Łukaszenka oko w oko z Putinem. Dziś spotkanie w Petersburgu

3 kwietnia 2017

3 kwietnia Władimir przyjmie w pałacu Konstantinowskim w Petersburgu Alaksandra Łukaszenkę. To będzie rozmowa jeden na jeden,- zapowiedział rzecznik Kremla Dmitrij .

zostały zaplanowane, to będzie spotkanie jeden-na-jeden. Jeśli zajdzie konieczność, to z obu stron dołączą ministrowie. Zostaną omówione aktualne problemy stosunków dwustronnych, handlowo – ekonomicznych, oraz wspólnymi manewrami wojskowymi „ 2017”, no i oczywiście rozliczne kwestie budzące kontrowersje związane z ceną gazu i długami, no i tak dalej … W związku z tym, będą naprawdę poważne i szczegółowy”, – cytuje słowa Dmitrija Pieskowa agencja .


Wcześniej media informowały, że do spotkania Putina i Łukaszenki ma dojść w lutym, przy okazji posiedzenia Najwyższej Rady Państwa Związkowego.

Poprzednie spotkanie przywódców obu krajów nie doszło do skutku.


Internetowa gazeta „” przypomina, że 26 grudnia 2016 miał wziąć udział w posiedzeniach Euroazjatyckiej Unii Gospodarczej i przywódców państw Organizacji Układu o Bezpieczeństwie Zbiorowem ( przewodniczy w 2017 roku). Jednak do Petersburga, gdzie odbywało się spotkanie, nie dotarł. Spekulowano wówczas, że Łukaszenka bał się opuszczać kraju.

2 kwietnia,  Aleksander Łukaszenka skierował do Białorusinów i Rosjan orędzie z okazji Dnia Jedności Narodów Białorusi i Rosji;

„Zalety integracji związkowej są nie do podważenia. Razem wnosimy wielki wkład w zapewnienie gwarancji społecznych i równości praw Białorusinów i Rosjan, a także pogłębienie dwustronnych związków humanitarnych. Wysoki poziom zaufania pozwala nam ściśle współdziałać w sferze polityki zagranicznej i bezpieczeństwa” – czytamy w orędziu.

„Jednak skala osiągnięć nie powinna być traktowana jako oczywistość. Różnego rodzaju próby pokazują jej kruchość. Wspólnymi wysiłkami możemy efektywnie pokonywać trudności, które dyktuje nam światowa agenda, otwierać nowe możliwości wzrostu gospodarek narodowych, podniesienia dobrobytu naszych narodów i państw” – dodał Łukaszenka.

Dzień Jedności Narodów Rosji i Białorusi obchodzony jest 2 kwietnia. Właśnie tego dnia w 1996 roku prezydenci obu państw podpisali umowę „O stworzeniu Związku Rosji i Białorusi”. Fakt podpisania umowy położył początek procesu wzajemnej integracji państw.

Kresy24.pl

Podziel się tym z innymi. Udostępnij na:

Komentarze nawołujące do przemocy, zawierające zniesławienia, wulgaryzmy, groźby karalne lub spam będą usuwane. Również wpisy osób podających nieprawdziwy email.

4 odpowiedzi Łukaszenka oko w oko z Putinem. Dziś spotkanie w Petersburgu

 1. Jan Odpowiedz

  3 kwietnia 2017 w 14:57

  Skandal ! Straż Graniczna na przejściu w Krakowcu zatrzymała mera Czortkowa (znalazłem, że to miasto w obwodzie tarnopolskim na Ukrainie) , który miał flagę banderowską na szybie samochodu. Kazali zdjąć z on mówi, ze zaraz znów wywiesi. To jest hańba dla naszych władz. Dlaczego publicznie nie wystąpią do władz Ukrainy żądając ukrócenia takich incydentów. I zapowiedzieć, że inaczej na tydzień zamkną granicę. Polaków tam jeździ mało, uderzy to w nich. W ogóle Polski nie szanują.

 2. Starszy oborowy Odpowiedz

  3 kwietnia 2017 w 15:06

  Jak myślicie, kto będzie stał na baczność?

 3. józef III Odpowiedz

  3 kwietnia 2017 w 21:05

  a gdzie info o tragedii w metro ?!

  • Dominik Odpowiedz

   3 kwietnia 2017 w 21:33

   http://kresy24.pl/wybuch-w-petersburgu-nie-zyje-10-osob/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *