Koszmar ukraińskich jeńców. Wstydliwa tajemnica?

26 lutego 2015

tortury

Po tym co przeżyli, niektórzy próbują się zabić. Z niewoli u separatystów ukraińscy wojskowi wracają ze śladami okrutnych tortur. Ma o tym wiedzieć personel szpitali, do których trafiają po wyzwoleniu, ale fakty te nie są rozgłaszane.

Okaleczanie wziętych do niewoli wrogów poprzez kastrowanie i obcinanie im języków? Temat, wokół którego plotki cyrkulują już od dawna, powraca.


O przypadkach takiego niewyobrażalnego barbarzyństwa pisze portal korrespondent.net. Powołuje się przy tym również na relacje wojskowych przebywających na leczeniu w szpitalach w Dniepropietrowsku i Krzywym Rogu oraz na słowa medyków.

– Po tym czego doświadczyli, poszkodowani grożą samobójstwem i są już podobne przypadki. Do tego niektórzy żołnierze po powrocie z niewoli stracili mowę z powodu rozstroju psychicznego – cytuje portal pracownicę jednego ze szpitali.


Kilku takich pacjentów przebywa obecnie w szpitalu psychiatrycznym w Krzywym Rogu. Innych skierowano do szpitala im. Pawłowa w Kijowie. Mówią o tym okoliczni mieszkańcy, proszący o zachowanie anonimowości:

– W Krzywym Rogu wolontariusze i psychologowie nie pomagają takim żołnierzom. Leczy się ich nie w najlepszych warunkach, niektórym trzeba robić operacje. Nazwiska niektórych są nieznane, używa się numerów. Nie dopuszcza się krewnych, żeby nie mówili nikomu o stanie żołnierzy. I nie wszyscy chyba wiedzą o poszkodowanych. A ci wojskowi, którzy wracają do domu, potrafią tego samego dnia się powiesić.

Liczbę tak okrutnie okaleczonych żołnierzy szacuje się na dziesiątki. Trafiają też do szpitali psychiatrycznych w innych miastach – informują internauci w sieciach społecznościowych. – Między innymi w Połtawie, Chmielnickim, Żytomierzu i Czernihowie.

Jako jedna z pierwszych o takich przypadkach barbarzyńskiego torturowania jeńców poinformowała pod koniec ub. roku wolontariuszka Jelena Sujetowa. – Kiedy kilka dni temu wykupiliśmy chłopców z niewoli, witał ich nawet Petro Poroszenko. Część chłopców okazała się wykastrowana – młodzi, zdrowi… Jeden z tych chłopaków wczoraj popełnił samobójstwo. Nie mógł wytrzymać psychicznie…

Kresy24.pl/korrespondent.net

Podziel się tym z innymi. Udostępnij na:

Komentarze nawołujące do przemocy, zawierające zniesławienia, wulgaryzmy, groźby karalne lub spam będą usuwane. Również wpisy osób podających nieprawdziwy email.

94 odpowiedzi Koszmar ukraińskich jeńców. Wstydliwa tajemnica?

 1. Dajaman Odpowiedz

  26 lutego 2015 w 08:48

  Wspaniała sowiecka armia zawsze z „szacunkiem” traktowała swoich przeciwników. Gdyby tak Ukraina nie wyrzekła się broni atomowej, to dziś Rosji by nie było… albo nawet by nie naruszyli granicy.

  • Kresowaik Odpowiedz

   26 lutego 2015 w 16:15

   Można powiedzieć,że pokutują za zbrodnie swoich dziadów. W stosunku do 200 tysięcy zakatowanych Polaków, głownie kobiet, starców i dzieci, przy użyciu siekier, wideł, motyk-to żadna pokuta

   • duduś

    26 lutego 2015 w 17:43

    Nie ma czegoś takiego jak „sprawiedliwość zbiorowa” ani tym bardziej rodzinna, ty ruska wszo. To jest wasza stalinowsko-mongolska „cywilizacja”, a konkretnie wasza dzicz.

   • qiubick

    26 lutego 2015 w 18:50

    Twoi dziadowie jak mniemam strzelali w potylicę polskim patriotom w czasach IIwśw i podczas okupacji sowieckiej w PRL. Nie chcę umniejszać zbrodni banderowskich ale ofiar na Wołyniu było 60-80tys, oprócz tego ok 20tys Ukraińców, którzy nie godzili się na eksterminację Polaków. A pozatym patrząc na okrucieństwo rosyjskich bandytów w Donbasie wcale nie zdziwiłbym się inspirowania przez NKWD mordów na Wołyniu.

   • adaś

    26 lutego 2015 w 19:02

    kres… bolszewicki trolu nie masz dość … putinowska wywłoko obyś się udławił tymi kopiejkami …

   • mas

    26 lutego 2015 w 20:32

    Moskiewski Kresowiaku ty próbujesz usprawiedliwić bestialstwo morderców wspieranych przez Putina. Udławisz się tymi swoimi słowami i moskiewską berbeluchą.

   • anna

    26 lutego 2015 w 20:35

    a Rosjanom o Katyniu nic nie chcesz powiedzieć????

   • jaro

    26 lutego 2015 w 22:12

    lubię takie komentarze, wywołują histeryczną wściekłość u banderowskich świń oddających hołd pomnikom zwyrodnialca Bandery, he,he,he,he

   • max

    24 sierpnia 2015 w 11:33

    naucz się pisać kresowiak dziadu

  • %) Odpowiedz

   26 lutego 2015 w 19:15

   Karą za gwałty dokonane na kobietach w donbasie przez nacjo.Ukraińców mogła być tylko kastracja. Prawo hammurabiego w praktyce.

   • do %)

    27 lutego 2015 w 01:08

    Panie kacap, to że wy gwałcicie kobiety na zajętych terenach, nie znaczy że każdy tak ma. Nie oceniaj innych swoją miarą.

  • %) Odpowiedz

   26 lutego 2015 w 19:19

   Kara za gwałty na wschodzie ukr. (udowodnione) mogła być tylko taka. Żal tylko niewinnych ofiar tej walki o złoża donbasu.

   • do %)

    27 lutego 2015 w 01:10

    To pokaż te dowody kacapku. A i może napisz co zrobić z tymi twoimi kacapskimi pobratymcami, którzy dokonują zbrodni wojennych.

  • Kresowaik Odpowiedz

   26 lutego 2015 w 21:41

   Zero tolerancji dla gloryfikacji ukraińskich nazistowskich zbrodniarzy wojennych winnych ludobójstwa Polaków(bandera,szuchewycz). Zero pomocy dla Ukrainy,jeśli nie zaprzestanie gloryfikacji morderców Polaków,tylko tyle i aż tyle.Nie jestem żadnym „agentem Putina” tylko osobą,której rodzinę wymordowali banderowcy, nie mieści mi się w głowie,że 70 lat po tej zbrodni można czcić taką kanalię jak bandera czy szuchewycz.

  • NATO Odpowiedz

   10 marca 2015 w 14:25

   Śmierdzi rosyjską onucą w niektórych komentarzach , czas żeby Fiutin zrobił wam towarzysze własny internet , tam do bólu będziecie mogli rzucać rosyjskim historycznym kałem !!!!!i zacznijcie zbierać muszle bo to będzie wasza waluta jak dostaniecie kopa z światowego systemu płatniczego .

 2. MM Odpowiedz

  26 lutego 2015 w 08:53

  putler ty who you chciało by się napisać

  • Zosia Odpowiedz

   26 lutego 2015 w 11:11

   tylko modlić się za zbrodniarza putina …brak mi słów 🙁

  • maj Odpowiedz

   26 lutego 2015 w 11:44

   Wiadomo że to ruskie bydło, pijane niczego innego nie nauczone. ROZMAWIAĆ NIE MA SENSU TYLKO BIĆ.

   • Zdzisław

    26 lutego 2015 w 14:26

    Zgadzam się z Tobą w 100%, ale nie używaj w tym przypadku słowa bydło, bo uwłaczasz godności zwierząt ,które tak wiele sobą robią dla ludzi. Kacap nic dobrego nie robi, nie wnosi ,raczej wynosi, wywozi, rabuje, gwałci, morduje, a bydło tego nie robi. Prędzej można użyć dla nich słowa potwory, ale i to jest za łagodne.

 3. POLAK Odpowiedz

  26 lutego 2015 w 08:53

  DLATEGO CIĄGLE POWTARZAM – RUCHOLE TO DZIKIE ZWIERZĘTA

  • Kazik Odpowiedz

   26 lutego 2015 w 14:27

   Nie obrażaj zwierząt. Nawet dzikie na to nie zasługują. Kacap, to bandyta, zbir, potwór, ale nie zwierzę.

 4. Marekk Odpowiedz

  26 lutego 2015 w 09:07

  Sowiecka zaraza, a świat dalej ma w dup.. Ukraincow.

  • alexpand52 Odpowiedz

   26 lutego 2015 w 10:54

   Dziki zawsze będzie poza cywilizacją…

  • Kresowaik Odpowiedz

   26 lutego 2015 w 18:13

   do Marekk-to chyba dobrze, że świat przyjmuje taką postawę,bo Ukraina jest jedynym państwem w Europie jawnie gloryfikujacym ukraińskich nazistowskich zbrodniarzy wojennych winnych ludobójstwa ludności polskiej(bandera,szuchewycz)

   • Mark

    26 lutego 2015 w 19:21

    Nie kłam gnido. Rosyjskie władze tolerują faszystowskie bojówki rosyjskich nacjonalistów. Popiera, wspiera i finansuje rosyjskich nazistów.

   • do Kresowaik

    27 lutego 2015 w 09:02

    Ty kacap, naucz się najpierw pisać „kresowiak” poprawnie. Po drugie, to nie szczuj nas na Ukraińców, zobacz u siebie w kacapii jak gloryfikują znacznie większego zbrodniarza – Stalina

 5. zen Odpowiedz

  26 lutego 2015 w 09:34

  Czynniki ukraińskie ,nie dążą do upubliczniania tych informacji,bo jest to świadoma polityka” putinizmu”,sianie nienawiści.
  To właśniejest powodem wypuszczania z niewoli jeńców ponieludzkim traktowaniu.Nie nagłośnia się tego ale dokumentuje dla
  przyszłego procesu rusiańskich zbrodniarzy.

 6. Ożeu Odpowiedz

  26 lutego 2015 w 09:58

  Zaraz jak weszli do Niemiec wojska rosyjskie, w czasie drugiej wojny światowej, dziewczyny w Niemczech wieszały się, żeby nie być gwałcone w nieskończoność przez całe pułki rosyjskie. W Czeczenii Ruscy miażdżyli głowy czeczenów w imadłach aż wypadały im oczy, gwałcili młodych mężczyzn, dzieci i kobiety, zabijali matki w ciąży przez strzał w brzuch. Czego się spodziewać po następnej wojnie z udziałem ruskich bandytów?

  • adasd Odpowiedz

   26 lutego 2015 w 10:20

   Byłeś, widziałeś? A Niemcy to co? Wszystkie polki na rękach nosili? Nie twierdzę, że ruscy to dobro, ale nie zapominaj, że na wojnie żadna ze stron nie jest święta. Wojna to piekło bez zasad ze zwierzęcym instynktem przetrwania i zaspokajania potrzeb.

   • Ożeu

    26 lutego 2015 w 10:38

    Wojna to piekło, ale żołnierz nie powinien być zwierzęciem. Problem w tym że w armii Rosjanin jest zwierzęciem, tego od niego wymagają i tak go traktują. A widzieć widziałem, bez bycia tam, są filmy, zeznania świadków i fotografie na których uwieczniono te zezwierzęcenie Rosyjskich żołdaków. Są też filmy w których Czeczeni podrzynają gardła Rosjanom jak świniom, którymi w istocie w tej wojnie byli.

   • MU

    26 lutego 2015 w 13:17

    A co Niemcy??? Napewno nie robili tego co ruscy!

   • barbarak

    26 lutego 2015 w 13:55

    Nie porównuj Niemców do Ruskiego bydła.

   • mania

    26 lutego 2015 w 14:35

    jeśli nie widziałeś, przejdź się na FB i pooglądaj sobie kadry, jak zaprowadzali ruski mir w Iczkerii.
    A, co do podżynania gardeł rosjanom, rzeczywiście jest film, w który wasal putlera, Kadyrow, własnoręcznie to robi. Dużo zniosę, ale tego nie mogłam obejrzeć. Sowiecka hołota czerpie chyba zadowolenie seksualne ze znęcania się nad jeńcami, są zboczeńcami. Wykastrowanie żołnierza, na co są fakty, to jest chyba największe poniżenie. To moskali trzeba kastrować, żeby w przyszłości nie płodzili zwyrodnialców i bestii. Nie ma co się dziwić, że byli żołnierze ukraińscy popełniają samobójstwa lub zaczyna im szwankować psychika. Wczoraj czytałam, że jeden na przepustce, odgrażał się, że zabije żonę i czterech synów. Wziął więc i odpalił granat.

  • Wieniawa Odpowiedz

   26 lutego 2015 w 14:08

   Czy uważasz, że nie robili tego Polakom, gdy nas „wyzwalali” ? Ta banda bandytów, prostaków i zboczeńców podczas kwaterunku w moim domu rodzinnym obrabowała moich dziadków ze wszystkich kosztowności mówiąc, że to za „wyzwolenie”. Na szczęście obyło się bez mordów i gwałtów, ale nie wszyscy mieli takie szczęście. Rodzina niemiecka mieszkająca naprzeciwko dziadków. On urzędnik niższego szczebla, ona opiekująca się dwóją dzieci, chłopcem 12 lat i 14 letnią dziewczynką. Niemiec nie miał nic wspólnego z wojskowością, a ponieważ mógł, nie jedną osobę uratował od wywózki, czy aresztowania. Pomagał też załatwiając kartki na żywność. Nic nie pomogły tłumaczenia moich dziadków. Niemiec został rozstrzelany pod domem, jego syn przeżył schowany w domu, a matka i córka zostały wielokrotnie zgwałcone. 14 latka była koleżankom mojego ojca. Jaki był jego szok, gdy zobaczył jej obciętą głowę zwisającą z pasa Kacapa, zawiązaną za długi ,blond warkocz. 🙁
   Jakim trzeba być bydlakiem, potworem, żeby popełniać te zbrodnie. 🙁 Mamy XXI wiek, a Ruscy jak byli tak pozostali prymitywnymi bestiami. Tylko stanowczo stawiony im opór ,przez wszystkich, jest w stanie ich zatrzymać. Jeśli nie chcemy powtórki z historii (na własnym podwórku), musimy robić wszystko, żeby Ukraina się obroniła ! Żadne ustalenia, pakty, umowy z Rosją nie mają żadnego znaczenia. Sami to na każdym kroku udowadniają. Jedyne ,czego boi się bandyta, to brutalnej siły. Kwiatami i rozmowami, ani nawet sankcjami tej zarazy się nie zatrzyma ! Sprawę Ukrainy przewidział ś.p. prezydent Lech Kaczyński, co zrobiły media i rządzący politycy ? Wyśmiali go. Teraz czemu nie śmieją się ze swojej krótkowzroczności ? Obecnie pozwalają na sianie defetyzmu przez takich zdrajców interesu Polskiego jak Piskorski, czy Korwin, a działania pro ukraińskie są rachityczne i dopiero zatwierdzane jak Stany, czy Unia skinie głową. To paranoja ! Bo Wolna Ukraina leży bezwzględnie w interesie wolnej Polski. Precz z Kacapstwem ! Precz z Putlerem i jego psami !!!

  • adasd Odpowiedz

   27 lutego 2015 w 08:34

   rozumiem, że dziś FB i YT to wasze główne źródła informacji. Gratuluję. I nagle się okazało, że Niemcy były cudowni podczas II WŚ. Ciekawie co na to Wasi pradziadowie.

  • bajer Odpowiedz

   28 czerwca 2015 w 19:22

   Ożeu!Nie wojska rosyjskie,ale radzieckie!Ze skrajnego zbydlęcenia słynęli szczególnie sołdaci z azjatyckich republik sowieckich.Tak,że nie wypisuj bzdur.

 7. iks Odpowiedz

  26 lutego 2015 w 10:07

  To co się tam odbywa spowoduje nienawiść na lata. Po jednej i drugiej stronie są ludzie, więc można się domyślać, że traktowanie będzie z biegiem czasu podobne……..jeżeli już nie jest. Wojskowi co ich odbierali widzieli, więc się info. rozejdzie się szybko.

 8. Q800 Odpowiedz

  26 lutego 2015 w 10:15

  To Ukraińcy się od nich czymś różnią? Przecież to druga strona tego samego medalu.

  • Artur Odpowiedz

   26 lutego 2015 w 10:36

   A widziałeś kiedyś medal, który ma dwie jednakowe strony, jak coś bredzisz to rób to z sensem.

   • mania

    26 lutego 2015 w 14:24

    +Q8oo – a tym się różnią, że Ukraińcy dadzą im nowiutkie cieplutkie ubranka, nakarmią, nie torturują i jeszcze, niejednokrotnie, od razu wypuszczają. A jeszcze ukraińscy lekarze wojenni udzielają pomocy separom,, bo etyka lekarska nie pozwala im zostawić rannego bez pomocy. Więc nie bredź. A ci zwyrodnialcy stosują metody średnowieczne.

  • J.G. Odpowiedz

   26 lutego 2015 w 11:00

   Od jakiegoś czasu ruskie trole jakoś zeszlli z tonu i zaczynają „eee, na wojnie to wszyscy równi”. Wpierw popieracie ruska, potem widzicie że nie ma sensu ani argumentów, a na koniec skacowani gadacie „eeeee”. Dajcie sobie spokuj z tymi marnymi groszami od putina. Chodźcie do nas, do naszej cywilizacji miłości. To my jesteśmy na pozycjach obronnych. Naszą bronią karabiny i wielkie serca dla każdego kto nam przychylny, wierzę, że Bóg jest po naszej stronie i nie sypie wszystkich do jednego worka.

  • do Q800 Odpowiedz

   26 lutego 2015 w 15:03

   Jak się dostaniesz w łapska np. Giwiego, to zobaczysz jaka jest różnica. Może wtedy pożałujesz swoich bredni. Póki co możesz je wypisywać, zaśmiecając forum.

 9. kasandra Odpowiedz

  26 lutego 2015 w 10:22

  Serce się kraje,pewnie dlatego nic nie mówią by nie siać strachu w innych rekrutach

 10. Kończaki Odpowiedz

  26 lutego 2015 w 10:31

  To wojna. Rzecz straszna. Ale czyż takich i gorszych tortur nie doświadczyły polskie dzieci starcy kobiety na Wołyniu z rąk tych których dziś we Lwowie się czci? Czy to nie straszny żart historii? Budowali na niewyobrażalnym okrucieństwie więc skąd dziś zdumienie jak ich wnuki idące na front są traktowane. Od Ukraińców oczekujemy oficjalnego przyznania się i żalu, skruchy za to co zrobiły zbiry. UPA dzieciom, bezbronnym ludziom. Trudno im współczuć widząc czarno czerwone barwy zbrodniarzy UPA.

  • do Kończaki Odpowiedz

   26 lutego 2015 w 12:36

   Czyli kacapy mogą robić co chcą z jeńcami, którzy w większości nie są wnukami tamtych zbrodniarzy (Kijów, Odessa, Charków, Dniepropietrowsk itp.)? Ukraińcy na razie muszą się obronić przed agresją, na wyjaśnianie historii będzie czas po wojnie.

  • Michal Odpowiedz

   26 lutego 2015 w 13:50

   Na Wołyniu mordowało NKVD, kiedy wiedzieli już, że nie ukryją swojego mordu Katyńskiego, więc postanowili uruchomić swoje zielone ludziki do czegoś jeszcze okrutniejszego. Ot Rosjanie.

   • mania

    26 lutego 2015 w 14:56

    nie zielone ludziki. Wtedy ich jeszcze nie było. NKWD przebierało się w mundury UPA i paliło polskie wsie, mordując, przy okazji, ludność. Tak samo robili odwrotnie, przebierali się w polskie mundury i mordowali Ukraińców. Robili to po to, żeby wywołać odwet. Przebieranie się i prowokacje, zwyrodnialcy, mają we krwi.
    A co do postawy rosjan i niemców, w czasie wojny, to moskal był bardziej bezwzględny, zwyrodniały, mówię o żołnierzach, nie o hitlerze, który wybudował krematoria. Wyposzczeni sowieccy żołdacy gwałcili i dusili nawet 80-letnie Niemki.

   • już nic mnie nie zdziwi

    26 lutego 2015 w 20:16

    To prawda z tym, że NKWD mordowało, nie UPA? Są jakieś dowody, linki w internecie? Od jakiegoś czasu również podejrzewam, że to NKWD jest odpowiedzialna za rzeź wołyńską.

   • Kresowaik

    26 lutego 2015 w 21:39

    do michała czy jak ci tam Mykoła-banderowskie bydło na Kresach Wschodnich wymordowało siekierami, widłami ponad 200 tysięcy Polaków,głównie kobiet,starców i dzieci(mężczyzn w wiekszości wywieźli Sowieci),bo te tchórze tylko wtedy „heroje”. Na obecnej Ukrainie wściekłego kundla i ludobójcę bandere uważaja za bohatera. Wiem,że wasz dziadzius „partyzanił” z siekierą na Wołyniu,ale to powód do wstydu a nie dumy banderowskie buraki.

  • Gall Odpowiedz

   26 lutego 2015 w 14:16

   To było, gościu ,70 parę lat temu ! Ogarnij się! Ruska s… (usunięte przez redakcję)napadła nie Banderowców, a spokojny, biedny naród. Takie są fakty, czy tego chcesz, czy nie. A jak chcesz się cofać w historii to nie zapomnij pisać o Kacapach, co nam, Polakom narobili. 120-150 tysięcy zamordowanych przez nacjonalistów ukraińskich, to nawet nie 1/10 tego, co wymordowali nam Ruscy. To Rosjanie, anie Marsjanie, są winni wymordowania przeszło 1,5 miliona(!) Polaków. Katyń, to tylko czubek góry lodowej, symbol hekatomby jaka zgotował nam ten zbrodniczy naród jakim byli i jak widać do tej pory są, Rosjanie.

  • mania Odpowiedz

   26 lutego 2015 w 14:48

   +Kończaki – coś mi się zdaje, po treści komentarza, że zmieniłeś swój podpis. Jeśli jesteś wyzuty z ludzkich uczuć, nie współczuj, ale przynajmniej się nie odzywaj. Twoich bredni nikt nie łyknie, niepotrzebnie tylko tracisz czas. Od Ukraińców oczekujesz przyznania się do czegoś, a twój zafajdany karlik, obecnie,morduje ludność cywilną, dzieci, jak piszesz, i nie ma zamiaru do niczego się przyznawać, ba, przekonuje przekonanych, że jego zwyrodnialczych bydlaków w Ukrainie nie ma. Daruj sobie Wołyń, czarno-czerwone barwy i popatrz, co aktualnie się dzieje.

 11. Maria Odpowiedz

  26 lutego 2015 w 10:46

  Wydaje mi się, że to robili separatyści z ukraińskim rodowodem. Barbarzyństwo mają we krwi. Pamiętacie zbrodnie wołyńskie? Nic nie słychać, jak byli traktowani jeńcy separatystów. Myślę, że podobnie.

  • Marek Odpowiedz

   26 lutego 2015 w 12:01

   To przestań wymyślać! Akurat jeńcy separatyści są praktycznie cały czas pod kontrolą różnych międzynarodowych organizacji humanitarnych. Nawet wymysły o torturowaniu opisywane przez Amnesty International oparte o opowiadania „uciekinierów” okazywały się nieprawdą.

  • ltp Odpowiedz

   26 lutego 2015 w 12:07

   Myślę, że miejscem gdzie ruSskie małpy mogą popisywać się swoją erudycją nie są polskie portale. Russkim śmieciom dziękujemy

  • do Maria Odpowiedz

   26 lutego 2015 w 12:32

   Myślisz, że podobnie – a na jakiej podstawie? Bo Wołyń? Nie rozśmieszaj mnie, pokaż choć cień dowodu. Jak zamierzasz siać ferment i relatywizować zbrodnie separatystów, to najlepiej w ogóle się nie odzywaj.

  • Kazik Odpowiedz

   26 lutego 2015 w 14:30

   Nie wysilaj się trollu, bo ci to tym razem nie wyjdzie. Napisz o mordach na Polakach przez twoich mocodawców. To ruska dzicz jest odpowiedzialna za wymordowanie przeszło 1,5(!) miliona polskich obywateli ! Kumasz, trybisz czerwony parchu ?

  • mania Odpowiedz

   26 lutego 2015 w 15:07

   do Maria – historia mówi co innego. Największym barbarzyńcą w Europie jest sowiecka czerwona swołocz. Nie darmo obrali czerwone barwy, jako symbol. Pod ich flagami przelewa się przez wieki krew sąsiadów. I nie na darmo symbolami jest sierp i młot. Te elementy charakteryzują zaborczą, przelewającą krew sąsiadów, padlinę.
   Zaprzeczasz trollu faktom. Nie ma separów z ukraińskim rodowodem. Oni mają rodowód dzikich mongołów, jak cała moskowia. Ukraińcy, to Rusini, a moskale, to dzika przemieszana nacja. Oni się utożsamiają z Rusinami, ale nic ich z nimi nie wiąże.

 12. Szary Wilk Odpowiedz

  26 lutego 2015 w 10:57

  Ukraińcy powinni kacapów wbijać na pale albo obdzierać ze skóry i wieszać takie ozdoby na drzewach przy linii frontu. To jest wojna z terrorystami a oni nie mają żadnych praw.

  • Michal Odpowiedz

   26 lutego 2015 w 13:56

   Nie możemy zniżać się do poziomu kremlowskich neonazistów.

  • mania Odpowiedz

   26 lutego 2015 w 16:34

   Szary Wilku, nie przesadzaj. Wiesz, jak taka kacapska padlina bedzie cuchniała, na drzewach?

 13. Bobo Odpowiedz

  26 lutego 2015 w 10:58

  I pomyslec ile szatanow pracuje nad tym barbarzynstwem. Musimy sie modlic !!

  • J.G. Odpowiedz

   26 lutego 2015 w 11:12

   Tak, masz rację. I dodam, że tylko szatan pracuje nad tym żeby ludzi poróżnić. Zobaczcie ile wpisów powyżej które nienawiść przywołują i dalej chcą ją podsycać i rozmnażać. To nie nasza broń. Tak, musimy się modlić! Kochać i stawać w obronie uciśnionych i napadniętych.

 14. MGS Odpowiedz

  26 lutego 2015 w 11:11

  Czyli ten pułkownik okładany po twarzy i wywieziony do Rosji nie wrócił?
  Smutny jego los, pewnie zamęczą go w katowniach

  • Dak Odpowiedz

   26 lutego 2015 w 14:20

   Podobnie jak wielu naszych, wspaniałych, światłych patriotów. Rusaka swołocz w tym się specjalizuje już od końca XVIII wieku, mentalnie pozostają na poziomie epoki kamienia z grubsza lizanego. Od tych bandytów powinno się odgrodzić wysokim murem i obłożyć ścisłym embargiem wszystkie wynalazki i nowinki techniczne, bo ta swołocz nie potrafi pokojowo współistnieć i prędzej czy później wykorzysta to i obróci przeciwko zachodniej kulturze,
   przeciwko nam.

  • Trak Odpowiedz

   26 lutego 2015 w 14:23

   Miejmy nadzieję, że ten bohaterski obrońca donieckiego lotniska przeżyje i wróci do domu, do rodziny. Trzymam za niego i za wszystkich broniących swojej ojczyzny kciuki. Na pohybel Putlerowcom !

 15. taki tam Odpowiedz

  26 lutego 2015 w 11:30

  Ukraińcy znowu twierdzą, że jest to rosyjska propaganda mające na celu utrudnienie mobilizacji, z którą zresztą i tak Ukraina ma duże problemy… https://twitter.com/StateOfUkraine/status/570863927778791424

 16. Jura Odpowiedz

  26 lutego 2015 w 11:52

  Wszyscy porządni chłopcy zwiali z Ukrainy.
  Przeczekają.
  Kiedyś wrócą zbudować nową Ukrainę.
  Jak banderowcy chcą się bić to taki jest skutek.
  Zabić się za interesy oligarchów(Poroszenko buduje nowe oddzaiały fabryki w Rosji i tam płaci podatki..Rosji) to tylko głupcy,prymitywy wykorzystywani przez polityków.

  • do Jura Odpowiedz

   26 lutego 2015 w 12:54

   Oj Jura, ty skończony cyniku. W twoim małym rozumku wszystko jest takie proste – ci co się bronią to banderowcy, a ci co uciekli to porządni chłopcy. W takim razie wiem co byś zrobił, jakby Polska została zaatakowana. Uciekałbyś aż by się kurzyło. Później znalazłbyś dziesiątki powodów dla swojego tchórzostwa.

   • Vindelik

    26 lutego 2015 w 14:38

    Jura to nie Polak, tylko polskojęzyczny troll. Sporo tego g…na na polskich forach rzuconych przez Putlera do siania nienawiści między Polakami, Ukraińcami i Litwinami. Jedynej rzeczy, której Kacapy się boją to jedności państw europejskich, dlatego robi ,co tylko może, żeby to zniszczyć. Finansuje nawet partie ultraprawicowe i wszystkie inne które mu sprzyjają ,żeby siać ferment,kłótnie i niezgodę wewnątrz ościennych państw. Przykładem partia Korwina, czy nowo klująca się partia ,zdrajcy Piskorskiego.

   • do Vindelik

    26 lutego 2015 w 15:08

    Jura to troll albo kretyn (najprawdopodobniej jedno i drugie). Nie rozumie, że Ukraińcy walczą z agresją – najlepiej przecież byłoby spieprzyć za granicę. Później ci „porządni” mieliby wrócić. Do czego? Do kacapii?

  • emeryt Odpowiedz

   26 lutego 2015 w 15:34

   Jura to Rosyjskie imie. Nie karmić.

  • czlowiek1964 Odpowiedz

   26 lutego 2015 w 22:58

   Kacap durny idź zrobić dobrze swojemu czerwonoarmiście.

   To, że był Wołyń nikt tego nie zaprzecza ale te kacapy wymordowały miliony Polaków. Kacapom na pochybel

 17. das Odpowiedz

  26 lutego 2015 w 12:01

  to jest tzw. syndrom stresu pourazowego. Co mozna wymagać od młodego człowieka, który zostaje wyszkolony przez 3 miesiące i następnie rzucony na front?

  • Kazik Odpowiedz

   26 lutego 2015 w 14:32

   Obawiam się, że jakby cię złapali i wykastrowali, to i bez wojny, frontu miałbyś stres.

  • Maur Odpowiedz

   26 lutego 2015 w 16:23

   3 miesiące to z 1000 godzin szkolenia. W tym czasie można nauczyć się wszystkich taktyk walki w dowolnych warunkach terenowych oraz posługiwania się i obsługiwania wszelkich rodzajów broni.
   Instrukcje wojskowe są tak napisane, że nie ma szans nie zrozumieć.
   Pytanie jest inne: co robi większość czasu poborowy po przekroczeniu bramy koszar? Ile czasu ma na efektywne szkolenie a ile na „docieraniu na rejonach’ albo obsługi „fali”? I dlaczego PRAWIE wszyscy temu legają?

 18. ajajajjj Odpowiedz

  26 lutego 2015 w 13:37

  Problem w tym, że Ukraińcy zawsze słynęli z bestialstwa na wojnie, tak że czego oni oczekują ? Wiadomo, że to ich dziadkowie nabijali na sztachety polskie dzieci a nie oni. Z drugiej strony we wschodnich województwach ciągle jest żywy mit takiego Ukraińca, pewnie u Rosjan tak samo. Aczkolwiek nie znaczy to, że usprawiedliwiam tu Rosjan – oni to zaczęli – ale obiektywnie to jedni i drudzy już „swoje” zrobili w ciągu roku.

  • Vindelik Odpowiedz

   26 lutego 2015 w 14:41

   Wiem ,trollu,że chcesz zrównać ofiary z katami. Stary sowiecki sposób. Byłeś przeszkolony, czy tak z wrogości dla wolnej i niezależnej Polski to robisz? Nie odpowiadaj, bo i tak mam gdzieś twoje sabacze zdanie. na pohybel tobie i tobie podobnym psom Putlera.

   • ajajajjj

    26 lutego 2015 w 16:56

    Jednak Ci odpowiem. Trollem to może jestes Ty. Ze stylu wypowiedzi wnioskuję, że ukraińskim. Nie bredź tu o wolnej Polsce bo nic o tym nie wiesz i nie krzycz na pohybel. Rosja jest agresorem. Ukraina też nie stosuje czystych metod do końca. To jest proste jak konstrukcja cepa dla każdego kto nie opiera swojej wiedzy na jednym źròdle !!!

  • do ajajajjj Odpowiedz

   26 lutego 2015 w 15:14

   Problem w tym, że niejaki ajajajjj zawsze słynął z kretyństwa, więc czego można oczekiwać po jego komentarzach? Nieważne czy ty bijesz, czy ciebie biją, ważne że jesteś zamieszany w bójkę.
   Żałosny jesteś z tym usprawiedliwianiem bestialstwa kacapów i relatywizowaniem ich agresji. Ostatniego zdania nie liczę, bo to typowa kacapska przykrywka.

   • ajajajjj

    26 lutego 2015 w 17:04

    Odczep się od mojego nicka – rzadko piszę komentarze tak że kulą w płot trafiłeś. To jest urocze swoją drogą jak to ukraińscy studenci się szybko za m.in. moje pięniądze wtapiają w polskie społeczeństwo i zamykają usta innym, wyzywając od troli albo kacapòw każdego kto ma inne zdanie. Pewnie siedzisz sobie bezpiecznie w Polsce i krzyczysz sława herojom do monitora ?

   • do ajajajjj

    27 lutego 2015 w 01:04

    Oj kretynie, wystarcza mi jeden wpis żeby wiedzieć kim jesteś. Co do cholery ma Wołyń wspólnego z obecną sytuacją? Poza tym to kacapy zawsze słynęli z okrucieństwa i nierespektowania żadnych zasad, więc to raczej oni powinni być tak traktowani.
    A z tym ukraińskim studentem, to mnie rozbawiłeś. Jeśli coś krzyczę przed monitorem to precz z kacapami i kretynami ich wspierającymi. Paniał, kacap?

 19. Krzysztof Odpowiedz

  26 lutego 2015 w 15:26

  barbarzyństwo kacapów sięga zenitu… sami krzyczą o „faszystach”, a zachowują się jak oni – bądź nawet gorzej niż hitlerowcy.

  Brak słów …

  • emeryt Odpowiedz

   26 lutego 2015 w 15:37

   Hitlerowcy co prawda mordowali, ale nigdy w taki sposób jak Rosjanie. Myślę, że to porównanie mogłoby ich obrazić…

  • mania Odpowiedz

   26 lutego 2015 w 16:54

   Krzysztof, to, że ktoś jest faszystą, nazistą, może powiedzieć tylko faszysta. Każdy ocenia innych swoją miarą. Moskowia, to „niepaństwo”, w którym przetrwał faszyzm. Imperialistyczne, nacystsko-faszystowskie „gosudarstwo”, które dąży do aneksji sąsiednich krajów, celem odbudowy imperium. Cóż to jest? Ciągle wracam do tego samego, ale tu trolle wręcz kopiują swoje komentarze. Czy wyobrażasz sobie, w centrum Warszawy, pochód faszystowskiej organizacji, ze swastykami? A tam jest to dozwolone, a i jeszcze moskiewski pop idzie w takim pochodzie. I nie słychać, że te pochody są rozganiane, jak opozycyjne, oraz, że uczestników wsadza się do więzienia. Wszystko na ten temat.

 20. Maur Odpowiedz

  26 lutego 2015 w 16:30

  Koszmar.
  Jak zawsze.
  O ile dobrze pamietam to od dobrych 2000 lat mieliśmy inwazję azjatyckiego barbarzyństwa ze wschodu. I nie ma szans by to się zmieniło. Ziemia musiałaby zmienić kierunek obrotu.
  Jakieś potomstwo Mongołów, Tatarów, Kałmuków i wszelkiej maści mieszańców dziczy azjatyckiej dla której wojna jest dobrodziejstwem bo pozwala na bezkarne „niesienie w świat swojej barbarzyńskiej kultury”.

 21. nikt Odpowiedz

  26 lutego 2015 w 16:32

  naiwność ludzka tyle na ten temat …..cza było reagować zaraz po wkroczeniu zielonych ludzików na Krym i lotnisko donieckie reagować to znaczy strzelać prosto w łeb a nie liczyć niewiadomo na co

  • mania Odpowiedz

   26 lutego 2015 w 17:14

   Dla mnie również dziwne jest zachowanie Poroszenki z tymi jego zawieszeniami działań. Chciał zbudować kapitał polityczny u zachodnich polityków, że jest pokojowym człowiekiem, i zbudował. I co z tego? Zachód mu nie pomógł, a czerwona dżuma rozlała się na dalsze terytoria. Czasami sobie tak myślę…, bo jak tylko ukraińska armia zaczęła z hukiem rozwalać ruskich, to był kolejny Mińsk i zawieszenie. Tak było przed Iłowajskiem, tak i przed Debalcewe. Wczoraj wyczytałam, że przed ostatnim Mińskiem, karlik zagroził zastosowaniem broni jądrowej. Tak też było widać, że putler czymś mocno postraszył merkelową, skoro latała, jak poparzona. Nie wiem, czym zakończy się dla Europy agresja imperialistycznej czerwonej moskowii. To wcale nie jest bezpieczne i dla nas. Karlik oddelegował teraz, do państw europejskich, całą masę szpiegów, internetowych trolli, przygotowuje sobie grunt. Musi wszystko o wszystkich wiedzieć. Tylko wy trolle, nie myślcie sobie, że Polska, to Ukraina. W Polsce nie ma rejonów, gdzie jest cała masa sowieckiej dziczy. Możecie sobie pisać do końca świata i nic wam z tego nie wyjdzie. Piszcie sobie o czerwono-czarnych, Wołyniu, Prawym Sektorze, którego się najbardziej boicie. My się nie boimy, ani was, ani czerwono-czarnych. To są ludzie prozachodni, rzeczywiście, reprezentujący idee nacjonalistyczne, dążące do wyzwolenia kraju spod jarzma wroga, ale nie agresywne. Czy ktoś o nich słyszał do czasu napaści rashki na Ukrainę? Ja nie. A wszystkie kremlowskie trolle powtarzają za putkinem, że to faszyści, nacyści. Wy chcecie komuś wmówić, że nacjonalizm, to to samo, co faszyzm. To są dwie różne rzeczy. Patriotyzm do własnego kraju musi zawierać w sobie idee nacjonalizmu narodowego, to powinno być dla was trolle, jasne. Do moskala należy przemawiać jego własnymi słowami. Moskala może powstrzymać tylko siła, nie dobre serce, pozytywne gesty.

   • Jura

    26 lutego 2015 w 19:58

    Maniu kochana.
    Przestań politykować i pisać farmazony.
    Babska gadka.
    Bierz się za gotowanie,pranie Jak się twój chłop dowie co ty tu wypisujesz to się wścieknie.

 22. qwerty Odpowiedz

  26 lutego 2015 w 18:25

  już dawno przestałem wierzyć przekazom kijowa… sama propaganda i nic więcej, dajcie zdjęcia wideo, cokolwiek! Kijowskie media relacjonują że separatyści torturują ich żołnierzy, a tym czasem Ukraińscy żołnierze uwolnieni z niewoli oficjalnie mówią że traktowano ich dość dobrze, oczywiście zdarza się czasem niektórzy mówią że byli bici.. ale w to że byli kastrowani,torturowani nie uwierzę dopóki nie zobaczę dowodów.

  poza tym może napiszecie o zbrodniach wojsk Ukraińskich na ludności cywilnej Donbasu lub noworosyjskich jeńcach? bądźcie choć trochę obiektywni…

 23. MARCIN Odpowiedz

  26 lutego 2015 w 18:53

  Plotki,ploteczki,pogłoski wzburzające łatwowiernych.
  Są jakieś imiona, nazwiska stopnie wojskowe poszkodowanych albo autoryzacja tych newsów przez jakiegoś wiarygodnego dziennikarza czy bezstronną organizację.Czy to tylko wstrząsający artykuł mający na celu eskalację nienawiści ?
  Ludzie, ludziska opamiętajcie się.
  Nie wierzcie we wszystko co piszą bo jutro też bez sensu zaczniemy się nawzajem wyrzynać.

 24. Zenon Odpowiedz

  26 lutego 2015 w 20:19

  Całe szczęście ,że Ukraińcy a szczególnie ich armia to anioły!!!

 25. lo8os Odpowiedz

  26 lutego 2015 w 23:07

  ten twór nie powinien istnieć

 26. miki Odpowiedz

  26 lutego 2015 w 23:45

  Jest takie niezwykle stare powiedzenie-mieczem wojujesz ,od miecza giniesz……prawdziwe jest jak cholera.Czasem muszą minąć lata, dekady całe, odbija się to na następnych pokoleniach ale zło jak to mówią wraca.Powiem szczerze w takim momencie jestem dumny z 1989, że nie polała się krew ale zmiana u nas nastąpiła tak jak nastąpiła.Ukraina zmarnowała 2 dekady, do tego buduje na fałszywych ideałach, poza tym wraca to co wrócić musi za Wołyń…A wy ruskie nie cieszcie się z ich nieszczęścia bo jest zapisane w księgach sprzed wieków,że Chińczycy wchodząc do Rosji będą was wyrzynać jak bydło na rzezi, bez jakiejkolwiek litości od najmniejszego po kobiety i starców.Kiedyś myślałem że to bzdety, to niemożliwe, ZSRR taka potęga militarna.Dzisiaj coraz bardziej z każdym rokiem nabieram przekonania ,że to ewidentnie wróci do was jak bumerang….

 27. Heilige Seele Odpowiedz

  24 września 2016 w 13:09

  W tamtych stronach, kastrowanie jeńców jest rzeczą zupełnie normalną i naturalną. Przynajmniej zawiesili zwyczaj nabijania ludzi na pale…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *