Tatarzy krymscy żądają działań świata w sprawie rosyjskiej okupacji Krymu

16 maja 2017

„Żądamy, aby , ,  podjęły działania mające na celu: bezzwłoczne zaprzestanie okupacji Krymu przez Federację Rosyjską, natychmiastowe uwolnienie przez nią więźniów politycznych, całkowite wyprowadzenie rosyjskich wojsk z Półwyspu Krymskiego i przywrócenie terytorialnej integralności i suwerenności Ukrainy” – napisano w oświadczeniu, pod którym rozpoczęło się w poniedziałek zbieranie podpisów.

W oświadczeniu zawarto również wezwanie do rozpoczęcia prac nad utworzeniem międzynarodowego trybunału ds. przestępstw dokonanych przez Federację Rosyjską wobec ukraińskich obywateli, w szczególności wobec narodu krymskotatarskiego.Do 1 grudnia zamierzają zebrać milion podpisów i przekazać apel do międzynarodowych struktur. Podpisy będą zbierane przez przedstawicieli Światowego Kongresu Tatarów Krymskich m.in. w Polsce, Rumunii, Turcji, Kanadzie i USA.


Kresy24.pl

Podziel się tym z innymi. Udostępnij na:

Komentarze nawołujące do przemocy, zawierające zniesławienia, wulgaryzmy, groźby karalne lub spam będą usuwane. Również wpisy osób podających nieprawdziwy email.

14 odpowiedzi Tatarzy krymscy żądają działań świata w sprawie rosyjskiej okupacji Krymu

 1. Ula Odpowiedz

  16 maja 2017 w 08:32

  „Podpisy będą zbierane przez przedstawicieli Światowego Kongresu Tatarów Krymskich m.in. w Polsce, Rumunii, Turcji, Kanadzie i USA” to znaczy w krajach, gdzie jest rozpowszechniana Propaganda SBU.

  Dlaczego na Krymie nie zbieraja tych podpisow? Bo tam znajda moze kilku chetnych? Dlaczego nie zbieraja pospisow na Ukrainie? Bo tam tez to sie nie uda?

  Nie nalezaloby moze zapytac mieszkancow Krymu (jest to mozliwe) co oni chca?

  Na szczescie coraz czesciej ( choc ciagle za rzadko) przenikaja do oficjalnych mediow prawdziwe informacje o sytuacji w banderlandzie i o uciski normalnych Ukraincow, ktorzy, jak to pokazal 09.05.2017 przestaja sie bac pokazywac niecheci neobanderowcom. I Maja w tym wsparcie u mundurowych.

  • SyøTroll Odpowiedz

   16 maja 2017 w 08:49

   Nie Ula na Krymie nie będą ich zbierać ponieważ jak sami twierdzą Krym jest okupowany, a co za tym idzie, jeśli nie było by odpowiednio dużo podpisów to dlatego że FR ich zbieraniu przeciwdziałała. Mnie osobiście irytuję, jedynie możliwość, że antyrosyjscy Polacy i Ukraińcy z Polski etc. będą podszywali się pod mieszkańców Krymu. Ale to rutynowe działania PR-owe.

   • Ula

    16 maja 2017 w 09:37

    Niestety tak mamy w tej chwili swiat urzadzony (i rzadzony), ze mieszkancom Waszyngtonu, Brukseli, Warszawy czy zachodniej Ukrainy wydaje sie, ze „wiedza lepiej” co ludzie na Krymie albo Donbasie chca.

 2. SyøTroll Odpowiedz

  16 maja 2017 w 08:36

  Jasne, w Polsce, Rumunii, Turcji, Kanadzie i USA, będą zbierane podpisy „Krymian”.

 3. chris Odpowiedz

  16 maja 2017 w 08:59

  na Krymie za podpis pod petycją Tatarom groziłoby więzienie

  • Ula Odpowiedz

   16 maja 2017 w 10:04

   Skad ma Chris takie informacje? Byl na Krymie? Rozmawial z krymskimi Tatarami??

   Skoro na Krymie jak Chris twierdzi grozi wiezienie za to, to moze na Ukrainie zbierac podpisy? Tylko co – Tatarow krymskich tam nie ma? Bo zostali na Krymie?

   A tak na marginesie, lepiej ist do wiezienia za podpis (choc to insynuacja) niz byc postrzelonym w obie nogi za to, ze sie bandytow nie „slawi” co spotkalo przed kilkoma dniami taksowkarza, na Ukrainie, ktory nie odpowiedzial „Herojam Slava” na zawolanie bandyty, ktorego podwozil „Slava Ukraini”.

   • chris

    16 maja 2017 w 20:08

    i tu Cię zaskoczę bo Chris był na Krymie i poznał krymskich Tatarów. To ludzie honoru i rosyjskim okupantom nie uda się ich uciszyć chyba że metodami Stalina czyli eksmisją na Syberię

   • SyøTroll

    16 maja 2017 w 22:21

    Na Ukrainie też są Tatarzy Chersońscy od nielegalnego Medżlisu.

 4. prawy Odpowiedz

  16 maja 2017 w 09:37

  Jednak KIEDYŚ to właśnie Rosja, ZAKOŃCZYŁA działalność najwiekszego targowiska niewolników na świecie.
  To targowisko KRYM się nazywało.

  Ktoś zapomniał, KTO Dzikie Pola wyprodukował ,powiększał i wiekami zasoby pozyskiwał?
  Z Rusi Czerwonej,Podola też.

 5. pol Odpowiedz

  16 maja 2017 w 09:40

  Okupacyjne władze na Krymie zezwoliły tylko na jedno referendum -czy jesteś za władzą raszji na Krymie ? 120% było za ( NIEWAŻNE KTO I JAK GŁOSOWAŁ WAŻNE KTO LICZYŁ GŁOSY ! ).

  • Ula Odpowiedz

   16 maja 2017 w 12:10

   A okupacyjna Junta w Kijowie na zadne nie chce sie zgodzic. I ciagle cos majaczy o jakichs okupantach nieswoich ziem, nie widzac, ze sami ciagle okupuje ziemie podarowane krainie na U przez komunistow.

   Ale ostatnio robia „dekomunizacje” to moze ziemie przylaczone przez komunistow tez oddadza tym, ktorym zostala skradziona? A potem tylko sprowadzic potomkow mieszkancow wywiezionych przez komunistow na wschod i „szafa gra”

  • SyøTroll Odpowiedz

   16 maja 2017 w 13:49

   ukr
   Na terenie gdzie rządy sprawował medżlis głosować nie można było. Rozumiem że ma pan dowody na to że owe dodatkowe 23% to na pewno nie Tatarzy, którym uniemożliwiono udział w referendum. Rozumiem także że według pana uniemożliwienie wyrażenie opinii to „demokracja”.

 6. józef III Odpowiedz

  16 maja 2017 w 18:07

  dajcie już sobie spokój z tym Krymem ; zorganizujcie sprawiedliwe życie w Kijowie

 7. Red Odpowiedz

  18 maja 2017 w 08:20

  Tatarzy domagają się suwerenności ukrainy ?
  Pogięło ich ? Zamiast się zająć sobą to przejęci ukraińcami .

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *