Uwięziony w Rosji ukraiński reżyser ogłosił głodówkę: „Albo umrę w kolonii, albo moje warunki zostaną spełnione”

16 maja 2018

Skazany w Rosji na 20 lat kolonii karnej o zaostrzonym rygorze Olega ogłosił w poniedziałek głodówkę. Uznany za groźnego terrorystę więzień polityczny żąda od rosyjskich władz uwolnienia wszystkich Ukraińców bezprawnie przetrzymywanych w Rosji. 

cytują w środę oświadczenie Siencowa, przekazane im przez kuzynkę reżysera Natalię Kaplan;


„Ja Oleg Sencow, obywatel Ukrainy, nielegalnie skazany przez rosyjski na kolonię karną w mieście Łabytnangi, ogłosiłem 14 maja 2018 roku bezterminowy głodowy.  Jedynym warunkiem jego zakończenia jest uwolnienie wszystkich ukraińskich więźniów politycznych przetrzymywanych na terytorium Federacji Rosyjskiej”.


rozmawiała z adwokatem reżysera Dmitrijem Dinze, który twierdzi, że ten przygotowywał się do podjęcia głodówki od dwóch miesięcy, rezygnując z paczek i fizycznie przygotowując ciało.

Twierdzi, że próbował odwieść go od zamiaru, ostrzegał swojego klienta o możliwych konsekwencjach, w szczególności nieodwracalnych dla zdrowia.

Tymczasem kuzynka Siencowa obawia się, że ten desperacki krok może nie przynieść rezultatów:

„Nie mogę w tym wspierać Olega. Wydaje mi się, że jest to głupie, a wyrządzi więcej szkód niż czegoś dobrego. Bardzo się o niego martwię. Oleg od czterech lat przebywa w piekielnych warunkach, bez witamin, bez słońca, bez normalnej diety, pod straszną presją psychologiczną.  Ten jego krok nie pozwala nie denerwować się, ale znam Olega i wiem, że nie zrezygnuje z tego”.

Siencow przetrzymywany jest obecnie w izolatce.

Jego nie wyklucza, że ​​zostanie wysłany na przymusowe badanie psychiatryczne i nakarmiony siłą.

Ponadto dodał, że Siencow i tak już bardzo schudł, ale ma zamiar „iść do końca”.

Prawnik przekazał słowa więźnia politycznego: „Albo umrę w kolonii, albo moje warunki zostaną spełnione”.

Przypomnijmy, że ukraiński reżyser Oleg Siencow wraz z aktywistą Aleksandrem zostali zatrzymani na Krymie 10 maja 2014 roku. Obaj zostali oskarżeni o przygotowanie ataków terrorystycznych, i skazani.  na 10, a Siencow na 20 lat .

Media informowały, że była kandydatka na prezydenta FR Ksenia przekazała Putinowi listę więźniów politycznych i poprosiła ich o ułaskawienie. Na liście jest 16 nazwisk, w tym Kolczenko i Siencow. W kwietniu lista trafiła na i do premiera Federacji Rosyjskiej.

Kresy24.pl/pravda.com.ua/ba

Podziel się tym z innymi. Udostępnij na:

Komentarze nawołujące do przemocy, zawierające zniesławienia, wulgaryzmy, groźby karalne lub spam będą usuwane. Również wpisy osób podających nieprawdziwy email.

1 odpowiedź Uwięziony w Rosji ukraiński reżyser ogłosił głodówkę: „Albo umrę w kolonii, albo moje warunki zostaną spełnione”

  1. lowa s Mogilowa Odpowiedz

    16 maja 2018 w 21:42

    Rosjo, Rosjo! Kiedy ty się zmienisz? Dla ciebie spreparować „kontrrewolucję” a teraz „terroryzm” to „kak pit’ dat'”. Cały świat z ciebie się śmieje. U ciebie zawsze w więzieniach umierali młodzi ludzie. Zabici!!!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *