Władze Ukrainy tworzą sztab do walki z „trzecim Majdanem”. Na czele sztabu – Turczynow (WIDEO)

15 listopada 2016

trzeci majdan

Ukraińskie resorty siłowe przygotowują się do spacyfikowania akcji protestów, jakie mogą przetoczyć się przez cały kraj. W Radzie Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony utworzono strukturę, której zadaniem ma być opanowanie sytuacji w przypadku jej gwałtownego zaostrzenia – do  wprowadzenia stanu wyjątkowego w Kijowie włącznie.

Pracami sztabu pokieruje szef RBNiO Ukrainy Ołeksandr Turczynow. W jego skład weszli szefowie resortów siłowych: Arsen Awakow (MSW), prokurator generalny Jurij Łucenko, szef Sztabu Generalnego Wiktor Mużenko, przedstawiciele Służby Bezpieczeństwa oraz deputowany z ramienia koalicji rządowej Siergiej Paszyński – informuje Korrespondent.net.


Pierwsze posiedzenie sztabu odbyło się w niedzielę. Podjęto na nim kilka decyzji. Policji zalecono niewpuszczanie do Kijowa autokarów z protestującymi, a władzom stolicy – niedopuszczenie do ustawienia miasteczka namiotowego. Na bazie organizacji sportowych i prywatnych firm ochroniarskich miałyby – jak donoszą dziennikarze – zostać utworzone oddziały „tituszek”, które, jeśli zajdzie taka potrzeba, wesprą akcje siłowików. Wywiadowi polecono przygotowanie informacji o „rosyjskim śladzie” w planowanych protestach i opracowanie schematu wyłączeń przekazu TV oraz blokowania stron internetowych.

Jeśli te kroki okażą się niewystarczające i akcje protestu będą mieć charakter masowy, a budynki administracji rządowej zaczną być blokowane, struktury siłowe otrzymają rozkaz zlikwidowania zgromadzeń i aresztowania ich liderów. W tej części działań planowany jest udział części sił Gwardii Narodowej, wojska oraz specnazu .


Rada Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony otrzymała ponadto zalecenie przygotowania aktów prawnych o wprowadzeniu stanu wojennego i godziny policyjnej w Kijowie – twierdzą źródła, na jakie powołują się dziennikarze.

Tymczasem protesty w Kijowie właśnie się zaczynają (patrz załączone pod tekstem ), a na ulicach Kijowa pojawiły się pierwsze „tituszki” ze wstążkami w barwach Ukrainy.

tituszki

Zachęcamy do komentowania materiału na naszym oficjalnym fanpage’u: https://www.facebook.com/semperkresy/

Kresy24pl/Korerespondent.net

 

 

Podziel się tym z innymi. Udostępnij na:

Komentarze nawołujące do przemocy, zawierające zniesławienia, wulgaryzmy, groźby karalne lub spam będą usuwane. Również wpisy osób podających nieprawdziwy email.

11 odpowiedzi Władze Ukrainy tworzą sztab do walki z „trzecim Majdanem”. Na czele sztabu – Turczynow (WIDEO)

 1. Tedy Odpowiedz

  15 listopada 2016 w 12:44

  banderowcy przymierzają sie wytłuc troche swoich obywateli,ciekawe co nato unia,-bedziesz pan zadowolony zapewne,o chyba dla nich lepiej utluc z 1mln ukraincow jak zeby prorosyjska wladza doszla do wladzy.tosz to nasza demokracja

 2. SyøTroll Odpowiedz

  15 listopada 2016 w 12:59

  Słusznie, narasta przecież niezadowolenie społeczne, a także sam Turczynow będzie mógł wykorzystać własne doświadczenie z czasów pierwszych dwóch majdanów, tym razem w celu zwalczanie „godności” „pokojowych manifestantów”.
  Ciekawe kiedy nasz Święty Antoni wyśle swoje prywatne Wojsko Wieczorowe, na polskie ulice, w celu integrowania społeczeństwa z rządową wizją „demokracji” w Polsce.
  13-sty grudnia się zbliża wielkimi krokami. 🙂

  • aleks Odpowiedz

   15 listopada 2016 w 14:43

   Ja uważam że czerwoni w Polsce już nie mają szans! Macierewicza chwalą żołnierze i to na emeryturze a tacy trolle z Moskwy mogą sobie tylko pluć albo poskakać na ulicy.
   Polska będzie współpracowała z Ukrainą na pohybel bolszewikom z Moskwy i niektórym z UE a nasze sprawy załatwimy sami.

   • SyøTroll

    15 listopada 2016 w 15:16

    Obecna ekipa na pewno do tego dąży. Pytanie brzmi ile będziemy musieli zapłacić za wpędzenie Unii w wojnę handlową z Rosją, wbrew jej interesom, i jednoczesne godzenie w wizerunek UE na świecie. Chcemy byc pariasem Europy, to będziemy.
    Polskie władze (te i poprzednie) zdają się zapominać ze na Ukrainie istnieje coś poza ich rządem, Wierchowna Radą i ukraińskim szowinizmem. Poza tym za bardzo skupiły się jedynie na Ukrainie, zapominając o Białorusi, która również obserwuje rolę Polski w rozbijaniu integralności społeczeństwa obywatelskiego Ukrainy, na dwa zwalczające się obozy. Wątpię by tego samego chcieli dla własnej ojczyzny.

   • Jarek

    15 listopada 2016 w 18:09

    palnij się w ten swój banderowski łeb debilu

   • Ula

    15 listopada 2016 w 19:12

    Uwaza Pan, ze Polska powinna wyslac wojska w celu tlumienia protestow na Ukrainie????

    To znaczy, ze ZOLNIERZ POLSKI ma zabijac CYWILI protestujacych z biedy???

    Mam nadzieje, ze do tego nigdy nie dojdzie. Takiej hanby Polska i Polacy nie daruja.

    O tym powinien tez oszolom Maciarewicz wiedziec.

  • wasko Odpowiedz

   16 listopada 2016 w 16:53

   Ciężko znaleźć bardziej debi..e wypowiedzi niż twoje … wielu wrogów Polski chciałoby, tak jak i ty by ulice Warszawy sypnęły krwią … ale możesz zapomnieć czerwony trollu. Pan Antoni jest zbyt inteligentny, by rozgrywała nim jakaś czerwona hołota 🙂 a do tego brzydzi się kacapskimi metodami sprawowania władzy.

 3. Barnaba Odpowiedz

  15 listopada 2016 w 17:05

  Co tam się odjaniepawla?

 4. Mysz Odpowiedz

  15 listopada 2016 w 17:18

  aleks co ty wąchasz,żolnierze odchodzą ze sluby ,jest taki rozpi..ze szok,kolesi z lublina przenoszą do żagania,a z zagania do chelma,hehe,paranoja.ja juz zauwazylam ze ty gów wiesz,a sie udzielasz.zapewne jestes zwyklą gnidą która tu jątrzy,zapewne potomek akcji wisła lub płatny ukrainski trol.

 5. tagore Odpowiedz

  16 listopada 2016 w 14:36

  Kolejny krok do dyktatury nowej spółdzielni oligarchów.
  Przyjaciół na Ukrainie nie mamy co szukać. Rosja bis próbuje wyjść na salony.Ciekawe czy Niemcy lub USA podejmą taką grę.

 6. Bogusław Maśliński Odpowiedz

  24 czerwca 2017 w 15:06

  Tylko przestępcy szykują się do odparcia demonstracji czyżby na Ukrainę groźna powtórka z
  Poznania 1956r

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *