Ławrow chce bronić Rosjan w krajach bałtyckich

29 listopada 2017

Federacji Rosyjskiej uważa, że jego rodacy żyjący w krajach bałtyckich i na Ukrainie są dyskryminowani, dlatego wzywa Moskwę do zintensyfikowania działań na rzecz dbałości o ochronę praw Rosjan.

„W warunkach niekończącej się dyskryminacji naszych rodaków w więlu krajach, przede wszystkim w państwach bałtyckich i na Ukrainie, konieczne jest wzmacnianie ochrony ich praw politycznych, obywatelskich i etnokulturowych” – stwierdził Ławrow otwierając zgromadzenie Rady Wspierania i Obrony Praw Rodaków za Granicą, cytowany przez agencję BNS.


Zdaniem ministra w obecnej sytuacji należy zwiększać wysiłki w celu utrzymania pozycji języka rosyjskiego, zachowania dziedzictwa kulturowego, pamięci historycznej oraz ogólnie sprzeciwiać się dyskryminacji, także na poziomie życia codziennego.

Kresy24.pl/AB


Podziel się tym z innymi. Udostępnij na:

Komentarze nawołujące do przemocy, zawierające zniesławienia, wulgaryzmy, groźby karalne lub spam będą usuwane. Również wpisy osób podających nieprawdziwy email.

11 odpowiedzi Ławrow chce bronić Rosjan w krajach bałtyckich

 1. observer48 Odpowiedz

  29 listopada 2017 w 11:31

  Większość w miarę wykształconych RoSSjan z Litwy, Łotwy, Estonii i Kazachstanu uciekła do Kanady i USA pozostawiając za sobą najmniej wartościowy element. Kacapia jest zbyt słaba, a etniczni RoSSjanie mieszkający w Państwach Bałtyckich zbyt podzieleni, aby nawet interwencja zbrojna Putlerka mogła cokolwiek zmienić. Etniczna ludność kacapska tych państw powinna dziękować Bogu za to, że nie skończyła tak, jak angielscy farmerzy w Zimbabwe.

 2. ziutek Odpowiedz

  29 listopada 2017 w 11:41

  zaczyna się rozruszanie zęba w tę i we w tę…

 3. pinio Odpowiedz

  29 listopada 2017 w 11:42

  jak im źle tam gdzie żyją to niech wracaja do raju

 4. peter Odpowiedz

  29 listopada 2017 w 12:20

  Lawrow zajmij sie mieszkancami Rosji w pierwszej kolejnosci Lawrow w przeszlosci przesiedlaliscie i wtwoziliscie na Syberie cale narody w to miejsce przysylaliscie swoich ludzi Moze raz w dziejach sprawiedliwosci historycznej zabierzesz swoich Rosjan do Rosji dobrowolnie

 5. heh Odpowiedz

  29 listopada 2017 w 12:55

  A Rosjanie mieszkajacy w USA nie sa dyskryminowani?

 6. tylko teraz Odpowiedz

  29 listopada 2017 w 23:33

  rzad kacapski powinno sie wysadzic w powietrze wraz z ich kundelkiem joreanskim

 7. black flag Odpowiedz

  30 listopada 2017 w 00:22

  bronic kultury i ludzi radzieckich ? a co kacapy wlozyly w ten swiat ? nic dobrego , nikt by nie plakal jak ten przeklety kraj by sie zapadl ,,tak im zycza Polacy i inni na calym swiecie ,, be gone kacap,

  • ktos Odpowiedz

   30 listopada 2017 w 07:35

   To zalezy co rozumiesz pod pojeciem kultura. Jezeli chodzi o literature, muzyke itp… to akurat Rosja wniosla bardzo duzo. Jezeli chodzi natomiast o sposob bycia i zachowania to tu ciezko bedzie znalezc cos istotnego.

 8. ltp Odpowiedz

  30 listopada 2017 w 20:56

  Kolejna bolszewicka wrzutka

 9. Zbigniew KORNELL Odpowiedz

  1 grudnia 2017 w 03:04

  Rusofobia to poważna choroba

  • Marek1 Odpowiedz

   5 grudnia 2017 w 15:13

   Rusofilia jest jeszcze groźniejsza. Niegdyś rusofobem był ten, który nie lubił Rosjan, teraz jest nim nazywany każdy kogo Rosjanie nie lubią.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *