W Polsce pobito Białorusinów, mówili „po rusku”

18 kwietnia 2018

Zarzuty pobicia grupy Białorusinów na tle narodowościowym postawiła trzem gołdapianom Rejonowa w Olecku. To pokłosie zdarzenia, do którego doszło w niedzielę 8 kwietnia w Gołdapi, informuje lokalna rozgłośnia  Radio 5. 

Trzech młodych mieszkańców miasta zaatakowało siedmioosobową grupę Białorusinów. Napastnicy pobili dwie osoby, bili pięściami, a jednego butelką po głowie, kolejnego potraktowali gazem łzawiącym. Jak tłumaczyli policji zatrzymani, rozzłościł ich , którym posługiwali się .


Jak powiedział Radiu 5 Ryszard Tomkiewicz, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Suwałkach, sprawą zajmie się Prokuratura Rejonowa w Sejnach, wyznaczona do spraw na tle narodowościowym. Podejrzanym grozi do 7,5 roku więzienia.

Na razie mężczyźni są na wolności, ale muszą regularnie odwiedzać komendę policji i mają zbliżania się do miejsc, gdzie w Gołdapi mieszkają Białorusini.


W Gołdapi mieszka i pracuje prawie 200 obywateli Białorusi.

Kresy24.pl/interia.pl/ radio5.com.pl/ab

Podziel się tym z innymi. Udostępnij na:

Komentarze nawołujące do przemocy, zawierające zniesławienia, wulgaryzmy, groźby karalne lub spam będą usuwane. Również wpisy osób podających nieprawdziwy email.

7 odpowiedzi W Polsce pobito Białorusinów, mówili „po rusku”

 1. smutny Odpowiedz

  18 kwietnia 2018 w 11:12

  Do pierdla gówniarzy. Szacunku sie naucza.

 2. Lenkas Odpowiedz

  18 kwietnia 2018 w 12:38

  200 obywateli Białorusi nie koniecznie są Białorusinami, mogą być i Polakami z tego kraju, którzy rozmawiają przeważnie po rosyjsku…

 3. Leśnik Odpowiedz

  18 kwietnia 2018 w 19:52

  Białorusini to Polacy tylko dziesiątki lat rusyfikacji zrobiły im krzywdę.

 4. Luk Odpowiedz

  18 kwietnia 2018 w 21:08

  Miejscowe lumpy dały o sobie znać. Szkoda, że zastosowano tylko dozór policyjny, szczególnie do delikwenta, który atakował butelką. Za takie coś powinien być tymczasowy areszt.

 5. Pafnucy Odpowiedz

  18 kwietnia 2018 w 23:42

  Banda młodocianych durniów, którym PiS zrobił krzywdę żołnierzami wyklętymi, pseudo patriotyczną propagandą, paranoją „nędzymorza” z banderowcami i krucjaty przeciw Rosji. Jak mamy na tapecie Białoruś, to jak zwykle ode mnie serdeczne pozdrowienia dla Braci z Wielkiego Księstwa Litewskiego.

 6. olek Odpowiedz

  19 kwietnia 2018 w 08:44

  zapewne byli to osoby z obywatelstwem polskim ,ale innej narodowości.

 7. Polak z Białorusi Odpowiedz

  19 kwietnia 2018 w 23:03

  Trzech młodych mieszkańców miasta zaatakowało siedmioosobową grupę Białorusinów…. trzech kontra siedmiu?…I co?….Żal mnie bierze z „takich” Białorusinów…..

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *