„A więc wojna. Z dniem dzisiejszym wszystkie sprawy i zagadnienia schodzą na plan dalszy”

1 września 2017

fot. NAC

„Halo, halo. Tu Warszawa i wszystkie rozgłośnie Polskiego Radia. Dziś rano o godzinie 5. minut 40 oddziały niemieckie przekroczyły granicę polską, łamiąc pakt o nieagresji. Zbombardowano szereg miast. Za chwilę usłyszą państwo komunikat specjalny” – tak o najeździe wojsk III Rzeszy informowało Polskie Radio. Dziś mija 78 lat od tego wydarzenia.


Armia niemiecka stosując nowatorską taktykę wojny błyskawicznej po prawie trzech tygodniach dotarła na przedpola Lwowa. To właśnie tu, na terenach Roztocza Janowskiego rozpoczęły się walki o .

już po raz czwarty prowadzi poszukiwania mogił żołnierzy Wojska Polskiego poległych pod Lwowem we wrześniu 1939 roku. Do tej pory udało się odszukać i ekshumować szczątki 139 żołnierzy. Żołnierze Ci zostali pochowani z należnymi honorami jesienią 2015 i 2016 roku na cmentarzu w Mościskach.


Jak i w ubiegłych latach, tak i w tym roku trwają poszukiwania nieoznakowanych i zapomnianych żołnierskich mogił. W działania mające na celu zachowanie polskiego dziedzictwa kulturowego i historycznego wpisuje się również sprawowanie opieki nad polskimi cmentarzami i kwaterami wojennymi: od mogił powstańców listopadowych czy styczniowych, po wspomniane mogiły poległych w 1939 roku.

Powyższe działania Fundacji współfinansują: Senat RP oraz Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego RP

Podziel się tym z innymi. Udostępnij na:

Komentarze nawołujące do przemocy, zawierające zniesławienia, wulgaryzmy, groźby karalne lub spam będą usuwane. Również wpisy osób podających nieprawdziwy email.

6 odpowiedzi „A więc wojna. Z dniem dzisiejszym wszystkie sprawy i zagadnienia schodzą na plan dalszy”

 1. prawy Odpowiedz

  1 września 2017 w 11:46

  „w tym roku trwają poszukiwania nieoznakowanych i zapomnianych żołnierskich mogił. W działania mające na celu zachowanie polskiego dziedzictwa kulturowego i historycznego wpisuje się również sprawowanie opieki nad polskimi cmentarzami i kwaterami wojennymi: od mogił powstańców listopadowych czy styczniowych, po wspomniane mogiły poległych w 1939 roku.
  Powyższe działania Fundacji współfinansują: Senat RP oraz Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego RP”

  Zgodę Szeremety uzyskali?
  Po co się tak chwalić, skoro nie zapłacili tyle ile on chce i zgody nie mają!

  • Janek Odpowiedz

   1 września 2017 w 13:43

   Czytanie ze zrozumieniem lvl: hard.
   Pozdrawiam

 2. jubus Odpowiedz

  2 września 2017 w 08:08

  Głupota polskich władz w 1939 roku przypomina jak ulał tą z 2017 roku. Na szczęście, dzisiaj to nie Niemcy, ani rzekomi „faszyści” nam zagrożają, ale coś stokroć gorszego.

 3. franciszekk Odpowiedz

  3 września 2017 w 11:55

  Niemiecka krwawa bestia już dwa razy ( I i II wojna światowa) urządziła krwawą jatkę na skalę europejską jak i światową.
  PO raz kolejny POzwolono niemieckiej bestii działać pod szyldem tzw. europejskiej wspólnoty i solidarności by spacyfikować narody europejskie.
  Perfidne, kłamliwe działanie Szwabów POzwoliło zrzucić z siebie ciężar zwyrodniałych zbrodni II wojny światowej obciążając swoją ofiarę – Polaków publikując kłamliwy film nasi ojcowie, nasi dziadowie oraz ogłaszając na cały świat kłamstwo o polskich obozach koncentracyjnych!

 4. franciszekk Odpowiedz

  3 września 2017 w 11:55

  Angela Merkel zwana inaczej Adolf-finą budująca IV Rzesze niemiecką, nauczona bolesnymi doświadczeniami historycznymi narodu niemieckiego ( skutki I i II wojny światowej): w perfidny, POdstępny, przebiegły, bezwzględny sposób prowadzi POlityczne zamierzenia!
  Zamierzenia te sprowadzają się do prostej, starej zasady; DZIEL I RZĄDŹ !
  Aby te zamierzenia POdstępnie zrealizować, należy zdestabilizować Europę przy POmocy muzułmanów z całego świata sprowadzając w POtężnej ilości i osadzając ich w tzw. „suwerennych” państwach europejskich!
  Ten zamierzony cel ukryty jest obłudnie POd tzw. hasłami przestrzeganiem wartości i tzw. „solidarności” europejskiej! Skutki takiego zamierzenia na pewno nie mniej będą KRWAWE I OKRUTNE jak wcześniejsze te z okresu I i II-giej wojny światowej spowodowane przez niemiecką POdstępną i okrutną bestię!

 5. Czesław Odpowiedz

  7 września 2017 w 11:35

  W obronie marsz. Rydza Śmigłego i min.J.Becka www.prawica.net/8361 i dodatkowo Do Pana Posła R.Winnickiego www.prawica.net/6587

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *