MSZ RP: Ambasador RP na Białorusi kończy swoją misję. Na własny wniosek

12 stycznia 2018

MSZ potwierdza zakończenie pełnienia misji dyplomatycznej przez ambasadora RP na Białorusi Konrada Pawlika. Opuści on z końcem stycznia br. Wczoraj pisaliśmy, że został odwołany przez nowego szefa MSZ Jacka Czaputowicza. Tymczasem MSZ wyjaśnia, że Pawlik kończy pracę na Białorusi na własne życzenie, a jego została przyjęta jeszcze przez byłego szefa polskiej dyplomacji Witolda Waszczykowskiego, czytamy w komunikacie Polskiej Agencji Prasowej.

– Decyzję o zakończeniu misji polskiego dyplomaty z dniem 31 stycznia br. podjął w grudniu 2017 r. minister Witold ; zrobił to na wniosek samego Konrada Pawlika – powiedział PAP Lompart. Jak zaznaczył, zarówno wniosek ten, jak i decyzja ówczesnego ministra „nie miały związku z aspektami politycznymi”.


Szef biura prasowego MSZ zapewnił jednocześnie, że priorytetem polskiej dyplomacji „było i pozostaje” zapewnienie poszanowania praw polskiej mniejszości na Białorusi, w tym dostępu do kultury i edukacji w języku narodowym, a także legalizacja wszystkich organizacji polskiej mniejszości narodowej.

Kresy24.pl/dziennik.pl/AB


Podziel się tym z innymi. Udostępnij na:

Komentarze nawołujące do przemocy, zawierające zniesławienia, wulgaryzmy, groźby karalne lub spam będą usuwane. Również wpisy osób podających nieprawdziwy email.

2 odpowiedzi MSZ RP: Ambasador RP na Białorusi kończy swoją misję. Na własny wniosek

 1. józef III Odpowiedz

  12 stycznia 2018 w 20:08

  dobra decyzja

 2. Kresowiak Odpowiedz

  13 stycznia 2018 w 16:46

  Na przestrzeni 28 lat, w tej dziedzinie nie było żadnych dobrych decyzji i jak widać, nie będzie.

  polska dyplomacja (czytaj dyplomatołki) to całe wielkie nieporozumienie i ludzie bez pojęcia, wykształcenia i KLASY!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *