Powracajcie do Ojczyzny!

21 grudnia 2016

Symbolicznie tym dniem chcielibyśmy rozpocząć repatriację taką, jaka od dawna powinna mieć miejsce – przywitał 150 repatriantów z Kazachstanu na lotnisku wojskowym w Warszawie wicepremier Mateusz Morawiecki.

Założenia nowej ustawy repatriacyjnej rząd przedstawił w styczniu. Do kraju będzie mogło wrócić po jej przyjęciu ok. 10 tys. osób zamieszkujących azjatycką część byłego . Pierwszeństwo w powrocie mają mieć osoby represjonowane oraz ich potomkowie wraz z małżonkami i dziećmi. Program obowiązywałby przez 10 lat.


Rząd zakłada dwie drogi repatriacji: na dotychczasowych zasadach, czyli zaproszenia samorządu oraz nową, w formie pomocy organizowanej przez władze centralne. W tym przypadku repatrianci mieliby zapewnione pół roku w ośrodku pobytu, kolejny rok utrzymania i wynajem mieszkania. Przybyłym do ojczyzny przysługiwałyby świadczenia w formie zasiłku: transportowego, na zagospodarowanie, szkolnego, na wynajem mieszkania.

Kresy24.pl


Podziel się tym z innymi. Udostępnij na:

Komentarze nawołujące do przemocy, zawierające zniesławienia, wulgaryzmy, groźby karalne lub spam będą usuwane. Również wpisy osób podających nieprawdziwy email.

5 odpowiedzi Powracajcie do Ojczyzny!

 1. mcdale Odpowiedz

  21 grudnia 2016 w 12:04

  sprowadzic wszystkich Polakow i osoby polskiego pochodzenia Z Kazachstanu TERAZ A NII CZEKAC KOLEJNE LATA

 2. miki Odpowiedz

  22 grudnia 2016 w 00:09

  Bravo! Powiem szczerze jak dzisiaj widziałem migawki wzruszyłem się . Nareszcie. I żeby była jasność to nie Polska jest im potrzebna ,ale jeszcze bardziej oni są Polsce potrzebni. Muszą uświadamiać najlepiej w mediach ogólnopolskich jakie mamy szczęście że żyjemy u siebie, że możemy budować swój wspaniały kraj, mówić w swoim języku, pielęgnować naszą wiarę , tradycję, historię. A takiej historii to inni mogą nam tylko pozazdrościć. Trzeba wrócić do korzeni bo warto. Wiedzą to emigranci którzy wiele lat byli poza Ojczyzną, a ci wysiedlani siłą w szczególności są tego świadomi jaki to skarb być u siebie w domu i mieć możliwość dowolnie go kształtować .

 3. Wlodek Odpowiedz

  6 stycznia 2017 w 02:15

  A ja bedac obywatelem Polski z dziada pradziada proszac o nadanie obywatelstwa swojemu synowi otrzymalem prztyczka w nos – szkoda pisac

 4. Wlodek Odpowiedz

  6 stycznia 2017 w 02:17

  a teraz przygotowuje sie sam do przyjecia innego obywatelstwa bo po co wiazac sie z takim krajem , ktory tak postepuje ze swoimi obywatelami

  • Jerzyk Odpowiedz

   16 lutego 2017 w 21:57

   Wlodku, zrób jak uważasz. Ale prawdą jest, że polskie obywatelstwo nie jest dla mięczaków. Być Polakiem, to kosztuje.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *