Turcja: złapano „sylwestrowego” zamachowca

16 stycznia 2017

Agencja prasowa Reuters poinformowała przed chwilą, że turecka policja schwytała człowieka podejrzewanego o dokonanie w noc sylwestrową wielokrotnego zabójstwa.

Mężczyzna miał zamordować 39 osób w jednym z klubów w europejskiej, bardzo reprezentacyjnej części Konstantynopola – w XIX wieku zajmowanej przez misje dyplomatyczne państw europejskich.


Odpowiedzialność za dokonanie zbrodni wzięło na siebie tzw. , nieuznawana przez nikogo skrajnie sfanatyzowana organizacja terytorialna niszcząca nie tylko Syrię i Irak, czyli miejsce, w którym się znajduje, ale dokonująca spustoszeń również w Europie i Turcji.

Terrorysta biorący udział w niedawnym zamachu został już zidentyfikowany – informują przedstawiciele tureckiej policji. Podobno jest pochodzenia „środkowoazjatyckiego”.


Ofiarą zbrodniarza padli obywatele wielu krajów, m.in. – oprócz Turcji, również: Libanu, Francji, Izraela, a nawet Arabii Saudyjskiej. Logika takich działań polega w dużej mierze na przebiciu się z komunikatem do jak największej liczby światowych mediów – ponieważ te niejako z obowiązku muszą poinformować o śmierci rodaków.

Kresy24.pl

Podziel się tym z innymi. Udostępnij na:

Komentarze nawołujące do przemocy, zawierające zniesławienia, wulgaryzmy, groźby karalne lub spam będą usuwane. Również wpisy osób podających nieprawdziwy email.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *