Polska udzieli 40 mln euro kredytu Kirgistanowi

12 stycznia 2018

Kirgiskie władze poinformowały, że polski rząd gotowy jest dofinansować niskooprocentowanym kredytem w wysokości 40 mln euro na projekty zapewnienia społeczeństwu powszechnego dostępu do czystej wody pitnej.

Minister ekonomii Kirgistanu Artem Nowikow powiedział, że rozmawiał o tej linii kredytowej w grudniu na spotkaniu z ambasadorem Polski w Kirgistanie. Obecna linia wygasa w lutym i, jak wynika z wypowiedzi ministra, została w małym stopniu wykorzystana, ale strona gotowa jest ją przedłużyć, pod warunkiem że przeznaczona będzie na cele socjalne


W Kirgistanie jeszcze 725 miejscowości nie ma dostępu do czystej wody pitnej.

Oprac. MaH, kabar.kg


Podziel się tym z innymi. Udostępnij na:

Komentarze nawołujące do przemocy, zawierające zniesławienia, wulgaryzmy, groźby karalne lub spam będą usuwane. Również wpisy osób podających nieprawdziwy email.

7 odpowiedzi Polska udzieli 40 mln euro kredytu Kirgistanowi

 1. Mike Odpowiedz

  12 stycznia 2018 w 15:43

  Ooooo to my mamy tyle nie potrzbnej w kraju kasy ?

  • księciunio Odpowiedz

   12 stycznia 2018 w 21:13

   40 mln euro kredytu. Po pierwsze jest to bardzo mało jak na kraj wielkości Polski. Po drugie jest to kredyt a kredyt kiedyś należy zwrócić i na kredycie również się zarabia.Po trzecie kredyt zawsze jest obłożony warunkami np. wykonanie odpowiednich inwestycji przez Polskie firmy itd, itp

   • rafijel

    13 stycznia 2018 w 21:28

    Jako Polak powinieneś wiedzieć, że kredyt się także umarza czyli go poprostu niezwraca.

   • miki

    15 stycznia 2018 w 23:43

    Nie jest to wcale mało.Dziwi to tym bardziej że jesteśmy krajem samym korzystającym z kredytów np.w instytucjach europejskich. Zastanawia więc dlaczego zdecydowaliśmy się sami udzielić.Tym bardziej że to rejon wpływów wcześniej rosyjskich(oni dawali tam olbrzymie kredyty, później je umarzając) a obecnie chińskich.

 2. Litwin Odpowiedz

  16 stycznia 2018 w 17:08

  A może tak inne muzłumańskie kraje będziemy wspierać?

 3. Cassubica Odpowiedz

  23 stycznia 2018 w 00:12

  Ciekawe ile kolejnych polskich dzieci będzie głodować z powodu tych 40 mln Euro?. Polska nie może wyżywić własnych dzieci, a udziela pożyczek innym.

 4. GP Odpowiedz

  16 lutego 2018 w 09:28

  Proszę pamiętać, że przez Kirgistan idzie jeden z głównych szlaków przerzutowych naszych jabłek do Rosji (z Chin do Kazachstanu). Utrzymywanie dobrych relacji z Biszkekiem leży więc jak najbardziej w naszym interesie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *