Ameryka traci cierpliwość do Łukaszenki

23 lutego 2018

lokalne na Białorusi nie spełniły międzynarodowych zobowiązań podjętych przez , czytamy w oświadczeniu wydanym przez amerykańską placówkę dyplomatyczną w Mińsku, które cytuje agencja BelaPAN.

ubolewają z powodu braku istotnych zmian w procesie wyborczym na Białorusi.


„Pomimo kilku drobnych usprawnień w procesie rejestracji kandydatów i prowadzenia kampanii wyborczej, wybory jako takie nie spełniły zobowiązań międzynarodowych podjętych przez Białoruś – przeprowadzenia wolnych i uczciwych wyborów” – czytamy w oświadczeniu.

Amerykańska wyraziła ubolewanie w związku z faktem, że podczas zakończonych w niedzielę wyborów lokalnych na Białorusi stwierdzono „poważne uchybienia dotyczące przejrzystości głosowania przedterminowego, metod stymulowania obywateli do udziału w głosowaniu, brak transparentności podczas liczenia głosów, brak zasady pluralizmu w procesie tworzenia komisji wyborczych, ograniczanie pola informacyjnego i ustawodawstwa.


W oświadczeniu wydanym przez amerykańską dyplomację czytamy, że Stany Zjednoczone wzywały białoruskie władze do przeprowadzenia reformy ustawodawstwa wyborczego i procedur im towarzyszących.

„Zarówno w Mińsku, jak i w Waszyngtonie wzywaliśmy władze Białorusi do przeprowadzenia poważnej reformy ustawodawstwa i procedur wyborczych zgodnie z zaleceniami / i Komisji Weneckiej Rady Europy” – czytamy w oświadczeniu. „Wzywamy władze Białorusi do jak najszybszego wdrożenia tych reform, tak aby Białoruś mogła wypełniać swoje zobowiązania międzynarodowe w trakcie następnych wyborów”.

Dyplomaci amerykańscy przekonują, że „ekspansja swobód demokratycznych, w tym procesu wyborczego, wzmocni i suwerenność Białorusi, w czym niezmiennie wspierają ją Stany Zjednoczone”.

„Dalsze pozytywne kroki ze strony Białorusi w obszarze podstawowych wolności pozostają ważnym elementem wzmacniającym stosunki dwustronne” – czytamy w oświadczeniu.

Kresy24.pl/AB

Podziel się tym z innymi. Udostępnij na:

Komentarze nawołujące do przemocy, zawierające zniesławienia, wulgaryzmy, groźby karalne lub spam będą usuwane. Również wpisy osób podających nieprawdziwy email.

3 odpowiedzi Ameryka traci cierpliwość do Łukaszenki

 1. olek Odpowiedz

  25 lutego 2018 w 18:31

  i co im zrobią poza popisaniem sobie o ubolewaniu?

 2. dazzling Odpowiedz

  25 lutego 2018 w 21:28

  Trockiści z USA będą instalowani w każdej podbitej koloni USA jak to zrobiono na Ukrainie i w Polsce.

 3. dazzling Odpowiedz

  25 lutego 2018 w 21:30

  NATO to armia Lucyfera,
  USA to narzędzie żydowskiej dominacji nad światem.
  Częścią tego procesu jest wyłudzenie od Polski miliardów na sprzedawanie bajek o holocauście.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *