Dzieci Tatarów krymskich na wakacjach w Polsce

13 lipca 2018

Czterdzieścioro dzieci krymskich Tatarów od 4 lipca zwiedza . Dziesięciodniowe wakacje w Polsce możliwe były dzięki współpracy pomorskiej europosłanki Anny Fotygi, Fundacji „”, Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji i Stowarzyszenia Wspólnota .

Dzieci mają od 10 do 16 lat, towarzyszy im pięcioro opiekunów. Zdążyli zwiedzić Zamek Krzyżacki w Malborku, gdańskie Muzeum II Wojny Światowej i Europejskie Centrum Solidarności, gdyński Experyment i odwiedzić Frombork, Hel i sopockie molo. Grupie towarzyszył dziś także Olgierd Chazbijewicz, przewodniczący muzułmańskiej gminy wyznaniowej w Gdańsku.


Wczoraj na zaproszenie wojewody Dariusza Drelicha, gościli w Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim. Zwiedzili salę im. L. Kaczyńskiego, J. Piłsudskiego, Centrum Zarządzania Kryzysowego, gabinet wojewody i dowiedzieli się od specjalistów z oddziału legalizacji pobytu cudzoziemców, jakie warunki trzeba spełnić by studiować w Polsce.

Przypomnijmy, że po zajęciu Krymu przez Rosję krymscy są regularnie prześladowani i szykanowani przez władze rosyjskie. Pisaliśmy o tym między innymi tutaj, tutaj, tutaj lub tutaj.


Oprac. MaH, gdansk.uw.gov.pl

fot. gdansk.uw.gov.pl

 

 

 

 

 

Podziel się tym z innymi. Udostępnij na:

Komentarze nawołujące do przemocy, zawierające zniesławienia, wulgaryzmy, groźby karalne lub spam będą usuwane. Również wpisy osób podających nieprawdziwy email.

2 odpowiedzi Dzieci Tatarów krymskich na wakacjach w Polsce

  1. observer48 Odpowiedz

    14 lipca 2018 w 00:07

    Piękny gest.

  2. MJK9k Odpowiedz

    16 lipca 2018 w 16:17

    Też muzułmanie, a jaki kontrast do tych np z Afryki…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *