Prezydent Duda do przedstawicieli mniejszości religijnych i etnicznych: „Mimo różnic w wyznaniu czy narodowości, łączy nas Rzeczpospolita”

16 stycznia 2018

Wiele pokoleń, niezależnie od języka i wiary, wspólnie walczyło o Rzeczpospolitej – mówił . Najwyższy przedstawiciel państwa polskiego spotkał się w poniedziałek w Pałacu Prezydenckim z przedstawicielami religii oraz mniejszości narodowych i etnicznych obecnych w Polsce. W wydarzeniu uczestniczyła też Pierwsza Dama.

Prezydent Andrzej Duda podziękował zebranym za możliwość spotkania w tak licznym gronie. Podkreślił, że mimo różnic w wyznaniu czy narodowości, łączy ich najważniejszy element – wspólna


– Są dwa fundamentalne elementy związku naszego z Rzeczpospolitą i Rzeczypospolitej z nami. Z jednej strony to my – mówię w sensie wielu pokoleń – stawaliśmy w obronie Rzeczypospolitej ramię w ramię, niezależnie od języka, którym posługiwali się nasi przodkowie, i którym my sami się posługujemy, niezależnie od tego, jaką wiarę wyznawaliśmy, niezależnie od tego, w której części polskiej ziemi mieszkaliśmy, stawaliśmy w obronie i w walce o Rzeczpospolitą broniąc jej albo walcząc o to, aby ją odzyskać – akcentował prezydent.

Szef państwa polskiego podczas swojego wystąpienia zwrócił też uwagę na ,,wielki symbol wspólnoty obywateli Rzeczypospolitej”, jakim są polskie cmentarze wojenne. Znajdują się tam – jak wskazał – groby z krzyżem i łacińskim, i prawosławnym, i z półksiężycem, i z gwiazdą Dawida.


,,Ci żołnierze leżą obok siebie, tak jak walczyli razem” – podkreślił prezydent.

Andrzej Dudapodkreślił też, że Polska zapewnia obecnie , spokój i możliwość normalnego życia, czyli to, za co oni oddali życie.

Kresy24.pl/radiomaryja.pl/fot:prezydent.pl/ab

Podziel się tym z innymi. Udostępnij na:

Komentarze nawołujące do przemocy, zawierające zniesławienia, wulgaryzmy, groźby karalne lub spam będą usuwane. Również wpisy osób podających nieprawdziwy email.

1 odpowiedź Prezydent Duda do przedstawicieli mniejszości religijnych i etnicznych: „Mimo różnic w wyznaniu czy narodowości, łączy nas Rzeczpospolita”

  1. Polak z Białorusi Odpowiedz

    16 stycznia 2018 w 12:47

    Wspaniałe orędzie!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *