Odra szaleje na Ukrainie. W ciągu tygodnia zmarło 6 dzieci

17 maja 2018

Ukraińskie Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że między 7 a 13 maja w obwodach winnickim, wołyńskim, kijowskim, lwowskim, ługańskim, rówieńskim i czernihowskim oraz samym Kijowie odnotowano 1407 przypadków zachorowań na odrę. 651 chorych to osoby dorosłe.

Ośmioro chorych – w tym sześcioro dzieci – zmarło. W tym roku również zwiększoną liczbę zachorowań, choć w znacznie mniejszej skali, odnotowano w Czechach i na Białorusi.


Według Ministerstwa Zdrowia głównym powodem jest brak szczepień. Na Ukrainie w ostatnich latach wyjątkową popularność zdobywają sobie poglądy antyszczepionkowe.

Jak przypominają eksperci, ryzyko wybuchu epidemii jest bardzo niskie, kiedy przeciwko odrze zaszczepiono 95 proc. populacji.


Oprac. MaH, belsat.eu

fot. CC BY 4.0

Podziel się tym z innymi. Udostępnij na:

Komentarze nawołujące do przemocy, zawierające zniesławienia, wulgaryzmy, groźby karalne lub spam będą usuwane. Również wpisy osób podających nieprawdziwy email.

1 odpowiedź Odra szaleje na Ukrainie. W ciągu tygodnia zmarło 6 dzieci

  1. murat Odpowiedz

    17 maja 2018 w 16:25

    Trzeba dobrze sprawdzić, czy to nie rosyjska agentura namawia Ukraińców do zaniechania sczepień dzieci przeciwko odrze. Ukraina jest bowiem zanieczyszczona rosyjskimi agentami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *