McCain jak Reagan? Pokój poprzez siłę. Wojska USA powinny stacjonować w Estonii na stałe

28 grudnia 2016

Stałe, a nie rotacyjne stacjonowanie amerykańskiego kontyngentu wojskowego w Estonii, ma prowadzić do „pokoju poprzez manifestację siły” – powiedział we wtorek w Tallinie szef komisji sił zbrojnych Senatu USA John .

– Sądzę, że obecność amerykańskich żołnierzy, tu, w Estonii, jest sygnałem, że wierzymy w to, w co wierzył Ronald , czyli w pokój poprzez siłę. Najlepszym sposobem na zapobieganie niewłaściwemu postępowaniu Rosjan jest posiadanie silnej, wiarygodnej obecności wojskowej w Estonii oraz silnego sojuszu w ramach – powiedział amerykański senator.


Szefowi senackiej komisji sił zbrojnych towarzyszy republikański senator z Południowej Karoliny Lindsey Graham i demokratyczna senator z Minnesoty Amy Klobuchar. Po wizycie w Tallinie udadzą się na Litwę, Łotwę, Ukrainę oraz do Czarnogóry.

Celem podróży amerykańskich polityków jest zapewnienie krajów sojuszniczych w regionie, że  mogą liczyć na współpracę z USA w kwestiach dotyczących obronności i bezpieczeństwa.


„Wizyta senatorów ma na celu podkreślenie, że cokolwiek wydarzy się po inauguracji prezydenta elekta, mogą spokojnie polegać na Senacie Stanów Zjednoczonych” – powiedział agencji Reutera Były ambasador Litwy w USA Zygimantas Pavilionis.

Kresy24.pl/PAP, IAR

 

Podziel się tym z innymi. Udostępnij na:

Komentarze nawołujące do przemocy, zawierające zniesławienia, wulgaryzmy, groźby karalne lub spam będą usuwane. Również wpisy osób podających nieprawdziwy email.

9 odpowiedzi McCain jak Reagan? Pokój poprzez siłę. Wojska USA powinny stacjonować w Estonii na stałe

 1. observer48 Odpowiedz

  28 grudnia 2016 w 11:16

  Trump może się okazać największym rozczarowaniem i zawodem kacapii i kacapów.

 2. SyøTroll Odpowiedz

  28 grudnia 2016 w 12:48

  No jeżeli McCain uważa się za kogoś pokroju, kiepskiego aktorzyny, niejakiego Ronalda R. to można się jedynie modlić o celnego snajpera. Ciekawe komu to chce szkodzić „w imię pokoju”.

  • Jarema Odpowiedz

   28 grudnia 2016 w 13:57

   Dla Rosjan to pewnie frustrujące, że ten kiepski aktorzyna – Prezydent R. Regan powalił ponoć niezwyciężone imperium Rasije

   • SyøTroll

    28 grudnia 2016 w 14:49

    Jarema, dla amerykańskich patriotów i „pożytecznych” z „S”, którzy byli wdzięczni mu za zrujnowanie do reszty Polski, na pewno jest Wielkim Polskim Mężem Stanu.
    Wasko, o jakiej „wolności” piszesz ? Zamieniliśmy jedną zależność na drugą, jedną „wolność” i „suwerenność” na drugą, analogiczną, jedynie standard życia „przeciętnego Kowalskiego” wzrósł (to fakt), to wszystko.

  • wasko Odpowiedz

   28 grudnia 2016 w 14:04

   tego kiepskiego aktorzyny wystraszył się cały komunistyczny świat … i runął z dwoma małymi wyjątkami Kuba i Korea Pn. I to min. temu kiepskiemu aktorzynie zawdzięczasz, że możesz pisać te swoje brednie … więc trochę więcej szacunku o człowieku który dał światu wolność .

 3. Dr Ojdyry Odpowiedz

  28 grudnia 2016 w 13:28

  SyoTroll w trzy lata po tym jak celny snajper nie dość dokładnie trafił Papieża w Siewieromorsku wybuchło prawie wszystko co mogło wybuchnąć. Czy ty na prawdę nie chcesz pozostawić w spokoju matuszki?

  • SyøTroll Odpowiedz

   28 grudnia 2016 w 14:52

   McCain porównuje się do Ronalda R. a nie „naszego” Karola Wojtyłły; czytaj ze zrozumieniem. Ja, nie życzę źle Franciszkowi.

   • observer48

    6 stycznia 2017 w 19:50

    @SyøTroll
    Kacapski jołopie! To Wielka Trójka, św. Jan Paweł II, śp. Lady Margaret Thatcher i śp. prezydent Ronald Reagan, doprowadziła do pokojowego demontażu kacapskiego „imperium zła”. Śp. prezydent Ronald Reagan zwieńczył swoją pierwszą kadencję poprawką do Konstytucji USA o nawiązaniu kontaktów dyplomatycznych ze Stolicą Apostolską w dniu 10 stycznia 1984 r., po czym pierwszy w historii ambasador USA w Watykanie William A. Wilson złożył listy uwierzytelniające w Stolicy Apostolskiej 9 kwietnia 1984 r. Ronald Reagan zapisał się złotymi zgłoskami na zawsze w historii ludzkości jako grabarz Sowietów i żadne, nawet najgłośniejsze ujadanie kacapskich trolli tego nie zmieni.

    Trump ma szansę na powtórzenie sukcesu Reagana, bo wszystkie warunki tak konieczne, jak wystarczające do uwieńczenia takiego przedsięwzięcia sukcesem zostały spełnione. Kacapia stoi na chwiejącym się i trzeszczącym stołku z pętlą na szyi i wystarczy porządnie kopnąć w ten stołek, co mam nadzieję Trump zrobi przed końcem swojej pierwszej kadencji.

 4. amtrak Odpowiedz

  28 grudnia 2016 w 20:48

  ,,,, mcCain jest anty Trump , ale Trump ma dobrych ludzi w Pentagonie i oni beda pracowac nad bezpieczenstwem europy ,,,silna militarnie i gospodarczo Polska to najwazniejsze , gadanie kacapow i Moskwy Polacy olewaja ,,,,w Polskim interesie jest branie pod skrzydla panstw na wschod od rzeki Bug ,,,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *