Najpierw Asad, potem Merkel na rozmowach w Soczi z Putinem (AKTUALIZACJA)

19 maja 2018

Prezydenci Rosji i Syrii rozmawiali w czwartek w Soczi o, jak przekazał rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow, „konieczności wznowienia politycznego uregulowania” konfliktu w Syrii. Wizyta sojusznika Kremla miała charakter roboczy. A już dziś w tym samym mieście nad Morzem Czarnym Władimir spotka się z kanclerz Niemiec Angelą .

Jak mówił Pieskow, Władimir Putin pogratulował Baszarowi al-Asadowi (obaj politycy na zdjęciu) „znaczących sukcesów w walce z terrorystycznymi formacjami”.


Następnym gościem Putina w Soczi będzie kanclerz Niemiec Angela Merkel. Rozmawiać mają o Ukrainie, wycofaniu się USA z porozumienia nuklearnego z sojusznikiem Rosji i Syrii, Iranem, oraz o Nord Stream 2.

Tymczasem organizacja Human Rights Watch wezwała Merkel, by podczas spotkania z Putinem poruszyła temat prześladowań działacza Memoriału (organizacji zajmującej się badaniem i propagowaniem wiedzy o zbrodniach komunistycznych oraz obroną praw człowieka) Ojuba Titijewa oraz inne „kluczowe zagadnienia z dziedziny praw człowieka”. O łamaniu praw człowieka w Rosji można przeczytać także między innymi tutaj, tutaj, tutaj, tutaj lub tutaj.

Niemiecki oddział HRW podkreślił, że „dzisiejsze władze rosyjskie są najbardziej represyjne od czasów sowieckich”.


AKTUALIZACJA:

Podczas konferencji prasowej po spotkaniu kanclerz Merkel powiedziała, że są przekonane o konieczności utrzymania roli Ukrainy jako kraju tranzytowego. Putin odparł, że po uruchomieniu spornego gazociągu nie dojdzie do zatrzymania dostaw gazu przez Ukrainę. Więcej na ten temat tutaj.

Oprac. MaH, rferl.org, BiznesAlert.pl

fot. kremlin.ru, CC BY 4.0

Podziel się tym z innymi. Udostępnij na:

Komentarze nawołujące do przemocy, zawierające zniesławienia, wulgaryzmy, groźby karalne lub spam będą usuwane. Również wpisy osób podających nieprawdziwy email.

5 odpowiedzi Najpierw Asad, potem Merkel na rozmowach w Soczi z Putinem (AKTUALIZACJA)

 1. observer48 Odpowiedz

  18 maja 2018 w 11:12

  Szkopy i kacapy popuszczają w bieliznę ze strachu przed Trumpem, który wreszcie zaczął im dokładać z obu rąk i nóg. 🙂

 2. zizizizizizi Odpowiedz

  20 maja 2018 w 05:25

  O’le! i do przodu. Tak trzymać.

 3. ktos Odpowiedz

  21 maja 2018 w 09:29

  „po uruchomieniu spornego gazociągu nie dojdzie do zatrzymania dostaw gazu przez Ukrainę” oczywiscie ze nie. Dojdzie do zatrzymania dopiero miesiac pozniej w wyniku jakiejs wydumanej sankcji.q

 4. PL Odpowiedz

  21 maja 2018 w 10:50

  to tylko cześć prawdy jak zwykle nie zaprzestana transportu przez Ukrainę bo ukraincy zamkną kurki do Donbasu i to nie bedzie tranzyt na zachód tylko do Donbasu

 5. Dzierżyński Odpowiedz

  21 maja 2018 w 12:04

  Ten człowiek w życiu słowa prawdy nie powiedział:) – cytat z filmu „Miś”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *