Żona Arszawina usunięta z samolotu

9 stycznia 2018

Alisa Arszawina, żona rosyjskiego piłkarza, byłego reprezentanta Rosji i byłego brązowego medalisty Mistrzostw Europy (2008) Andrieja Arszawina została usunięta przed startem z samolotu linii , który miał lecieć z Moskwy do Ałmatów. Powodem było jej „utrudniające pracę” załogi zachowanie.

Arszawin (na zdjęciu)  jeszcze kilka lat temu był największą gwiazdą rosyjskiego futbolu, zarówno reprezentacji, jak i klubu Zenit Sankt Petersburg. Grał też w Arsenalu Londyn. Obecnie dogrywa do piłkarskiej emerytury w kazachskim klubie Kajrat Ałmaty.


Według oświadczenia Aerofłotu, opartego na relacji członków załogi, Arszawina wsiadła na pokład w Moskwie w towarzystwie swoich dzieci oraz niani. Zażądała, by niania, która miała miejsce w klasie ekonomicznej, mogła lecieć w klasie biznes. Gdy załoga odmówiła spełnienia tego żądania, zaczęła na nich naciskać, ciągle powtarzając, że jest majorem Federalnej Służby Bezpieczeństwa. Potem ignorowała prośby o zapięcie pasów swoich i dzieci przed startem, a gdy samolot zaczął kołować, przystąpić miała do zmieniania pieluchy swojego dziecka. Ostatecznie została zmuszona do opuszczenia pokładu razem z osobami towarzyszącymi.

Oprac. MaH, rferl.org


fot. Julia Nowikowa, soccer.ru, CC BY-SA 3.0

Podziel się tym z innymi. Udostępnij na:

Komentarze nawołujące do przemocy, zawierające zniesławienia, wulgaryzmy, groźby karalne lub spam będą usuwane. Również wpisy osób podających nieprawdziwy email.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *