Ukraina zapomina, że tylko Polska może jej pomóc wejść do NATO (WIDEO)

9 listopada 2017

– Decydując się na wybiórczość historyczną, Ukraina nie ma szansy wkroczyć do przestrzeni europejskiej i . Musi pamiętać, kto blokował jej członkostwo w Pakcie północnoatlantyckim w 2008 roku oraz, że nie o wszystkim, co dzieje się w Europie, decyduje dzisiaj Berlin, na który stawia oficjalny Kijów – mówił w Poranku WNET znwca zagadnień niemieckich prof. Krzysztof Miszczak z SGH.

Z kolei senator PiS, prof. Jan , przypominał: – Skoro strona ukraińska nie chce być dorosła, trzeba jej uświadamiać, że cywilizacja łacińska m.in tym się charakteryzuje, że dba o przeszłe pokolenia. I że nie można kłamać.


Prof. Krzysztof Miszczak oraz prof. Jan Żaryn dyskutowali we wczorajszej rozmowie Radia WNET na temat geopolityki, stosunku Niemiec do Polski i naszych relacji z Ukrainą. Profesor Miszczak mówił o  planach modernizacji Bundeswehry. Nawiązując do niemieckich dokumentów rządowych, gość Radia WNET powiedział, że niemieccy stratedzy rozważają w swoich analizach nawet ewentualny rozpad Unii Europejskiej.  Jan Żaryn wypowiedział się na temat relacji pomiędzy naszym państwem a Ukrainą, której problemem jest to, że swoją świadomość narodową chce budować w istocie na kłamstwie.


Gośćmi Poranka Radia WNET byli również m.in. Paweł Bobołowicz oraz Wojciech Mucha, których wypowiedzi o tym, jak powinna wyglądać ich zdaniem zagraniczna, cytowaliśmy wcześniej. WIĘCEJ:

„Pojednanie z Ukrainą, jakiego byśmy oczekiwali, nie jest obecnie możliwe” (WIDEO)

Kresy24.pl/Radio WNET (HHG)

Podziel się tym z innymi. Udostępnij na:

Komentarze nawołujące do przemocy, zawierające zniesławienia, wulgaryzmy, groźby karalne lub spam będą usuwane. Również wpisy osób podających nieprawdziwy email.

17 odpowiedzi Ukraina zapomina, że tylko Polska może jej pomóc wejść do NATO (WIDEO)

 1. amtrak1971 Odpowiedz

  9 listopada 2017 w 17:01

  Polska nic nie musi robic wystarczy telefon do braci Magyarow lub Bukaresztu i szepnac kilka slow i to wystarczy zeby przypomniec Ukrainie kto tu rzadzi , , Polska ma juz pomocnikow i tylko czeka czy Kijow spowaznieje czy nie , Polska pomaga i wspiera Ukraine ale polityka jest taka ze za darmo nic nie ma , Warszawa musi miec wplywy na polityke Ukrainy i nie pozwoli na anty polska polityke, proste , tak bylo i bedzie panowie Polacy pierwsi a reszta z tylu ,

 2. gegroza Odpowiedz

  9 listopada 2017 w 17:38

  Ukraińcy zapominają co im się po prostu opłaca ! Dlatego ten kraj szybko na nogi nie stanie. A biorąc pod uwagę demografię to moze być jego samobójstwo. Cóż – darwinizm jak widać odnosi się także do narodów

 3. Luki Odpowiedz

  9 listopada 2017 w 18:05

  i co z tego ze zapomina jak PIS ZROBI WSZYSTKO DLA UPAINY WYBACZĄ UPAINIE ŻE NAZYWAJĄ NAS LUDOBÓJCAMI ZE ZAKRYWAJĄ LWY ITP ITD…CHODUJE RAKA NA WSCHODZIE A PIS NIC Z TYM NIE ROBI…PORAŻKA JAKAS

  • Aleks Odpowiedz

   9 listopada 2017 w 20:13

   A ty nadajesz z Moskwy czy z Berlina? Co ty wiesz człowieku co PIS robi czy nie robi? A może jesteś z tych co chcieliby aby zaprzańcy z PO/Nowoczesnej wrócili? Nigdy to nie nastapi!!!

   • gegroza

    9 listopada 2017 w 21:50

    Każdy kto przeciw Pis jest z Moskwy lub Berlina ? A Ty jesteś z Kijowa ?

   • Ktos

    9 listopada 2017 w 23:57

    PiS jedyne co robi to im pomaga. Kolejny raz zablokowali ustawę o penalizacji banderyzmu, doszły jeszcze emerytury dla Ukraińców za lata przepracowane w ich kraju. Ta partia nie chciała nawet ustanowić pamięci o ofiarach.

 4. Licht Odpowiedz

  9 listopada 2017 w 18:13

  Ukraina nie ma żadnych szans na wejście do NATO.

  • observer48 Odpowiedz

   10 listopada 2017 w 10:12

   Przynajmniej w przewidywalnej przyszłości i rezuny o tym wiedzą. ale ujadają w nadziei odwrócenia uwagi ukraińskiego społeczeństwa od „wyczynów” mafii Poroszenki, która zastąpiła „rodzinę” Janukowycza.

 5. bkb2 Odpowiedz

  9 listopada 2017 w 18:52

  „znwca zagadnień niemieckich prof. Krzysztof Miszczak z SGH” Zwykłe gow…ne pajace…
  Ukraina będzie układać się z Niemcami bo ci mają kapitał w przeciwieństwie do Polski… Polacy doprowadzą do tego że Jedwabny Szlak zostanie wybudowany przez Ukrainę i Europę Południową. Ciekawe co wtedy powiedzą ci dyletanci półgłówki

  • JaF Odpowiedz

   9 listopada 2017 w 20:02

   Żart jakiś. Ukraina jest niestabilna, z tlącym się konfliktem na wschodzie. I to niby przez ten kraj Chińczycy mieli by puścić NJSz? W Pekinie potrafią myśleć. Szlak przez Rosję do Polski jest jedyną alternatywą, która gwarantuje spokój i stabilny przepływ materiałów. Mimo antagonizmów między Warszawą i Moskwą, Ruskie nie mają żadnego interesu w eskalacji konfliktu z Polską. Co innego banderlandia. Moskale uważają rezunów za swoich przygłupawych braci.

  • Aleks Odpowiedz

   9 listopada 2017 w 20:17

   Chińczycy musieliby mieć twój rozum aby tak zrobić!
   Moskal czy Berlińczyk?

 6. Mike Odpowiedz

  9 listopada 2017 w 18:56

  Kiedy oni dorosną ? My musimy ich pocisnąć bo zaczynają podskakiwać.

 7. observer48 Odpowiedz

  9 listopada 2017 w 19:26

  Wyje banderowska ekstrema, ale w anglojęzycznych ukraińskich mediach sponsorowanych przez oligarchów cisza, lub bardzo umiarkowane doniesienia, przeważnie przedruki z zachodnich mediów. Wydaje mi się, że obecnie jest najlepszy czas na przełamanie tego impasu i skuteczne wyizolowanie banderowską dziczy która, choć nieliczna, ryczy niczym stado baranów.

  Należy się złapać za ręce z amerykańską i kanadyjską diasporą żydowską, Izraelem i Wielką Brytanią. Jeśli do tego dojdzie, Ukrainie współpraca z Niemcami wyjdzie [Tiahny]bokiem. 🙂 Jeśli chcą wojny propagandowej, nie widzę powodów, dla których nie miałaby Polska im jej zafundować. Niemcy i Francja nie będą miały wyboru poza siedzeniem cicho. Należałoby też wstrzymać jakąkolwiek polską pomoc dla Ukrainy poza humanitarną.

 8. Gumiś Odpowiedz

  9 listopada 2017 w 19:31

  Ukraina nic nie zapomina. Po prostu ma uszy i pilnie słucha. Przecież sami Polacy, władza, trąbi od lat, że będzie popierać ich bezwarunkowo. Oni spokojnie słuchają i obserwują jak wewnątrz tłuką się bezwarunkowi z warunkowymi i czekają na wynik. Po co wychodzić przed paradę? Może zwyciężą bezwarunkowi?

 9. Enej bandyta Odpowiedz

  10 listopada 2017 w 09:59

  Przyjdzie koza do woza 🙂 W końcu trzeba było im dać do zrozumienia, że bandera nie przejdzie. Pan Prezydent nie powinien tam jechać, nie ma o czym rozmawiać. Nawet jak coś ustalą, to banderowcy tego nie będą robić.

  • observer48 Odpowiedz

   10 listopada 2017 w 10:24

   @Enej bandyta
   Najlepszy byłby odwet gospodarczy biorący precyzyjnie na cel najbardziej agresywną grupę banderowskiej swołoczy na zachodniej Ukrainie. Należałoby przeprowadzić dokładną weryfikację dotychczas wydanych Kart Polaka i odebrać je wszystkim Ukraińcom czynnie popierającym banderyzm. Przecież tysiące ukraińskich posiadaczy Kart Polaka studiuje na polskich uczelniach, skąd dochodzą alarmujące sygnały o agresywnym zachowaniu wielu spośród nich. Polscy studenci nie chcą mieszkać w akademikach, gdzie większość mieszkańców to Ukraińcy. Należy wycinać banderyzm od korzeni, ale bez rozgłosu. Po raz już nie wiem który podkreślam, że najskuteczniejszą, bezkrwawą i nie wymagającą fizycznej przemocy bronią są pieniądze. Walenie w sumie dziadowskiej banderowskiej ekstremy po kieszeni może przynieść spektakularne rezultaty w bardzo krótkim czasie.

   • Mike

    11 listopada 2017 w 08:08

    o to to to, właśnie tak, musimy przestać myśleć naiwnie o kresach i Ukraincach jako bratnim narodzie 🙂 Nie ma życzliwości bez wzajemności i nie chodzi tu o gesty !!! CZYNY SĄ NAJWAŻNIEJSZE a te widzimy, mówią o Polskiej okupacji !!! Czego ? Skoro to było Państwo Polskie. Zdurniali jełopy przez naszą politykę pobłażania i poklepywania. Polityka to twarda gra nie dla mięczaków, patrz na Węgry.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *