Watykan przekazał dokumenty z tajnych archiwów na temat ludobójstwa Ormian (WIDEO)

22 września 2017

Fot. Muzeum Ludobójstwa w Erywaniu

 

dotyczące ludobójstwa Ormian w 1915 roku zostały przekazane przez do Muzeum Ludobójstwa w Erywaniu. Do tej pory znajdowały się one w tajnych archiwach Stolicy Apostolskiej. Są wśród nich listy Imperium Otomańskiego adresowane do Watykanu.


„Na pierwszy rzut oka są to archiwa dyplomatyczne. To zarówno dokumenty pisane ręcznie, jak i drukowane. Są one dla nas niezwykle cenne i znajdą odzwierciedlenie w naszych badaniach” – poinformował wicedyrektor erywańskiego muzeum Suren Manukja Manukjan.

ma wyjątkowe znaczenie dla Kościoła Katolickiego. Była pierwszym państwem, które przyjęło chrześcijaństwo jako religię państwową.  Ormian, dokonane przez Turków podczas I wojny światowej, pochłonęło około 1,5 miliona ofiar. W kwietniu br. w Watykanie został wyświetlony film „Przyrzeczenie” (w kinach w Polsce od 5 maja), ukazujący tę jedną z największych i najskrzętniej skrywanych zbrodni w historii ludzkości. Watykański pokaz był swoistą kontynuacją pierwszej wizyty Papieża Franciszka w Armenii, która miała miejsce w zeszłym roku.


Kresy24.pl/Biuletyn Informacyjny Studium Europy Wschodniej/jam-news.ge (HHG)

Podziel się tym z innymi. Udostępnij na:

Komentarze nawołujące do przemocy, zawierające zniesławienia, wulgaryzmy, groźby karalne lub spam będą usuwane. Również wpisy osób podających nieprawdziwy email.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *