Johnson porównał Putina do Hitlera, a Mundial Rosja 2018 do Igrzysk Olimpijskich Berlin 1936

22 marca 2018

Podczas spotkania z brytyjskimi parlamentarzystami minister spraw zagranicznych Wielkiej Brytanii, pytany czy nie uważa, że Mistrzostwa Świata w piłce nożnej, które zaczynają się w czerwcu w Rosji, mogą być użyte propagandowo przez prezydenta Rosji Władimira Putina tak jak Adolf użył Igrzysk 1936 do propagandy na rzecz III Rzeszy powiedział, że to porównanie jest właściwie. I, że wyobraża sobie, że wykorzysta imprezę sportową na swoją chwałę. Dodał, że ta wizja przyprawia go o „mdłości”.

 


Słowa te zostały wypowiedziane wczoraj, a dziś rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow, że takie porównanie jest „obrzydliwe”, „nie do zaakceptowania”, „obraźliwe” i „poniżej poziomu”.

Kryzys na linii - ma związek z otruciem byłego brytyjskiego szpiega i jego córki na terenie Wielkiej Brytanii, o co kraje zachodnie oskarżają Rosję.


W tym tygodniu szwedzki MSZ wezwał rosyjskiego ambasadora w Sztokholmie, by wyrazić sprzeciw wobec rosyjskich insynuacji, że może mieć jakiś związek z zatruciem Siergieja Skripala i jego córki. Szwecja, , i Wielka Brytania wspólnie zaprotestowały też przeciwko próbom przypisania im przez Rosję odpowiedzialności lub odpowiedzialności za atak z użyciem broni chemicznej.

Premier Wielkiej Brytanii Theresa May oświadczyła dziś po przybyciu na szczyt UE w Brukseli, że Rosja jest zagrożeniem dla Europy, a atak w Salisbury na Skripali odbył się wpisuje się we wzorzec rosyjskiej agresji przeciwko Europie.

Oprac. MaH, rferl.org, WashingtonPost.com, TheLocal.se, bbc.co.uk

fot. kremlin.ru

Podziel się tym z innymi. Udostępnij na:

Komentarze nawołujące do przemocy, zawierające zniesławienia, wulgaryzmy, groźby karalne lub spam będą usuwane. Również wpisy osób podających nieprawdziwy email.

1 odpowiedź Johnson porównał Putina do Hitlera, a Mundial Rosja 2018 do Igrzysk Olimpijskich Berlin 1936

  1. MC Młot Odpowiedz

    24 czerwca 2018 w 22:16

    A czy to nie ten sam gość który wiesza psy na Trampie ?
    Wieć jak wierzyć mu czy nie panowie funkcjonariusze ?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *