Trump: Nie chcę, by Władimir Putin był zagrożeniem dla Europy lub USA – dlatego mamy NATO

12 lipca 2018

– Nie umiem powiedzieć, co się stanie z Krymem, ale nie podoba mi się to, co się stało.  Do aneksji Krymu doszło za prezydentury Baracka Obamy; ja nie pozwoliłbym na to – powiedział prezydent Donald podczas szczytu w Brukseli. Przypomnijmy, że w tym tygodniu zaplanowany jest także w Finlandii szczyt z udziałem prezydentów i Rosji.

– Nie chcę, by prezydent Rosji Władimir był zagrożeniem dla Europy lub USA – dlatego mamy NATO – mówił Donald Trump walczący w Brukseli o zwiększenie wydatków na obronność przez inne kraje NATO.


Trump zażądał w Brukseli od sojuszników w NATO szybkiego zwiększenia wydatków na obronność do 2 proc. PKB. Zagroził podejmowaniem przez USA działań w pojedynkę, ale – jak twierdzą źródła w NATO – nie była to groźba wycofania USA z Sojuszu.

– Wszystko, co udało się ustalić, potwierdza jedność Sojuszu Północnoatlantyckiego – mówił z kolei prezydent Andrzej na spotkaniu z dziennikarzami podczas drugiego dnia szczytu, który zakończy w ciągu najbliższych godzin. O dotychczasowych ustaleniach można przeczytać tutaj i tutaj.


Oprac. MaH, Niezalezna.pl, prezydent.pl

fot. Krzysztof Sitkowski, prezydent.pl

 

Podziel się tym z innymi. Udostępnij na:

Komentarze nawołujące do przemocy, zawierające zniesławienia, wulgaryzmy, groźby karalne lub spam będą usuwane. Również wpisy osób podających nieprawdziwy email.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *