Rosja będzie rozwijać strategiczne siły jądrowe

23 lutego 2018

Władimir Putin oświadczył, że rosyjskie zajęły wiodące pozycje na świecie pod względem jakości broni i gotowości bojowej. Rosyjski przywódca obiecał także, że wzmacniane będą zasoby strategicznego odstraszania nuklearnego.

– Dzisiaj z pełnym przekonaniem można powiedzieć – Rosji jest zagwarantowane. Jeszcze bardziej będziemy wzmacniać możliwości i środki powstrzymywania przy wykorzystaniu strategicznych sił jądrowych, zapewnimy efektywny rozwój oddziałów i zgrupowań specjalnego i ogólnego przeznaczenia – oświadczył prezydent Rosji na uroczystym wieczorze poświęconym Dniu Obrońcy Ojczyzny.


– Wydarzenia ostatnich lat pokazały, że doszliśmy do czołówki światowej pod względem gotowości bojowej, jakości broni i sprzętu wojskowego – powiedział prezydent.

Władimir Putin chwalił przygotowanie rosyjskich żołnierzy podkreślając, że zdobywają oni doświadczenie w trakcie operacji antyterrorystycznych, między innymi w Syrii. Według prezydenta, Rosja zajmuje czołowe miejsca na świecie pod względem: gotowości bojowej, poziomu wyszkolenia i jakości uzbrojenia.


Kresy24.pl/iz.ru/AB

Podziel się tym z innymi. Udostępnij na:

Komentarze nawołujące do przemocy, zawierające zniesławienia, wulgaryzmy, groźby karalne lub spam będą usuwane. Również wpisy osób podających nieprawdziwy email.

1 odpowiedź Rosja będzie rozwijać strategiczne siły jądrowe

  1. Darek Odpowiedz

    23 lutego 2018 w 21:02

    Z kim graniczy Rosja? Z kim chce. Jak wywiązuje się z umów? Jak chce:

    „Program ‚Megatony na Megawaty’ stał się jednym z najbardziej efektywnych środków rzeczywistego rozbrojenia w historii ludzkości, mogę to powiedzieć z pełnym przekonaniem. Każdy krok strony rosyjskiej był przy tym skrupulatnie kontrolowany przez amerykańskich specjalistów, gdy w tym czasie same USA ograniczyły się do o wiele skromniejszego zmniejszenia własnego arsenału nuklearnego, przy czym wyłącznie w ramach gestu dobrej woli”

    Tak twierdził Putin ale liczby jakoś tego nie pokazują. Ba, wy… USA bardzo dokładnie bo w ramach wspomnianego porozumienia oddał im stary pluton z głowic (po tylu latach rozpad zrobił swoje), durni amerykanie spalili go w elektrowniach dajac w zamian świeżuśki U3O8. Ten oczywiście nalezy wzbogacić, przerobić w „cywilnych” elektrowniach jądrowych na pluton ale za to ten „spod igly” nie ma śmieci pochodzących z połowicznego rozpadu. Brawo prezydencie! Aż dziw bierze, że KTOKOLWIEK chce jeszcze robić z wami interesy. Ale jak to sie mówi co minutę rodzi sie kolejny frajer więc ZSRRbis jeszcze jakoś się kręci…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *