A to ładne! Rosyjski nazista Anton Rajewski stał się ofiarą propagandy Kremla

13 stycznia 2018

Jak łatwo strzelić sobie w kolano, albo nawet w oba!  Rosyjski nazista został wykorzystany w rosyjskim materiale propagandowym, jako… „banderowiec”.

Nie jest tajemnicą, że propagandowa machina Kremla prezentuje w negatywnym świetle ludzi, którzy zdali sobie sprawę ze szkodliwości idei tzw. „Noworosji”. Ten sam los czekał rosyjskiego nacjonalistę Antona Rajewskiego. Jakkolwiek to parszywe, Anton nigdy nie ukrywał, że jest orędownikiem dogmatów narodowego socjalizmu i nie wahał się pokazać tatuaży z symbolami III Rzeszy. Oburzony Rosjanin zażądał wyjaśnień od redakcji gazety „”, która uplasowała go w szeregach „ukrofaszystów”, ponieważ on sam uważa się za nacjonalistę, ale rosyjskiego.


W gazecie prorosyjskich terrorystów ukazał się artykuł zatytułowany „Marzenia ukronacjonalizmu się spełniają”. Sam artykuł to dość ordynarne propagandowe elukubracje, których w rosyjskim Internecie można znaleźć bardzo dużo. Wszystkie zostały napisane zgodnie z wytycznymi opracowanymi jeszcze przez . Te fałszywe materiały agitacyjne od dawna nie znajdują zaufania u tzw. normalnych czytelników, ale i tak się z nich korzysta.

Na ilustrującym materiał zdjęciu przedstawiony jest rosyjski nacjonalista Anton Rajewski z miasta Orzeł (Oreł), który już w 2014 roku,  na początku tak zwanej „Ruskiej Wiosny”, walczył o „Noworosję” w szeregach rosyjskiej terrorystycznej bandy Igora Girkina (Striełkowa).


Oburzony nazista z grupy Striełkowa napisał w sieci społecznościowej: „Oficjalnie zwracam się do redaktora naczelnego gazety Noworosja, Dmitrija Dezorcewa z żądaniem wyjaśnień w sprawie publikacji mojego zdjęcia i domagam się, aby w następnym numerze gazety „Noworosja” zostało wyjaśnione, że fotografia przedstawia nie ukraińskiego nacjonalistę, ale rosyjskiego nacjonalistę Antona Rajewskiego, który walczył po stronie „DRL i ŁRL” w latach 2014 r. i 2015”.

Należy zauważyć, że wielu użytkowników sieci społecznościowej Vkontakte identyfikują twarz Antona Rajewskiego i wskazują na jego zaangażowanie w walki w Odessie z 2 maja 2014 r. (Chodzi o masowe starcia między zwolennikami jedności Ukrainy i prorosyjskimi separatystami).

Bohater obrotowy?

Telesfor / Kresy24.pl / Jagiellonia.org

Podziel się tym z innymi. Udostępnij na:

Komentarze nawołujące do przemocy, zawierające zniesławienia, wulgaryzmy, groźby karalne lub spam będą usuwane. Również wpisy osób podających nieprawdziwy email.

22 odpowiedzi A to ładne! Rosyjski nazista Anton Rajewski stał się ofiarą propagandy Kremla

 1. Cassubica Odpowiedz

  13 stycznia 2018 w 03:42

  Rosyjski nacjonalista z tatuażami Hitlera Nazistowskiej Swastyki i Godła II Rzeszy. W te jego brednie nawet przedszkolak by nie uwierzył.

  • peter Odpowiedz

   13 stycznia 2018 w 18:37

   https://www.youtube.com/watch?v=5TFocmzIIfA

   Bylo duzo zaprzeczen ze to zdjecie to photoszop itp

   Na tym wideo widac wyraznie tatuaze
   Na ksywe ma Niemiec

  • Bussu Odpowiedz

   14 stycznia 2018 w 12:58

   W wasze, putlerowskie brednie, trollu, też nikt przy zdrowych zmysłach nie wierzy.

  • Marek1 Odpowiedz

   16 stycznia 2018 w 13:57

   Myślisz matołku, ze w Rosji NIE ma faszystów ? Są, choć zdecydowanie więcej jest wyznawców nazizmu niemieckiego (hitlerowców) takich jak ten Rajewski.

   • Cassubica

    22 stycznia 2018 w 20:02

    Marek Język rynsztokowy i znieważanie innych, to jedyne pana argumenty, ale na pana chamski komentarz odpowiem. Rożnica między faszysta a nacjonalistą rosyjskim jest taka, że faszyści traktowali Słowian, czyli Polaków i Rosjan jako podludzi, a nacjonalizm rosyjski gloryfikuje ludzi pochodzenia słowiańskiego.

 2. Cassubica Odpowiedz

  13 stycznia 2018 w 04:02

  Z Rosją to on ma mało wspólnego, ale z Ukraińcami owszem. Nosi te same symbole nazistowskich Niemiec jakie nosił ukraiński bohater Stepan Bandera. Bandera nosił mundur SS. Na zdjęciach Bandery w mundurze niemieckim za bardzo widać jaki miał stopień, ale z pewnością na pagonach jest „Szlaczek” więc to co najmniej Sturmbannführer – polski odpowiednik Majora.

  • ltp Odpowiedz

   13 stycznia 2018 w 13:15

   Poziom wypowiedzi kremlowskich trolli na coraz wyższym poziomie. Nawet polskie znakiem na komputerach zainstalowali

   • Cassubica

    22 stycznia 2018 w 19:58

    Tak się złożyło, że jako Kremlowski Troll , urodziłem się i wychowałem na Kaszubach wśród zawistnych, chamskich, nienawidzących wszystkich i wszystko Polaków. Życie w Polsce to jakaś kara za grzechy w poprzednim wcieleniu.
    Znaków Diakrytycznych nie musiałem instalować, zgodnie prawem sprzedawane w Polsce komputery muszą mieć zainstalowany język polski ze wszystkimi znakami.

  • peter Odpowiedz

   13 stycznia 2018 w 18:48

   https://www.youtube.com/watch?time_continue=6&v=yQcKC4XzloM

   W dobie internetu ciezko klamac
   https://www.youtube.com/watch?v=LjrzCeVrCFo

  • Luk Odpowiedz

   15 stycznia 2018 w 22:25

   Gostek z tatuażami Hitlera walczył za kacapską „Noworosję”. Moskwie to nie przeszkadzało.
   Oprócz regularnej armii Rosji, w inwazji na Ukrainę wzięły udział oddziały kacapskich służb oraz podejrzany element – więźniowie, psy wojny oraz różne lumpy i szury z Rosji pokroju Rajewskiego.
   Swoją drogą jest prawdopodobne, że Rajewski współpracuje z rosyjską bezpieką. Większość nacjonalistycznych i nazistowskich grup w Rosji znajduje się pod faktyczną kontrolą służb Federacji Rosyjskiej.

   P.S. Widzę, że rosyjskie internetowe brygady pracują na okrągło. Wpis trolla Cassubica o 03:42 i o 04:02 wskazuje, że nie tracicie czasu.

   P.S.2 Dostajecie chociaż dodatkową kasę za pracę w nocy? A może o czwartej czasu środkowoeuropejskiego w Petersburgu już jest ranek? 🙂

   • Cassubica

    22 stycznia 2018 w 20:04

    To nie Rosja napadła na Ukrainę, tylko Ukraińcy napadli na obywateli Ukraińskich rosyjskiego pochodzenia.

 3. observer48 Odpowiedz

  13 stycznia 2018 w 04:51

  RuSSkij Mir!

  • Cassubica Odpowiedz

   22 stycznia 2018 w 20:07

   A co polski mir lepszy? – Mam się szczycić tym, że polscy żołnierze w bestialski sposób zaatakowali bezbronny Irak i Afganistan?

  • Cassubica Odpowiedz

   22 stycznia 2018 w 20:09

   A Polskij Mir to co to takiego? Atak na bezbronne dzieci w Iraku i w Afganistanie? – Chluba Polski strzelanie do bezbronnych dzieci?

 4. Mike Odpowiedz

  13 stycznia 2018 w 08:53

  russki syf

 5. Bussu Odpowiedz

  14 stycznia 2018 w 12:56

  Faszyzm = Komunizm

  • Akap Odpowiedz

   14 stycznia 2018 w 18:34

   Faszyzm (nie mylić z hitleryzmem) >>>> komunizm i liberalizm

   • peter

    15 stycznia 2018 w 00:32

    Jaki hitleryzm ? Narodowy Socializm popularnie NAZI
    Po drugiej stronie byl Miedzynarodowy Socializm popularnie zwany bolszewizmem czy tam komunizmem
    A faszyzm to byl w Wloszech
    No ale Stalin nie mogl mowic ze walczy z Socialistami /narodowymi/ wiec zaczeta uzywac nazwy faszysci w stosunku do Narodowych Socialistow

   • Yark

    15 stycznia 2018 w 15:25

    Narodowy Socjalizm to szerokie pojęcie i nie można go zawężać do nazizmu hitlerowskiego. Byli polscy narodowi socjaliści, holenderski NSB, arabscy nasseryści i baasiści, syryjska SSNP i mógłbym tak dalej wymieniać. W hitleryźmie ani nacjonalizm, ani socjalizm nie były problemami tylko były nimi poglądy, że trzeba eliminować ludzi, którzy praktycznie byli niewinni, byli przeciętnymi kowalskimi

 6. peter Odpowiedz

  16 stycznia 2018 w 03:05

  Yark Napisal /W hitleryźmie ani nacjonalizm, ani socjalizm nie były problemami tylko były nimi poglądy, że trzeba eliminować ludzi, którzy praktycznie byli niewinni, byli przeciętnymi kowalskimi

  Narodowy socializm tak jak i miedzynarodowy socializm nie likwidowal niewinnych ludzi tylko wrogow
  A koto stawal sie wrogiem to juz inna sprawa

  • Yark Odpowiedz

   16 stycznia 2018 w 19:42

   Socjalizm to praktycznie więcej niż 1000 słów, w mojej terminologii socjalizm oznacza wspólnotowość, nacisk na sprawiedliwość społeczną i zabezpieczenie przed przejęciem kontroli na wielu polach przez prywatne przedsiębiorstwa w kwestiach, które powinny być zarezerwowane państwu, jeżeli rozmawiam z korwinistą, który socjalizm uogólnia do marksizmu i wazystkiego, co nie jest liberalne to nie zamierzam kontynuować dyskusji. Ps gdyby nie ruch socjalistyczny to o takich rzeczach jak wolne dni, płaca minimalna i ubezpieczenia moglibyśmy pomarzyć, bylibyśmy nadal dymani przez prywaciarzy, którzy myśleliby o własnym zysku

 7. peter Odpowiedz

  18 stycznia 2018 w 01:27

  Yark Moim zdaniem to nawet rzad powinien byc prywatny
  Jak slysze sprawiedliwosc spoleczna to mi sie robi niedobrze Dorastalem w tej sprawiedliwosci spolecznej
  O jakim ruchu sosialistycznym ty mowisz tym z czasow PRL?
  Napisales /
  ylibyśmy nadal dymani przez prywaciarzy, którzy myśleliby o własnym zysku/
  Dymani przez prywaciarzy? Czy historia ZSSR Korei Polnocnej Kuby Wenezueli niczego ci nie nauczyla

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *