Szydło do repatriantów: Ustawa o repatriantach to wasz bilet do domu

16 marca 2017

 

„Przez wiele lat nasi poprzednicy nie zrobili nic, byście mogli wrócić do domu. Okazuje się, że wystarczy dobra wola, determinacja, konsekwencje i wielkie serce. Ustawa repatriacyjna to wasz bilet do Polski” – Beata zwróciła się do repatriantów, z którymi spotkała się w środę w Domu Polonii w Pułtusku.


21 grudnia 2016 r. 150 Polaków z Kazachstanu przybyło do Polski. Kompleksowe działania sprowadzania Polaków ze Wschodu do kraju premier Beata Szydło zapowiadała już w trakcie kampanii wyborczej. Cieszę się, że mogę was przywitać w naszym wspólnym polskim domu – powiedziała premier Beata Szydło na spotkaniu z repatriantami w Pułtusku. Jak dodała, powrót potomków Polaków wywiezionych do Kazachstanu kilka dekad temu to „moralne zobowiązanie państwa”, które po wielu latach zostało zrealizowane przez rząd PiS. Władza musi dbać o swoich obywateli – jesteście Polakami, na polskiej ziemi – stwierdziła premier.

Repatriacja: moralne zobowiązanie rządzących
Przez wiele lat nasi poprzednicy nie zrobili nic, byście mogli wrócić do domu. Okazuje się, że wystarczy dobra wola, determinacja, konsekwencje i wielkie serce. Ustawa repatriacyjna to wasz bilet do Polski – podkreślała premier Beata Szydło.


Premier podkreśliła, że sprowadzenie repatriantów do kraju trwało zbyt długo.

„Ale nareszcie jesteście tutaj u siebie. I to jest wielki dzień. I wszyscy możemy powiedzieć tu w Polsce, że ta sprawiedliwość, która była tak długo oczekiwana, wreszcie nastąpiła. (…) Wierzę w to głęboko, że będziecie tu mieli dobre życie, że będziecie tutaj rzeczywiście czuli się jak u siebie, bo to jest wasz dom, wasza ojczyzna” – mówiła premier.

„Jesteśmy przygotowani na to, by stworzyć dla wszystkich warunki do godnego, bezpiecznego, szczęśliwego życia. Polska jest krajem, który jest bezpieczny, który stwarza dla swoich obywateli wielkie możliwości. Szczycimy się tym, że potrafimy bronić swoich obywateli, że potrafimy bronić naszej ojczyzny, że nie dajemy sobie narzucać zdania innych, którzy bardzo często chcą Polskę wykorzystywać” – dodała.

Kresy24.pl za kprm.pl

Podziel się tym z innymi. Udostępnij na:

Komentarze nawołujące do przemocy, zawierające zniesławienia, wulgaryzmy, groźby karalne lub spam będą usuwane. Również wpisy osób podających nieprawdziwy email.

1 odpowiedź Szydło do repatriantów: Ustawa o repatriantach to wasz bilet do domu

  1. Andrei Burakou Odpowiedz

    1 maja 2017 w 15:13

    Dziękuję Polska! Dziękuję Prezydent Andrzej Duda !

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *