Wirtualna wycieczka po Kobryniu

1 października 2013

kobrin-1W Internecie pojawił się portal turystyczny Kobrynia. Inicjatorzy projektu zebrali w jednym miejscu całą informację o mieście i jego okolicach. Portal posiada nawigację umożliwiającą odbycie wirtualnej podróży po mieście.

Na stronie internetowej pod adresem http://ikobrin.ru/3dkobrin , można odnaleźć praktycznie wszystkie zakątki Kobrynia nie wychodząc z domu – obiecują pomysłodawcy aplikacji na stronie głównej ikobrin.ru.

Głównym celem projektu jest przybliżenie internautom spuścizny historyczno – kulturowej Kobryńszczyzny oraz zachęcenie inwestorów i turystów, by zainteresowali się tym zakątkiem Białorusi.


Portal na bieżąco informuje o wszystkich przedsięwzięciach i imprezach odbywających się w Kobryniu i jeg okolicach, i jak twierdzą inicjatorzy, projekt otwarty jest dla wszystkich, którzy zechcą się podzielic ciekawymi informacjami.

to ponad 50-tysięczne miasto przemysłowe, położone u ujścia rzeczki Kobrynki do Muchawca, niespełna 50 km od granicy z Polską. Wprawdzie nie ma zbyt wiele do zaoferowania turystom, ale ze względu na ciekawą przeszłość i liczące setki lat związki z Polską oraz kilka zachowanych zabytków, obiektów i miejsc dotyczących również naszej historii i wybitnych rodaków, zasługuje na poznanie.


Na obrzeżu miasta stoi, zbudowany w 1843 roku klasycystyczny polski parafialny p.w. Zaśnięcia NMP, do którego przylega cmentarz wojskowy z grobami żołnierzy polskich poległych w latach I wojny światowej, polsko – bolszewickiej w 1920 oraz w latach 1939 – 1945.

W świątyni znajdziemy tablice upamiętniające księży; kanonika Jana Wolskiego i Władysława Grobelnego – rozstrzelanych przez hitlerowców 15.10.1942 za pomoc żydowskim dzieciom; Ziemian, uczestników wojen 1920 i 1939 Władysława i Bolesława Miłaczewskiech, aresztowanych przez we wrześniu 1939 r. i zamordowanych prawdopodobnie w 1940 r. ; Bohaterskich Obrońców Kresów poległym o wolność. 1914, 1920, 1939, 1945. A także Romualda Traugutta i pisarki MariiRodziewiczówny ( 1864 – 1944 ).

Kresy24.pl/ikobrin.ru

Podziel się tym z innymi. Udostępnij na:

Komentarze nawołujące do przemocy, zawierające zniesławienia, wulgaryzmy, groźby karalne lub spam będą usuwane. Również wpisy osób podających nieprawdziwy email.

3 odpowiedzi Wirtualna wycieczka po Kobryniu

 1. Ivanus Odpowiedz

  1 października 2013 w 18:25

  Wspaniały projekt. Dziękuję bardzo. Takie projekty są potrzebne.

 2. egek Odpowiedz

  2 października 2013 w 15:16

  Dzięki za ciekawy artykuł. Teraz chcę przyjść do Kobrin. Chcę zobaczyć kościół Panny Marii i Romualda Traugutta kombi.

 3. Николай Odpowiedz

  3 października 2013 w 01:23

  Интересная статья. Кобрин действительно знаменит своими личностями.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *