Sawczenko zostaje „we więźniu”

15 maja 2018

O dwa miesiące jeden z sądów rejonowych miasta Kijowa przedłużył areszt dla deputowanej Nadii , oskarżonej o przygotowania do zamachu terrorystycznego i obalenia ukraińskich władz.

Pokrótce przypomnijmy niezwykły życiorys Nadii Sawczenko. Ukraińska amazonka walcząca w Donbasie, schwytana przez Rosjan w czerwcu 2014, usłyszała zarzut morderstwa dwóch rosyjskich dziennikarzy.


W marcu 2016 roku została skazana na 22 lat łagru, wkrótce zwolniona w zamian za dwóch żołnierzy GRU (rosyjskiego wywiadu wojskowego). W między czasie zdobyła mandat deputowanej Rady Werchownej.

Odznaczona tytułem „bohatera Ukrainy” szybko przeszła na pozycje niechętne ukraińskiemu establishmentowi. W marcu br. została zatrzymana pod zarzutem próby przeprowadzenia zamachu stanu.


Nadija Sawczenko będzie przebywać w areszcie przynajmniej do 13 lipca, co jest zdecydowanym zwycięstwem prokuratury, która domagała się takiej decyzji ze względu na złożoność badanej sprawy.

Podsądna zażądała, by wymiar sprawiedliwości umożliwił jej sprawowanie mandatu poselskiego oraz spotkania z wyborcami. Jednocześnie stwierdziła, że jest gotowa, by wymieniono ją z powrotem za więźniów ukraińskich.

Komentując wyrok sądu przedłużający jej pobyt w areszcie, krzyknęła „trzymajmy się. zwycięży”. Joanna d’Arc czy opętana przez nieczyste siły matka Joanna od Aniołów? Nie podejmujemy się rozstrzygać…

Kresy24.pl

Podziel się tym z innymi. Udostępnij na:

Komentarze nawołujące do przemocy, zawierające zniesławienia, wulgaryzmy, groźby karalne lub spam będą usuwane. Również wpisy osób podających nieprawdziwy email.

3 odpowiedzi Sawczenko zostaje „we więźniu”

 1. Stanisław Odpowiedz

  16 maja 2018 w 08:41

  Rewolucja pożera swoje dzieci.

  • pol Odpowiedz

   16 maja 2018 w 12:33

   Stasek nie kompromituj sie bo cie pożre rewolucia !

 2. Paweł Bohdanowicz Odpowiedz

  16 maja 2018 w 08:47

  Co ty wyprawiasz, Cuma? Dlaczego nie siedzisz WE WIĘŹNIU? 😀 😀

  Gdy zobaczyłem ten tytuł, natychmiast sprawdziłem, kto wstawił tekst 🙂 Moje przypuszczenia potwierdziły się. Nie każdy tak dobrze zna polską literaturę i kinematografię. I nie każdy ma poczucie humoru.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *