Gruziński polityk: Będziemy domagać się od Polski ekstradycji Saakaszwilego

13 lutego 2018

Gruziński parlamentarzysta Aleksander Kantaria powiedział portalowi Georgia Online, że Gruzja wyśle do Polski wniosek o ekstradycję byłego prezydenta. Wczoraj Saakaszwili został deportowany z Ukrainy do Polski.
Jak podawaliśmy w styczniu, Micheil Saakaszwili został zaocznie skazany przez gruziński sąd na 3 lata więzienia.
– Nie rozśmieszajcie mnie. Władze w Gruzji boją się mnie jak diabeł święconej wody. Od samego początku mówiłem, że jeśli chcieliby mojej ekstradycji, to zrobiliby to jeszcze wczoraj. Mówiłem też, że ani Gruzja, ani Ukraina, nie mają wobec mnie żadnych poważnych oskarżeń – powiedział wczoraj wieczorem w Warszawie Saakaszwili. Dodał, że jest chroniony przez polskie MSWiA.
W Warszawie właśnie trwa konferencja prasowa Micheila Saakaszwilego, na której m.in.  ostrzegł, że Ukrainie grozi rozpad z powodu korupcji. Siebie samego przyrównał do Aleksandra Sołżenicyna, pisarza i dysydenta w czasach ZSRS, który  został wygnany z kraju.
Oprac. MaH, unian.net, dziennik.pl
fot. EPP, CC BY 2.0
Podziel się tym z innymi. Udostępnij na:

Komentarze nawołujące do przemocy, zawierające zniesławienia, wulgaryzmy, groźby karalne lub spam będą usuwane. Również wpisy osób podających nieprawdziwy email.

2 odpowiedzi Gruziński polityk: Będziemy domagać się od Polski ekstradycji Saakaszwilego

 1. tagore Odpowiedz

  13 lutego 2018 w 16:03

  Ciekawe czy złożą ten wniosek.

  • observer48 Odpowiedz

   13 lutego 2018 w 20:18

   Jeśli nawet złożą, Polska go nie wyda. Gruzja to zbyt mały pikuś, aby ryzykowaĆ jakiekolwiek pogorszenie swoich doskonałych stosunków z Polską, których architektem był w dużej mierze jej były prezydent Saakaszwili.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *