„Niech doświadczą Bożej łaski, by się opamiętali”. Abp lwowski Mieczysław Mokrzycki potępił profanację polskich pomników na Ukrainie

16 marca 2017

 

„W ostatnim czasie zauważamy, że na Ukrainie dochodzi do niszczenia grobowców, pomników, krzyży, które upamiętniają osoby, wydarzenia, a przede wszystkim pamięć o ludziach, którzy przyczynili się do rozwoju Kościoła” – powiedział KAI abp . Arcybiskup lwowski przypomniał, że „każdy krzyż, każdy grób jest wyrazem pamięci o tych osobach, a także wdzięczności i szacunku wobec człowieka i jego doczesnych szczątków”.


„Przykro nam, że dokonano profanacji pomnika upamiętniającego profesorów lwowskich – zaznaczył hierarcha. Podkreślił, że byli to ludzie, którzy przyczynili się do wychowania wielu szlachetnych obywateli. „Oddali oni życie za dobra kultury i oświaty. Pomniki te są także symbolem, aby nigdy takie tragedie i zbrodnie się nie powtórzyły. Uwrażliwiają nas na miłość do minionych pokoleń, naszych przodków, a także, aby szanować każdego człowieka niezależnie od kultury, narodowości czy pozycji społecznej. Dlatego modlimy się w intencji tych wszystkich, którym odebrano szacunek, cześć także po śmierci, a także za tych wszystkich, którzy dokonali tego czynu. Niech doświadczą Bożej łaski, by się opamiętali i uświadomili sobie, że takie czyny nie służą dobru, nie budują przyszłości kraju, jego wolności, niezależności i pamięci” – powiedział abp Mokrzycki. Metropolita lwowski ze smutkiem odnotował, że kolejne dwa pomniki ku czci ofiar zagłady Polaków sprofanowano na terenie parafii Brody tuż po jego wizytacji. (WIĘCEJ)

Kresy24.pl/KAI


 

 

Podziel się tym z innymi. Udostępnij na:

Komentarze nawołujące do przemocy, zawierające zniesławienia, wulgaryzmy, groźby karalne lub spam będą usuwane. Również wpisy osób podających nieprawdziwy email.

2 odpowiedzi „Niech doświadczą Bożej łaski, by się opamiętali”. Abp lwowski Mieczysław Mokrzycki potępił profanację polskich pomników na Ukrainie

  1. voy Odpowiedz

    17 marca 2017 w 11:42

    https://www.youtube.com/watch?v=MjHCKINLVAU

  2. prawy Odpowiedz

    21 marca 2017 w 10:35

    Niech czytają błogosławionego bp.Chomyszyna, nie tylko satanistyczny „dekalog”, Doncowa i pozostałe popłuczyny ukronazioli.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *