Ukraina wciąż traktatowo „przyjaźni się” z Rosją. Lwów: Trzeba z tym wreszcie skończyć!

29 kwietnia 2015

ukraina-rosjaLwowska Rada Obwodowa zwróciła się do parlamentu, prezydenta i rządu o zerwanie traktatu o przyjaźni, współpracy i partnerstwie między Ukrainą i Federacją Rosyjską.

Inwazja wojsk FR i aneksja Krymu to brutalne naruszenie przez Federację Rosyjską zobowiązań wynikających z treści traktatu – uzasadniali deputowani.

Podkreślili, że zbrojna inwazja regularnych oddziałów wojskowych Federacji Rosyjskiej na ukraińskim Donbasie, okupacja znacznego terytorium Ukrainy w obwodzie donieckim i ługańskim, popieranie organizacji ekstremistycznych i terrorystycznych świadczą o naruszeniu przez Rosję zasad dobrych stosunków sąsiedzkich, rozpalaniu etnicznej i międzynarodowej nienawiści oraz zagrażają stabilności i bezpieczeństwu w Europie i na świecie.


Kresy24.pl

 


Podziel się tym z innymi. Udostępnij na:

Komentarze nawołujące do przemocy, zawierające zniesławienia, wulgaryzmy, groźby karalne lub spam będą usuwane. Również wpisy osób podających nieprawdziwy email.

3 odpowiedzi Ukraina wciąż traktatowo „przyjaźni się” z Rosją. Lwów: Trzeba z tym wreszcie skończyć!

 1. Trak Odpowiedz

  29 kwietnia 2015 w 14:46

  Ha,ha,ha,ha,ha … 🙂 przyjaźń z Rosją ?! Ha,ha,ha,ha,ha … 🙂 lepiej i bezpieczniej zaprzyjaźnić się z rekinem, kobrą, czy z wściekłym psem. jak świat światem, nigdy nie był Moskal dla nikogo bratem.

  • obserwator Odpowiedz

   29 kwietnia 2015 w 20:57

   No ale myśmy mieli odpowiednie zapisy wręcz w Konstytucji aż do momentu jej zmiany.
   Dodatkowo myśmy sami wywalczyli demokratycznymi metodami swoją niepodległość od „wielkiego czerwonego brata”, a Ukraińcy dostali ją na talerzu w momencie, gdy najmniej o nią zabiegali. Nie dziwota, że Polska pośpieszyła z jej uznaniem, pewnie w obawie, że po chwili namysłu z tej wolności zrezygnują 😉

 2. Paweł Woźniak Odpowiedz

  29 kwietnia 2015 w 19:26

  Proponuję żeby tą całą neobanderowską „radę miasta” Lwowa wysłać pieszo z notą dyplomatyczną do Putina w tej sprawie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *