IKEA wejdzie na rynek ukraiński. Pojawi się też H&M

16 maja 2018

W tym roku na Ukrainie pojawią się w sprzedaży produkty dwóch popularnych przedsiębiorstw globalnego zasięgu: produkująca meble i akcesoria domowe oraz koncern odzieżowy H&M. Oba rodem ze Szwecji.

Poinformowała o tym ukraińska wicepremier minister integracji europejskiej i euroatlantyckiej Iwanna Kłympusz-Cyncadze podczas spotkania z minister spraw zagranicznych Szwecji Margot Wallstrom, do jakiego doszło dzisiaj w Sztokholmie.


jest atrakcyjnym miejscem dla wielu szwedzkich firm, które chciałby rozwinąć skrzydła. Cieszymy się z faktu, iż znane szwedzkie przedsiębiorstwa IKEA i H&M wejdą na ukraiński rynek już w tym roku” – powiedziała wicepremier.

Kłympusz-Cyncadze zwróciła uwagę na znaczący wzrost współpracy ekonomicznej między oboma krajami. Powołała się przy tym na statystyki, z których wynika, że obrót handlowy między Ukrainą a Szwecją w roku 2017 wzrósł o 4,2 w porównaniu z rokiem poprzednim i wyniósł 510,9 milionów dolarów.


Polityk zauważyła również, że skutecznym narzędziem dla rozwoju handlu i współpracy gospodarczej między państwami posiadającymi – to akurat nasza uwaga – te same barwy narodowe, pozostaje doroczne szwedzko-ukraińskie forum biznesowe.

Tegoroczna edycja tej imprezy odbędzie się w Kijowie 14 czerwca.

Telesfor

Podziel się tym z innymi. Udostępnij na:

Komentarze nawołujące do przemocy, zawierające zniesławienia, wulgaryzmy, groźby karalne lub spam będą usuwane. Również wpisy osób podających nieprawdziwy email.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *