„Pojednanie z Ukrainą, jakiego byśmy oczekiwali, nie jest obecnie możliwe” (WIDEO)

9 listopada 2017

We wczorajszym Poranku Radia WNET o tym, jaka powinna być Polski wobec Ukrainy, czy zbliżamy się do przełomu w relacjach polsko-ukraińskich i czy prawdziwa jest teza o renesansie pamięci o  na Ukrainie.

Gośćmi Antoniego Opalińskiego byli w środę Wojciech Mucha, dziennikarz „Gazety Polskiej”, autor książki „Krew i Ziemia. O ukraińskiej rewolucji” oraz Paweł Bobołowicz, korespondent Radia WNET z Ukrainy.


 „Mamy do wyboru dwie rzeczy. Prowadzić taką politykę zagraniczną, aby nawiązać stosunek z Ukrainą albo nadal prowadzić nieskuteczną politykę, jaką dostrzegamy od dwóch lat” – mówił Paweł Bobołowicz. Co zatem Polska winna robić „Musimy się pogodzić z tym, że pojednanie w takiej opcji, jaką sobie my, , wyobrażamy, nie jest możliwe (…) Jeśli prezydent Petro wyszedłby dziś na mównicę i przeprosił za Wołyń, to ja bym mu w te przeprosiny nie uwierzył” – mówi Bobołowicz.

Za Radiem WNET zapraszamy do obejrzenia całej rozmowy. CIEKAWA!:


Kresy24.pl/ (HHG)

Podziel się tym z innymi. Udostępnij na:

Komentarze nawołujące do przemocy, zawierające zniesławienia, wulgaryzmy, groźby karalne lub spam będą usuwane. Również wpisy osób podających nieprawdziwy email.

2 odpowiedzi „Pojednanie z Ukrainą, jakiego byśmy oczekiwali, nie jest obecnie możliwe” (WIDEO)

 1. Ula Odpowiedz

  9 listopada 2017 w 13:09

  A gdzie sie podzial artykul z Wiatrowyczem???

  Kilka osob to przeczytalo, a jak ktos chcial usunac, bo myslal, ze inni nie zauwaza, to sie przeliczy. Gdzie indziej tez juz o tym pisza.

  Panie naczelny, nawet Pan przed prawda nie ucieknie.

 2. Jarema Odpowiedz

  9 listopada 2017 w 17:18

  Pan Bobłowicz jest proukraińskim dziennikarzem zapraszanym do ukraińskich stacji na dyskusje, w których inni rozmówcy są zdecydowanie delikatnie mówiąc zdystansowani wobec Polski. Generalnie ton ukraiński wygląda tak: nie będą Polacy wymierać nam bohaterów; 2. Ukraina będzie wchodzić do UE za 10 lat, a do tego czasu po Waszczykowskim i Kaczyńskim nie będzie śladu, więc możemy ich zignorować; 3. budujmy własną siłę i wtedy sąsiedzi będą mogli nam …Zainteresowanym podeślę linki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *