Grupa Wyszehradzka przerzuca wojska do krajów bałtyckich!

28 kwietnia 2016

armia_Grupa_Wyszehradzka

Wszystkie kraje Grupy – Polska, , i – wyślą jednocześnie do państw bałtyckich po 150 swoich żołnierzy. Poinformował o tym węgierski minister spraw zagranicznych Peter Szijjarto.

„W ten sposób chcemy zademonstrować naszą solidarność z krajami bałtyckimi” – podkreślił szef węgierskiej dyplomacji. Każdy z krajów będzie rotacyjnie wymieniał swoje oddziały co 3 miesiące. Ma to na celu zwiększenie bezpieczeństwa Litwy, Łotwy i Estonii w sytuacji zagrożenia ze strony Rosji.


Wspólny komitet szefów sztabu armii państw Grupy Wyszehradzkiej przystąpił już do uzgadniania szczegółów tej operacji. Pierwsze oddziały wyruszą na początku 2017 r.

Przypomnijmy, że w środę Stany Zjednoczone wysłały na Litwę swoje dwa najnowocześniejsze niewidoczne dla radarów myśliwce F-22 „Raptor”. Z kolei ambasador Niemiec w Wilnie zapewniła, że w przypadku agresji Rosji na Litwę Niemcy przyjdą jej z pomocą.


Wcześniej jednak opublikowano sondaż, z którego wynika, że 57 proc. Niemców jest przeciwnych pomocy zbrojnej dla krajów bałtyckich i Polski, jeśli zostaną one zaatakowane przez Rosję.

Czytaj także: Zdrada! Niemiecki zamach na bezpieczeństwo Polski i NATO!

Kresy24.pl

Podziel się tym z innymi. Udostępnij na:

Komentarze nawołujące do przemocy, zawierające zniesławienia, wulgaryzmy, groźby karalne lub spam będą usuwane. Również wpisy osób podających nieprawdziwy email.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *