Bukmacherzy wytypowali faworytów konkursu Eurowizji. Zobacz, na którym miejscu Polska (INFOGRAFIKA)

21 kwietnia 2017

62. edycja Konkursu Piosenki Eurowizji, która odbędzie się w Kijowie zbliża się wielkimi krokami. Półfinały, 9 i 11 maja, finał – 13 maja.

Św. Jan Paweł II powiedział kiedyś, że wśród rzeczy absolutnie nieważnych, futbol jest być może najważniejszą. Podobnie z Eurowizją, z zaznaczeniem, że mowa o rzeczach ważnych i nieważnych dla Europejczyków.


Zeszłoroczny konkursy wygrała , tatarska artystka reprezentująca Ukrainę. Jej pieśń „1944” była hołdem dla ofiarom masowych wysiedleń krymskich Tatarów – jeszcze jednej zbrodni obciążającej konto – bo przecież nie sumienie! – Józefa Wissarionowicza Stalina.

Antyimperialny – nie „antyrosyjski” wydźwięk tamtego zwycięstwa był aż nadto czytelna, chociaż piosenka Dżamali sama w sobie kiepska nie była. W tym roku organizatorzy Eurowizji idą krok dalej: wkluczają neoimperialną Rosję z rozgrywek, a Ukraińcom przyznają  prawo organizacji 62. edycji konkursu.


Dzisiaj pojawiły się bukmacherskie typy. Na pierwszym miejscu – Włochy, na drugim – Bułgaria, na trzecim – Szwecja. , niestety, na dalekim, 20-m miejscu, zob. infografikę:

Kresy24.pl

Podziel się tym z innymi. Udostępnij na:

Komentarze nawołujące do przemocy, zawierające zniesławienia, wulgaryzmy, groźby karalne lub spam będą usuwane. Również wpisy osób podających nieprawdziwy email.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *