Litwa wprowadza kwoty dla „taniej siły roboczej” z Ukrainy

17 maja 2018

Saulius zapowiedział wprowadzenie kwot dla niewykwalifikowanych pracowników z krajów trzecich.  nie chce, aby Litwę zalała tania siła robocza.

„Uwzględniając zaistniałą wokół sytuację zatwierdziliśmy pewną koncepcję dzięki której będziemy mogli regulować procesy imigracyjne. To naturalne, że jest zapotrzebowanie na zasoby ludzkie. Jednak mówiąc o pewnych zawodach, których brakuje w kraju, nie możemy zliberalizować i zezwolić, aby zalała nas tania siła robocza” – powiedział dla Žinių radijas premier Litwy.


Szef rządu dodał, że kwoty mają dotyczyć tylko niewykwalifikowanych pracowników.

„Nie możemy  dumpingować wynagrodzeń, ponieważ w kraju są osoby, które chcą i mogą pracować (…) Nie możemy dopuścić, aby Litwa stała się krajem importowanej taniej siły roboczej” – podkreślił Skvernelis.


Kwoty w pierwszej kolejności będą dotyczyły obywateli Ukrainy, którzy w ostatnim czasie coraz częściej jadą na Litwę do pracy.

Mechanizm kwot ma zostać wypracowany do października.

Warto dodać, że litewskie doświadczenia z ukraińskimi pracownikami oraz ukraińskich pracowników z litewskimi pracodawcami są bardziej negatywne niż w przypadku Polski. Można na ten temat przeczytać tutaj.

Kresy24.pl za zw.lt

Podziel się tym z innymi. Udostępnij na:

Komentarze nawołujące do przemocy, zawierające zniesławienia, wulgaryzmy, groźby karalne lub spam będą usuwane. Również wpisy osób podających nieprawdziwy email.

1 odpowiedź Litwa wprowadza kwoty dla „taniej siły roboczej” z Ukrainy

  1. Nie można nic powiedzieć Odpowiedz

    18 maja 2018 w 09:30

    Mądra decyzja.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *