Szef brytyjskiego kontrwywiadu: Rosja może stać się „izolowanym pariasem”

14 maja 2018

Według szefa , wydziału brytyjskich służb specjalnych odpowiedzialnych za kontrwywiad i bezpieczeństwo wewnętrzne, dąży do podkopywania europejskich demokracji i zniszczenia zaufania do Zachodu za pomocą oszczerczych działań i „mgły kłamstw”.

Takie słowa padły na ważnym spotkaniu Andrew Parkera z szefami europejskich służb specjalnych w Berlinie. Spotkanie odbyło się w siedzibie Federalnego Urzędu Ochrony Konstytucji (BfV). Parker mówił też m.in., że Rosja prowadziła i prowadzi „agresywne i szkodliwe działania” i w związku z tym ryzykuje, że stanie się „izolowanym pariasem”.


Nawiązał do ataku na Skirpali w Wielkiej Brytanii nazywając go „rażącym naruszeniem norm międzynarodowych” przez Rosję. Jednocześnie potępił kampanię dezinformacyjną Rosji po ataku.

 


Mówił też, że nie może być zgody na rosyjską okupację i aneksję Krymu ani na mieszanie się Rosji w politykę w krajach zachodnich.

Podkreślił też, że mimo Brexitu przekonana jest, że trzeba wciąż utrzymywać silne wzajemne związki z dziedzinie bezpieczeństwa, nie tylko wobec zagrożenia rosyjskiego, ale też zagrożenia islamistycznym terroryzmem.

Oprac. MaH, rferl.org

na zdjęciu: siedziba MI5 w Londynie, Wikimedia Commons, CC

Podziel się tym z innymi. Udostępnij na:

Komentarze nawołujące do przemocy, zawierające zniesławienia, wulgaryzmy, groźby karalne lub spam będą usuwane. Również wpisy osób podających nieprawdziwy email.

2 odpowiedzi Szef brytyjskiego kontrwywiadu: Rosja może stać się „izolowanym pariasem”

  1. priam Odpowiedz

    14 maja 2018 w 16:11

    …Co daj o, Dobry Boże – niech rosja stanie się pariasem.

  2. olek Odpowiedz

    15 maja 2018 w 10:11

    i kto to mówi ?Jak mówią „Złodziej krzyczy łapać złodzieja” .

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *