W 2017 roku na Ukrainie doszło do 1551 zabójstw

12 stycznia 2018

Zastępca komendanta policji ukraińskiej Wiaczesław Abroskin podał, że w 2017 roku na Ukrainie doszło do 1551 zabójstw. W 1387 przypadkach ich sprawcy zostali zidentyfikowani. Według policji w zeszłym roku udało się też rozwiązać 466 spraw dotyczących , które były niewyjaśnione od lat.

ukraińska jest pod presją mediów po zabójstwie prawniczki Iriny Nozdrowskiej, które wstrząsnęło krajem. Co prawda, podejrzany został zatrzymany, ale policja jest krytykowana za to, że nie zapewniła bezpieczeństwa kobiecie, mimo że otrzymywała liczne pogróżki. Policja musiała nawet za to oficjalnie przepraszać przyjaciół i krewnych zamordowanej.


Abroskin polemizował z niektórymi krytykami, którzy stwierdzili, że na Ukrainie jest tak samo wysoka, jak w najgorzej wspominanych latach 90., po upadku ZSRS. Podkreślił, że w 1997 roku doszło do 4529 morderstw wobec 1551 w zeszłym roku.

Dla porównania – w 2016 roku w Polsce doszło do 456 zabójstw, z czego w 440 przypadkach sprawca został wykryty.


Oprac. MaH, unian.info

fot. CC BY-SA 4.0

 

Podziel się tym z innymi. Udostępnij na:

Komentarze nawołujące do przemocy, zawierające zniesławienia, wulgaryzmy, groźby karalne lub spam będą usuwane. Również wpisy osób podających nieprawdziwy email.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *