Agencja RIA o rekonstrukcji rządu w Polsce: antyrosyjscy ministrowie usunięci

10 stycznia 2018

Rosyjska agencja informacyjna RIA Nowosti komentując sytuację polityczna w Polsce stwierdziła, że rekonstrukcja rządu Mateusza Morawieckiego skończyła się usunięciem „dwóch ministrów znanych z antyrosyjskiego stanowiska”.

RIA pisze, że domagał się wyjaśnienia powodów katastrofy smoleńskiej z 2010 roku i nie uznawał ustaleń rosyjskich śledczych. Miał używać „antyrosyjskiej retoryki”, straszył przed agresją z Rosji i „przekonał Amerykanów do wysłania większej ilości żołnierzy do Polski”. Zarządził także wzrost wydatków na obronność do 2,1 procent w 2020 roku i 2,5 procent w 2030 roku.


Jeśli chodzi o Witolda Waszczykowskiego, rosyjska redakcja pisze, że apelował o zwiększenie wydatków na zbrojenia, co tłumaczył „agresywną polityką Rosji” i  „dał się poznać jako stanowczy przeciwnik budowy gazociągu ”.

(…)


Więcej na ten temat tutaj.

Oprac. MaH, BiznesAlert.pl

fot. fot. Estonian Presidency, Creative Commons Attribution 2.0 Generic

Podziel się tym z innymi. Udostępnij na:

Komentarze nawołujące do przemocy, zawierające zniesławienia, wulgaryzmy, groźby karalne lub spam będą usuwane. Również wpisy osób podających nieprawdziwy email.

16 odpowiedzi Agencja RIA o rekonstrukcji rządu w Polsce: antyrosyjscy ministrowie usunięci

 1. ulf Odpowiedz

  10 stycznia 2018 w 17:14

  Niestety ruscy maja racje.

  • rafał Odpowiedz

   11 stycznia 2018 w 00:06

   Mają racje na swoj sposób i w swoim interesie !! palancie jesli cisie podoba ta ich racja to won do nich sprzedawczyku bo to nie jest w interesie POlski !!

   • Polak z Białorusi

    11 stycznia 2018 w 22:10

    Rafale, nie wściekaj się, bo on i tak siedzi w Petersburgu

  • Cassubica Odpowiedz

   12 stycznia 2018 w 02:53

   Nie tylko Ruscy mają rację. Spora część Polaków też ma już dosyć tych teorii spiskowych, Pancernych Brzóz, Sztucznych Mgieł, a przede wszystkim milionów strat dla zwykłych polskich rodzin spowodowanych Sankcjami przeciw Rosji, na których Polska więcej traci niż Rosja.

   • peter

    13 stycznia 2018 w 12:25

    Tacy jak ty w czasach PRLU Katyn tez nazywali teoria spiskowa

  • Cassubica Odpowiedz

   12 stycznia 2018 w 02:58

   Najbardziej to się cieszą z tych zmian ludzie z olsztyńskiego, gdańskiego i białostockiego, który może w końcu zaczną zarabiać na handlu z Obwodem Kaliningradzkim.
   Tutaj nie stoczni, rybołówstwa i przemysłu, który tak ładnie solidarność zlikwidowała i jedyny sposób na to, aby nie zdechnąć z głodu, to wyjazd do cywilizowanej Europy, albo dobre stosunki i handel z Obwodem Kaliningradzkim.

 2. observer48 Odpowiedz

  10 stycznia 2018 w 18:00

  Niech się nie cieszą. Michał Dworczyk, jako szef kancelarii premiera i Mariusz Błaszczak, jako nowy minister obrony narodowej gwarantują taką samą, jak dotychczas pro-NATOwską i antyroSSyjską politykę RP, a nawet jej zaostrzenie.

  Minister Błaszczak, który jest chyba dużo sprawniejszym administratorem, niż odchodzący minister Macierewicz, może zapewnić jeszcze szybsze i skuteczniejsze dozbrajanie polskiej armii i przeniesienie nowych jednostek, a nawet baz wojsk lądowych i lotnictwa USA na terytorium RP, niż jego poprzednik.

  PiS zdaje sobie sprawę z niebezpieczeństwa, jakie kreuje w naszym regionie faszystowska Federacja RoSSyjska. Dla przypomnienia podaję link do wystąpienia śp. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Tbilisi wieczorem 5 sierpnia 2008 r. z angielskimi napisami i komentarzem: https://www.youtube.com/watch?v=Ls0fTk9HZ-c

  • rafał Odpowiedz

   11 stycznia 2018 w 00:08

   No nie powiedziałbym że Błaszczak z calym szacunkiem do niego że jest sprawniejszym administratorem od Macierewicza . Błaszcak dużo jeszcze musi sie uczyć od Macierewicza !!!

   • observer48

    11 stycznia 2018 w 11:35

    @ralał
    Pan Minister Macierewicz jest genialnym wizjonerem i strategiem, ale wydaje mi się, że młodszy od niego o ponad 20 lat Minister Błaszczak jest sprawniejszym od niego administratorem. Minister Macierewicz zostaje w MON jako wiceminister-koordynator Podkomisji Smoleńskiej i jego rola, moim zdaniem, nie ograniczy się do tej funkcji.

    Pan Antoni Macierewicz wyszedł zwycięsko ze spisku „Nocnej Zmiany” i na pewno jeszcze o nim usłyszymy. Należy poczekać kilka miesięcy i dopiero wtedy zacząć oceniać. Nie zapominajmy, że za kulisami idą pełną parą przygotowania do realizacji programu „Cela Plus”, którego spięcie powinno wypaść na jakieś pół roku przed wyborami do Sejmu w październiku 2019 r.

    Osobiście mam zaufanie do doświadczenia i geniuszu politycznego prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, który w pełni zdaje sobie sprawę z tego, że „Dobrą Zmianę” powinno przejąć następne pokolenie polityków, którzy będą również polskimi patriotami.

 3. Cassubica Odpowiedz

  11 stycznia 2018 w 05:11

  Może w końcu przestaną się nabijać z Polski nie tylko w Unii Europejskiej i może po siedmiu latach w końcu odetchniemy od „Smoleńskiej Pancernej Brzozy.”

 4. Polak z Białorusi Odpowiedz

  11 stycznia 2018 w 21:12

  Dziękuję obserwerowi48 za komentarz i podany link. Oby się przepowiedna pana sprawdziła! Pozdrawiam

 5. Cassubica Odpowiedz

  13 stycznia 2018 w 01:30

  Z tego, co pisze observer48, to serial „Ucho Prezesa” nadal będzie komentowany w całej Europie – w końcu Europejczykom należy się dawka humoru z Polski.
  Wynika z tego, że kibole dalej będą bezkarnie demolować miasta i katować ludzi, a polscy faszyści nacjonaliści, o których pisze cała Europa nadal będą terroryzować Polaków.

  • observer48 Odpowiedz

   17 stycznia 2018 w 20:16

   Kundelki rasy Cassubica mogą ujadać i wyć do księżyca, a karawana „Dobrej Zmiany” idzie dalej. PiS gra na czas w oczekiwaniu na wybory do samorządów lokalnych i Parlamentu Europejskiego, a także przedłużającego się niemieckiego kryzysu rządowego, który może się zakończyć przedterminowymi wyborami i dalszym osłabieniem pozycji tak Merkel, jak Schulza.

   • Cassubica

    22 stycznia 2018 w 21:16

    Observer48 – puki co to polskie kundelki na smyczy Amerykanów ujadają do księżyca. Niestety to ujadanie polskich kundelków nie odnosi skutku, bo ani Kaszubom, ani Niemcom, ani Rosjanom polskie kundelki do pięt nie podrastają i mogą sobie tylko wyć.

 6. Cassubica Odpowiedz

  22 stycznia 2018 w 21:19

  Do observer48. Coś mi się wydaje, że ten pana genialny wizjoner Macierewicz nie przypadł do gustu nowemu premierowi i został posłany na zieloną trawkę. 1:0 dla mnie.

 7. grzego. Odpowiedz

  28 maja 2018 w 21:04

  jesli sowieccy trole ujadaja to znaczy ze zrobiono blad z waszczui antonim. duzy blad.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *