„Państwo islamskie” zabiło dwóch Rosjan, rosyjska armia się do nich nie przyznaje

6 października 2017

 

Roman Zabołockij i Grigorij Curkanu zaginęli w Syrii pod koniec września, kilka dni temu terroryści z tzw. państwa islamskiego umieścili w internecie film, na którym opowiadają o szczegółach porwania. Rosyjskie MON zaprzeczało, że byli to rosyjscy żołnierze. Dzisiaj pojawiła się informacja, że zostali zamordowani.


Skoro ofiary terrorystów nie byli żołnierzami rosyjskimi, kim byli w takim razie? Rosyjskie media spekulują, że byli oni członkami tzw. Grupy Wagnera – oddziału najemników walczących w Syrii, a przedtem w Donbasie.

Tę wersję potwierdził w wywiadzie dla radia Business FM brat Curkanu, Roman. Według jego relacji, brat przedtem służył w rozpoznaniu Wojsk Powietrznodesantowych. Jego brat, wraz całym batalionem, miał pojechać do Syrii po raz pierwszy już w 2012 lub 2013 r. roku i zajmować się ochroną syryjskiego prezydenta Baszara al-Assada. Więcej na ten temat tutaj.


Oprac. MaH, belsat.eu

Podziel się tym z innymi. Udostępnij na:

Komentarze nawołujące do przemocy, zawierające zniesławienia, wulgaryzmy, groźby karalne lub spam będą usuwane. Również wpisy osób podających nieprawdziwy email.

2 odpowiedzi „Państwo islamskie” zabiło dwóch Rosjan, rosyjska armia się do nich nie przyznaje

  1. PolakAntyTroll Odpowiedz

    7 października 2017 w 10:44

    Rosja to paskudne, totalitarne państwo. Prawdziwy rak na kuli ziemskiej. Mordor.

  2. pinio Odpowiedz

    9 października 2017 w 19:17

    FAKTYCZNIE WYGLĄDAJĄ Kubańskich traktorzystów

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *