Koniec przywilejów za gnębienie Polaków! Już nie będzie nagradzania za służbę w PRL-owskim aparacie bezpieczeństwa!

21 grudnia 2016

Warszawa, 1983. Pogrzeb Grzegorza Przemyka śmiertelnie pobitego przez milicjantów. Sprawcy tej i innych -owskich zbrodni nie zostali ukarani. Po zmanipulowanych procesach już w wolnej Polsce, po 1989 roku, sprawa została umorzona.

RP przyjął bez poprawek przegłosowaną wcześniej przez ustawę obniżającą emerytury i renty byłych funkcjonariuszy podległego Moskwie aparatu bezpieczeństwa PRL oraz ich rodzin. Od 2017 r. świadczenia dla nich nie będą mogły być wyższe niż średnie emerytury i renty wypłacane Polakom przez ZUS.

Nowelizację, która teraz trafi do prezydenta, poparło w głosowaniu 60 senatorów, nikt nie był przeciw, nikt też nie wstrzymał się od głosu. W głosowaniu nie wzięła udziału Platforma Obywatelska. Po ogłoszeniu wyników na sali obrad rozległy się oklaski i skandowanie „precz z komuną!”.


Ustawa obniża emerytury i renty za służbę na rzecz totalitarnego państwa od 22 lipca 1944 r. do 31 lipca 1990 r. Od 1 października 2017 r. maksymalna emerytura dla tych osób nie będzie mogła być wyższa niż średnie świadczenie w ZUS (emerytura – ok. 2 tys. zł, renta – ok. 1,5 tys. zł, renta rodzinna – ok. 1,7 tys. zł).

W ustawie wymieniono cywilne, wojskowe instytucje i formacje komunistycznej Polski. Służba w nich uważana będzie w myśl przepisów ustawy za służbę na rzecz totalitarnego państwa PRL. Informacje o przebiegu służby funkcjonariuszy ma sprawdzać . Od decyzji obniżającej świadczenia będzie przysługiwało odwołanie do sądu.


Kresy24.pl

Podziel się tym z innymi. Udostępnij na:

Komentarze nawołujące do przemocy, zawierające zniesławienia, wulgaryzmy, groźby karalne lub spam będą usuwane. Również wpisy osób podających nieprawdziwy email.

20 odpowiedzi Koniec przywilejów za gnębienie Polaków! Już nie będzie nagradzania za służbę w PRL-owskim aparacie bezpieczeństwa!

 1. MX Odpowiedz

  21 grudnia 2016 w 09:31

  Zdecydowanie to popieram i jednocześnie uważam, że haniebną rzeczą jest to, że ma to miejsce DOPIERO teraz.

 2. jubus Odpowiedz

  21 grudnia 2016 w 09:36

  No i prawidłowo. To powinno być zrobione od razu po „upadku komuny”. To, że tego nie zrobiono pokazuje, kto Polską rządził przez 25 lat. Fakt, że nie powinno się może wszystkich wrzucać do jednego wora, bo jakiś milicjant co gardził komuną, a musiał wyżywić rodzinę, nie powinien cierpieć, ale nie powinien też mieć przywilejów.
  Niech obecna ekipa tylko pamięta, że ludzie patrzą na ręce i to wy, staniecie się takim samym ścierwem, jak i te komusze KODizarstwo, jeśli dalej będziecie myśleć po partyjniacku i proamerykańsku, prounijnemu.

 3. wolak Odpowiedz

  21 grudnia 2016 w 10:05

  prokuratorzy nie objęci to jest sprawiedliwość w wykonaniu PIS

  • olo Odpowiedz

   21 grudnia 2016 w 13:36

   Nie da się załatwić wszystkiego na raz. Jarek mówił , że na oczyszczenie z komuny potrzeba 8 lat

  • pyton Odpowiedz

   22 grudnia 2016 w 07:13

   A jaka jest „sprawiedliwość” w wykonaniuu PO, PSL, SLD ? Gruba kreska ?

 4. SyøTroll Odpowiedz

  21 grudnia 2016 w 10:12

  Czyli urzędnicy IPN zyskali władzę podobną do tej którą posiadali prokuratorzy i sądy z czasów stalinowskich ? Minęły czasy, oficerów i prokuratorów, nadeszły historyków i prokuratorów. Osobiście uważam, że pewne służby powinny mieć utrzymane stawki emerytalno-rentowe, ze względu na bezpieczeństwo Polski, ale widocznie VI Rzeczpospolitej „Dobrej Zmiany” na tym nie zależy.
  Tylko co będzie jeśli za jakiś czas Polacy uznają „dobrą zmianę” za reżim totalitarny ?

  • kuba9131 Odpowiedz

   21 grudnia 2016 w 20:05

   Obecny Rząd Polski jest prawdziwie patriotycznym rządem. Zrobił dla nas więcej w rok niż POprzednicy przez 8 lat.
   Uważam że to dobra ustawa, UB-ecy dostawali za dużą emeryturę w porównaniu z ich ofiarami.

   • Eugeniusz jarzabek

    22 grudnia 2016 w 18:58

    Zrobili porzadek z ubecja to sie w Moskwie buntuja

  • pyton Odpowiedz

   22 grudnia 2016 w 07:17

   Mylisz się, sądy stalinowskie skazywały ludzi na śmierć lub długoletnie więzienie, np. mojego dziadka stracono w 1948 roku! Na co będą skazywać urzędnicy IPN? Czyba że uważasz że 2000zł emerytury to „czapa” – powiedz to setkom tysięcy czy milionom Polaków którzy mają jeszcze mniejsze emerytury czy pensje!

   • SyøTroll

    3 stycznia 2017 w 11:10

    Republika „Dobrej Zmiany” to nie jest miejsce dla starych ludzi, zwłaszcza tych nie powiązanych z PiS czy ich sztandarowym IPN-em.

 5. Wojtas Odpowiedz

  21 grudnia 2016 w 10:16

  Szkoda, że dopiero teraz. Wielu z oprawców żyje jak „pączki w maśle” i urąga tym, których prześladowali. Dodatkowo ci emeryci i renciści z poprzedniego systemu (słusznie minionego) otrzymują takie pieniądze, które są nieosiągalne dla innych (którzy teraz ledwie wiążą koniec z końcem). Słuszna uwaga, że to powinno być zrobione na początku lat 1990.

  • andrzej Odpowiedz

   21 grudnia 2016 w 23:51

   dobry miliciant w dobrym grobie zly miliciant w zlym grobie

 6. Polak Odpowiedz

  21 grudnia 2016 w 11:54

  Jak najbardziej popieram. Tylko nie rozumiem jak można było nie uwzględnić w tej ustawie prokuratorów i sędziów, którzy to kierowali oskarżenia i skazywali oponentów politycznych. To jest skandal !!!!! Karać jednych a innym, którzy wyrządzili jeszcze więcej złego odpuszczać. Tylko dlatego, że część tych osób piastuje wysokie stanowiska w obecnym rządzie. To jest kpina.
  Albo wszyscy albo nikt.

 7. Jazon59 Odpowiedz

  21 grudnia 2016 w 15:17

  Ustawa powinna wejść w życie już a nie 1 października 2017
  Jeszcze przez prawie rok padlinożerny będą opływać w dostatek

 8. gość. Odpowiedz

  21 grudnia 2016 w 20:16

  A pytam się dlaczego od 1 pażdziernika 2017 roku ?Orazu ,wraz z podpisem Pana Prezydenta Ubekistan powinien być uboższy…I jeszcze jedno-co z 2000 ubeków z tak zwanego zbioru zastrzeżonego ?

 9. gość. Odpowiedz

  21 grudnia 2016 w 20:17

  Od razu ,wraz z podpisem Pana Prezydenta Ubekistan powinien być uboższy…I jeszcze jedno-co z 2000 ubeków z tak zwanego zbioru zastrzeżonego ?

 10. Karol Nowacki Odpowiedz

  22 grudnia 2016 w 03:04

  W sprawie Wołynia Ukraińcom PiS mówił, że prawda ich wyzwoli i podjął drażliwą uchwałę. Teraz sami posługujecie się kłamstwami i zaklinaniem historii. Ukraina się od nas odsunie i wpadnie w łapy Moskala. Potem Rezuny z Moskalami wspólnie przyjdą tu nad Wisłę zaprowadzić porządki jak kiedyś robili to po powstaniach narodowych i nikt nie kiwnie palcem w obronie Polski i Polaków. Postsolidarnościowe elyty rozbroiły Państwo Polskie, bo z wielkiego majątku MON musiały się nachapać. Znów pojadą pociągi do za Ural jak w latach 1939-1945 a i po wojnie. Jan Kochanowski napisał „Nowe przysłowie Polak sobie kupi, że i przed szkodą i po szkodzie głupi.”.

 11. KastoR Odpowiedz

  22 grudnia 2016 w 11:31

  Ta ustawa to skandal z punktu widzenia państwa prawa. Z punktu widzenia słuszności i sprawiedliwości jest to grana i imitacja. A teraz uzasadnienie.

  1) Z punktu widzenia państwa prawa, raz obiecane przez państwo – nie powinno być nigdy odwoływane. Nigdy. To co zrobiło PIS to jest precedens. A to będzie miało swoje konsekwencje. Jakie? Ano takie, że to otwiera puszkę pandory. Każdy kolejny rząd będzie mógł w spokoju unieważniać decyzję poprzedników. Innymi słowy, Państwo przestanie być wiarygodne. Dziś państwo ( PIS ) obiecało podwyżki na wojskowych, jutro nowy rząd je zabierze (bo przecież PIS też tak robiło). Etc. etc. Z punktu widzenia porządku prawnego, legitymizacji władzy, wiarygodności państwa stała się rzecz naganna i haniebna. Być może prowadząca do rozkładu państwa.

  2) Z punktu widzenia słuszności i sprawiedliwości. Zabierają wysokie emerytury dla byłych funkcyjnych w PRL. Ale komu je de facto zabierają? Pionkom. Żołnierzom. Ludziom, którzy wykonywali rozkazy i którzy byli zbyt mało istotni by w III RP uczestniczyć w podziale łupów. Bo nie oszukujmy się. Osoby decyzyjne i coś znaczące w PRL dziś żyją jak pączki w maśle. I to nie z ZUSu. Z przekrętów, afer, czy nawet legalnych ale specjalnie ustawionych działalności. Ci ludzie mają w d… grosze z ZUSu.

  WNIOSEK.
  Socjaliście z PIS tak narozdawali kasy, że teraz szukają środków gdzie i skąd się da. ZUS pada na ryj, a oni go dobili. Dziś ustawa „deubekizacyjna”, jutro „jednolity podatek” dla przedsiębiorców, zniesienie podatku liniowego, zaostrzenie kontroli ZUS i US. Podniesienie podatków dla najbogatszych (co najbogatszych i tak ominie, a uderzy w uczciwych przedsiębiorców którzy się dopiero wybili na jako taki pułap).

  PIS kontynuuje program niewolenia Polaków, o czym świadczy niezmieniony kierunek zmian prawa podatkowego. Jedyną różnicą pomiędzy PIS a PO czy SLD jest taka, że PISem wysługuje się „USrael”, PO wysługiwały się Niemcy, a SLD Rosjanie. PIS za swoich 1 rządów osłabiało wpływy stronnictwa rosyjskiego. Dziś osłabia wpływy stronnictwa niemieckiego. Natomiast program PRO-szczepionkowy, PRO-GMO (anty rolniczy), PRO- TTIP (przyznali że popierają pakt) i wiele wiele innych świadczą o tym, że kontynuują politykę przeciwników skierowaną przeciw społeczeństwu polskiemu.

  A w USA wybory wygrał Trump… Skutki? Pro-niemiecka opozycja poczuła się silniej (bo Trump być może nie będzie kontynuował polityki prowojennej i prokonfliktowej, do której Polska jest potrzebna jako wasal).

  I może być tak, że PIS utrzyma władzę do końca kadencji, ale bez wsparcia USA, będą nikim. Będziemy mieli wroga na wschodzie, wroga za zachodnią granicą, wroga w UE, międzymorze się rozpadnie (bez USA nie ma ono prawa bycia, bo my jesteśmy za słabi na lidera przeciw Niemcom). Bez USA i będąc w takim konflikcie z sąsiadami, oni nas po prostu zjedzą….

 12. profesor Odpowiedz

  29 grudnia 2016 w 22:55

  Głupocie ludzkiej nie ma kresu. Czyżby Polski nie było po 1944 roku?

 13. policjant Odpowiedz

  3 stycznia 2017 w 21:06

  Precedens zawsze będzie przyczyną katastrofy. Znam setki byłych komunistów, którzy dziś są elitą społeczną i finansową. Byłem milicjantem i wiem, jak SB-cy się wywyższali – większość, ale nie wszyscy. Może zasłużyli na to, jak ich teraz potraktowano – ale nie wszyscy. W bójce sąd też ocenia każdego inaczej, bo zwykle uczestnicy mają inny udział. A co z sekretarzami, członkami komitetów PZPR, itd. Każdy kiedyś żył w tych czasach, pracował i uczył się na komunistycznych uczelniach, Pan Kaczyński również. Już teraz policjanci prawie przepraszają za to, do czego ich się zmusza. Czy będą działać sprawnie? Nie, będą zachowawczy i niesprawni, bo nikomu nie uwierzą. Często Ci, którym się odbiera świadczenia to ich najbliżsi, bo do tej służby idzie się jak w górnictwie, zgodnie z tradycją rodzinną.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *