„Rosję trzeba traktować z pozycji siły”. Rudolf Giuliani o Rosji, sankcjach i tarczy antyrakietowej

19 grudnia 2016

trump-giuliani

O sankcjach wobec Rosji oraz wojskach amerykańskich w Europie rozmawia z Rudolfem Giulianim, byłym burmistrzem Nowego Jorku Bogusław Chrabota („Rzeczpospolita”). – Powinniśmy prowadzić twardą politykę wobec Putina. zrobił błąd, że wycofał się z tarczy nuklearnej dla Polski i Czech”.

Kolegium Elektorskie Stanów Zjednoczonych dziś potwierdzi wolę wyborców wyrażoną w wyborach powszechnych na prezydenta USA. Donald zostanie nominowany na 45. prezydenta USA. Sposób ostatecznego wyboru najważniejszego w państwie ustanowiony został na mocy konstytucji i ostatecznie zatwierdzony w 1804 roku. Dzisiejsze głosowanie stanowych delegatów ma być potwierdzeniem wyników z 8 listopada.


Wywiad z Rudolfem Giulianim, byłym burmistrzem Nowego Jorku oraz bliskim współpracownikiem Donalda Trumpa, przeprowadził Bogusław Chrabota z „Rzeczpospolitej”.

– Powinniśmy prowadzić twardą politykę wobec Putina. Obama zrobił błąd, że wycofał się z tarczy nuklearnej dla Polski i Czech. To jeden z największych błędów ostatnich 20, 30 lat. Tym bardziej, że nie uzyskaliśmy niczego w zamian – mówił Giuliani. Jego zdaniem Obama i stali się dla Putina politykami, których może „dowolnie rozstawiać po kątach”. – Tak się stało w kwestii Krymu, Syrii, dlatego kolejny prezydent USA musi rozmawiać z Rosją z pozycji siły – powiedział.


Tematem rozmowy były też przyszłe relacje Rosji z USA. – Nie sądzę, że będzie można mówić o resecie. Powinniśmy za to negocjować z Putinem te kwestie, wobec których będzie zachowywał się rozsądnie, i nie negocjować tych, gdzie nie będzie zachowywał umiaru – podkreślił Guliani.

Może to oznaczać łagodniejsze podejście do sankcji. – Wprowadzono je ze względu na działania Putina na Ukrainie i powinno się je znieść tylko wówczas, gdy sytuacja wróci do normalności. W przeciwnym razie traci się wiarygodność – dodał.

Tematem rozmowy były również wojska amerykańskie w Europie. Zdaniem Gulianiego może liczyć na 20–50 tys. żołnierzy. – Duża część tego kontyngentu z pewnością będzie stacjonować w Polsce – podkreślił.

Zachęcamy do komentowania materiału na naszym oficjalnym fanpage’u: https://www.facebook.com/semperkresy/

Kresy24.pl/„Rzeczpospolita”, TVP Info, PAP

Podziel się tym z innymi. Udostępnij na:

Komentarze nawołujące do przemocy, zawierające zniesławienia, wulgaryzmy, groźby karalne lub spam będą usuwane. Również wpisy osób podających nieprawdziwy email.

10 odpowiedzi „Rosję trzeba traktować z pozycji siły”. Rudolf Giuliani o Rosji, sankcjach i tarczy antyrakietowej

 1. observer48. Odpowiedz

  19 grudnia 2016 w 13:14

  I tak trzymać! Jak kacap na „dzień dobry” nie dostanie w mordę tak, że straci parę przednich zębów, to nawet nie będzie słuchał, co się do niego mówi.

  • demaskator obrabiaczy jankeskich pał Odpowiedz

   20 grudnia 2016 w 13:14

   Wy Ukry umiecie dawać w mordę tylko niemowlętom, a ten jankesik „z pozycji siły” to se może traktować swoją matkę, albo kochankę. Jak będzie tak z Rosja pogrywał, to mu Rosja w końcu zasadzi Topole w Faszyngtonie i będzie spokój.

   • 1andrzej

    21 grudnia 2016 w 17:23

    Ale się ruSSku zdenerwowałeś. Jednak tak będzie, wy „mungolskie” dzikusy musicie być trzymani za pysk.

 2. Kocur Odpowiedz

  19 grudnia 2016 w 13:25

  Popieram w pełni mojego przedmówcę, trafne sformułowanie, brawo!
  Miejmy nadzieje, że Trump będzie konsekwentny i właściwie potraktuje putlera, bo już przewraca mu się pod sufitem i niedługo będzie trząść resztą świata.

 3. Red Odpowiedz

  19 grudnia 2016 w 13:40

  Działania siłowe zawsze rodzą odpowiedź siłową .Wy nam sankcje to my wam też ,wy nam rakiety to my wam jeszcze lepsze itd. Taka polityka może zaprowadzić tylko do globalngo armageddonu.
  Na tym świecie każdej akcji odpowiada reakcja i należy o tym pamiętać

  • Maveric Odpowiedz

   19 grudnia 2016 w 15:50

   A co robić ? Ruskie Królewiec wojskiem i rakietami obstawili a my
   mamy goły tyłek i policzek nadstawić ?

   • observer48.

    19 grudnia 2016 w 17:55

    @Maveric
    I dobrze. Zanim tłusta Ameryka schudnie, ledwie zipiąca kacapia zdechnie z kolejnego zazbrojenia na śmierć.

   • Luk

    19 grudnia 2016 w 23:34

    Dokładnie! Ruskie namawiają innych do rozbrojenia i stroją się na gołąbki pokoju a sami zbroją Kaliningrad w najnowsze systemy rakietowe i ściągają na Białoruś kolejne kolumny wojskowe.

    W czasach upadku I Rzeczypospolitej nasi szlachciurkowie myśleli, że jeśli państwo będzie bezbronne i z małym wojskiem to nikt go nie zaatakuje. Stało się coś wprost przeciwnego – bezbronna Rzeczpospolita padła łatwym łupem zaborców, a caryca Katarzyna miał niezły ubaw z idiotów, którzy wtedy Polską rządzili i doprowadzili ją do stanu bezbronności.

 4. polak Odpowiedz

  19 grudnia 2016 w 19:38

  W czasach ZSRR jego godłem była glob-kula ziemska(bez granic) i na tym tle sierp i młot. Teraz Putin dąży do odtworzenia FR „w granicach” dawnego ZSRR. Najlepiej to widać na przykładzie relacji FR-UE. Komisarze ludowi w komunie i „namaszczeni” komisarze w UE „eurokołchozie”. Ostatnio sprawa przepustowości gazy i ropy.

 5. polak a nie riusski troll Odpowiedz

  20 grudnia 2016 w 14:08

  nie można odpuszczać kacapkom. oni scigają się z czasem, potrzebna jest im słowianska Białoruś i Ukraina dla równowagi demograficznej i religijnej…kaukaz i azja środkowa- zamieszkała jest przez ludność tureckojęzyczną, diaspora muzułmańska w rosji to 25%- np dagestan, baszkiria, tatarstan, a w przedziale wiekowym 16-24 to już około 50%, turcy mieli tu duże pole manewru…za dwa pokolenia moskwa muzułmańska,w żadnej wojskowej jednostce muzułmanie nie mogą stanowić więcej niż 25% stanu osobowego , bowiem leją bezkarnie i łatwo riuskich…oni pękają po szwach etnicznych, religijnych a chińczycy nie tylko powoli duszą moskwę, ale dostali jeszcze pozwolenie od władymira władymirowicza na wykupywanie przedsiębiorstw strategicznych na syberii od 2017!!!!!!!! spanikowany putler prosi Japonię i Seul o inwestycje dla równowagi…. blady strach na kremlu..

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *