Volker: Micheil Saakaszwili ma prawo bronić swoich praw przed sądem, a Ukraina obowiązek, by mu to zapewnić (WIDEO)

13 września 2017

Secjalny wysłannik Departamentu Stanu USA na Ukrainie Kurt skomentował sytuację, w jakiej znalazł się były prezydent Gruzji i gubernator obwodu odeskiego po tym, jak pozbawiony przez Petra Poroszenkę ukraińskiego obywatelstwa powrócił na Ukrainę.

Ukraina to kraj, w którym obowiązuje nadrzędność prawa. Każdy, na przykład b. prezydent , ma prawo do wysłuchania przez ukraiński . Mam nadzieję, że skończy się eskalacja politycznego spektaklu i wszyscy skupią się na uregulowaniach prawnych. To jest dla Ukrainy nie mniej ważne, niż walka z korupcją i reformy gospodarcze – oświadczył Volker.


Czytaj również: Polska interweniuje w sprawie Saakaszwilego. Ambasador Ukrainy wezwany do MSZ.

Kresy24.pl/inforesist.org (HHG)


 

 

Podziel się tym z innymi. Udostępnij na:

Komentarze nawołujące do przemocy, zawierające zniesławienia, wulgaryzmy, groźby karalne lub spam będą usuwane. Również wpisy osób podających nieprawdziwy email.

5 odpowiedzi Volker: Micheil Saakaszwili ma prawo bronić swoich praw przed sądem, a Ukraina obowiązek, by mu to zapewnić (WIDEO)

 1. observer48 Odpowiedz

  13 września 2017 w 15:47

  No i pokazał Poroszence, kto tam rządzi. Amerykanie nie pozwolą banderowcom zwąchać się ze szkopami, a Javeliny dostanie Saakaszwili, nie Poroszenko..

 2. Aztek_Anonim Odpowiedz

  13 września 2017 w 18:35

  ,,Ukraina to kraj, w którym obowiązuje nadrzędność prawa.” Dobre, takich bzdur to bym nawet po grzybkach nie wymyślił.

 3. Japa Odpowiedz

  13 września 2017 w 21:15

  Rządzić powinno prawo, a nie jakiś popapraniec z USraela, Rosji, czy innej tego typu Polski. Wykładnia prawa w wykonaniu nawiedzonego banity z Vancouver jest na poziomie dyktatorów z republik bananowych powołanych do życia przez kowboi preriowych.
  Co do Miszki, to klown polityczny. Chce coś rozegrać i to w duecie z szachrajką Julką. Boże ochraniaj przed takim układem. Jedno i drugie już odegrało swoje role.

  • observer48 Odpowiedz

   14 września 2017 w 23:17

   @Japa
   Julka to jedna z najinteligentniejszych postaci w ukraińskim biznesie i polityce, a kradną tam wszyscy oligarchowie. Julka bez wahania zdradzi Niemcy z Amerykanami pod warunkiem, że coś od nich wytarguje, a Saakszawili może się jej w tym przedsięwzięciu bardzo przydać. Oprócz tego Julka ma charyzmę, której brakuje Poroszence. Saakaszwili też jest charyzmatyczny, ale ambicjom Julki na razie nie zagraża. Na pewno nie jest na Ukrainie nudno i jeszcze przez długi czas nie będzie. Polska powinna w międzyczasie zbroić się po zęby w oparciu o własne, amerykańskie, izraelskie i szwedzkie technologie oraz utrzymywać z Ukrainą co najmniej poprawne, ale chłodne stosunki stosunki partnerskie, bo może sporo skorzystać na współpracy z jej przemysłem zbrojeniowym.

 4. tagore Odpowiedz

  14 września 2017 w 21:35

  Będzie zabawnie gdy Poroszenko wybierze opcję Perejasław bis.”Wielka Ukraina” pomiędzy Zbruczem i Bugiem nie była by wygodnym sąsiadem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *