Ukraińcy bardzo polubili pracę w Polsce (SONDAŻ)

20 marca 2017

Aż 94 proc. obywateli Ukrainy, którzy już byli w Polsce zatrudnieni, chce przyjechać do pracy ponownie – wynika z wewnętrznego badania IPF Group.

„Jako powód 64% ankietowanych wskazało motyw zarobkowy, 18% brak pracy we własnym kraju. 12% decyduje się opuścić domy i rozpocząć życie i pracę w Polsce ze względu na działania zbrojne w ojczyźnie” – czytamy w komunikacie IPF Group.


Na pytanie o kwotę wysyłaną miesięcznie do bliskich, najwięcej osób (28%) zdeklarowało do 200 zł, 18% odpowiedziało, że wysyła do rodziny ponad 1 500 zł miesięcznie, co siódmy pracujący w Polsce Ukrainiec przeciętnie wysyła rodzinie 750-1 000 zł.

w zdecydowanej większości (71%) dobrze oceniają zarówno pracodawców, jak i atmosferę panującą w miejscu pracy. Tylko 3% ma na ten temat negatywne zdanie. Najwięcej trudności sprawia pracownikom z Ukrainy słaba znajomość języka polskiego, na którą wskazuje 33% osób. 21% wskazało na trudności urzędowe jako główny problem związany z zatrudnieniem w Polsce. Wśród zalet najczęściej wymieniane jest wynagrodzenie (40%) oraz to, że jako kraj „zdecydowanie da się lubić” (35%).


Badanie zostało przeprowadzone w lutym metodą ankiet online oraz ankiet indywidualnych na celowej próbie obywateli Ukrainy zatrudnionych w Polsce za pośrednictwem polskiej firmy IPF Group specjalizującej się w rekrutacji i organizacji zatrudnienia.

Kresy24.pl

Podziel się tym z innymi. Udostępnij na:

Komentarze nawołujące do przemocy, zawierające zniesławienia, wulgaryzmy, groźby karalne lub spam będą usuwane. Również wpisy osób podających nieprawdziwy email.

11 odpowiedzi Ukraińcy bardzo polubili pracę w Polsce (SONDAŻ)

 1. kresowiak Odpowiedz

  20 marca 2017 w 17:20

  Rzeczpospolita” pisze o kontrowersyjnym przewodniku, wydanym właśnie we Lwowie. Autorzy „Ukraińskich miejsc w Polsce” twierdzą między innymi, że Kraków to staro ukraińskie miasto, a Mikołaj Rej, Juliusz Słowacki i Jan III Sobieski to Ukraińcy.

  • kris668 Odpowiedz

   20 marca 2017 w 19:13

   To niech stawiają pomniki Sobieskiemu a nie Banderze . Sobieski łączy , Bandera dzieli . A skoro ich korzenie sięgają Krakowa to może powinni zacząć się zastanawiać czy tak naprawdę nie są po prostu Polakami .

   • Pafnucy

    23 marca 2017 w 23:56

    Ukraińcy to Rosjanie i Polacy, którzy zapomnieli kim byli ich przodkowie.

 2. miki Odpowiedz

  20 marca 2017 w 17:20

  Heh, ci na fotce to akurat Chińczycy 🙂

 3. Jarema Odpowiedz

  20 marca 2017 w 19:39

  A tymczasem Związek Ukraińców w Polsce rwie szaty z rozpaczy z powodu „prześladowań” Ukraińców w Polsce! Rozbieżną ocena Polaków i Polaki przez Ukraińców z Ukrainy i „naszych” Ukraińców wyraźnie świadczy, że ci ostatni, a przynajmniej ich reprezentanci są polonofobami.

  • prawy Odpowiedz

   21 marca 2017 w 06:57

   A tuba Sadowego w swoim newsie, bardzo troszczy się o dochody BMW zagrożone przez…. POLAKÓW.

   http://zaxid.net/news/showNews.do?dvoye_pyanih_polyakiv_paralizuvali_robotu_zavodu_bmw_v_myunheni&objectId=1421108

 4. Mysz Odpowiedz

  20 marca 2017 w 23:03

  a ja tam jestem wdzieczny pis,po jak rzadzilo po to rozsprzedalo wszystkie zaklady,stocznie,mleczarnie,huty,cukrownie szkopom i zabojadom,4 mln polakow musialo wyjechac ok,przyszla dobra zmiana pis i co mysle bedzie dobrze,a tu zonk,po 8 latach pracy 2600 zł,koles mnie zwolnil i zatrudnil ukrainca,dzieki ci pis,bo dzieki temu wyjechałem do szwajcari,pracuje w niemieckiej firmie dzieki temu zarabiam w euro 2800,+mieszkanie za fre+ szkola dla moich dzieci+ 2000 fr zarobki zony.pokolenie turystów,wychowani w wierze w Boga w nienawisci do wroga,a tym wrogiem to staje sie partia pis dla mlodziezy.a mlodzi to przyszlosc narodu panie prezesie,a nie ukraincy.

 5. polak a nie riusski troll Odpowiedz

  21 marca 2017 w 01:28

  polecam świetny wywiad https://www.youtube.com/watch?v=w-OCLO7ffoo
  „Rosjanie nazywali Polaków… ciekawie o robotnikach z Ukrainy oraz o moskalach…

 6. jubus Odpowiedz

  21 marca 2017 w 07:38

  Ta inwazja pracownicza skończy się w końcu tak jak inwazja Polaków na Zachód. Polska postawi mur na granicy i tyle będzie ze współpracy. Domagam się, przywrócenia normalnych pozwoleń na pracę. To Polacy, mają pracować w Polsce, za godne pieniądze, a nie obcokrajowcy (nie ważne jacy)za psie pieniądze.
  Morawiecki, inijajator tej inwazji, do wymiany.

  • Adrian Odpowiedz

   21 marca 2017 w 14:51

   10/10

   Mamy okno możliwości na powrót Polaków
   chociażby z WB , są tacy którzy nigdy nie wrócą
   ale cześć jeśli stworzy im się względne warunki tak

   Ukraińcy je hamują .

 7. Japa Odpowiedz

  21 marca 2017 w 11:16

  Tak sobie kiedyś Niemcy Turków sprowadzili i co? Kaczyzm to najgłupszy system polityczny jaki znam. Inwazja ukraińska odbije się nam czkawką i to szybko. Plan Morawieckiego nazywam planem Morawickiego, od miasteczka Morawica gdzie się wariatów leczy.
  Ukraińcy nie są wprawdzie muzułmanami, ale ich mentalność nie ma nic wspólnego z europejskością. Tym samym nie są mniej grożni od przybyszów z Bliskiego Wschodu. Inne metody ale efekt ten sam. Biada Polsce gdy ta czerń tu zostanie. Zawsze się mówi o przyłączeniu kresów do Polski. Ja powiadam wam, ze w wyniku takiej polityki Polska może zostać „przyłączona” do Ukrainy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *