Ukraina rozszerza sankcje wobec rosyjskich mediów. Zablokuje też rosyjskie zasoby internetowe Yandex, VKontakte i Odnoklassniki

16 maja 2017

Chodzi m.in. o TV Centrum, RBC, RTR, NTV, telewizję Zwiezda, TNT, KT Moskwa, Rossiya Segodnya (Sputnik), REN TV.

Podpisany przez prezydenta Petra Poroszenkę dekret wprowadził w życie decyzję Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony w sprawie rozszerzenia listy rosyjskich osób fizycznych i prawnych objętych sankcjami i przedłużenia terminu obowiązywania już istniejących sankcji.


„Zgodnie z art. 5 ukraińskiej ustawy o sankcjach Narodowego i Obrony Ukrainy postanowiła poprzeć propozycje ws. przedłużenia i zastosowania personalnych specjalnych gospodarczych i innych obostrzeń (sankcji) zgłoszone przez gabinet ministrów Ukrainy, Służbę Bezpieczeństwa Ukrainy i Bank Narodowy Ukrainy” — czytamy w dekrecie opublikowanym na oficjalnej stronie prezydenta.

W katalogu sankcji wprowadzonych na okres trzech lat wymienia się m.in. zablokowanie aktywów – czasowe ograniczenie prawa wykorzystania i rozporządzania się majątkiem,  zawieszenie wykonywania zobowiązań gospodarczych i finansowych, ograniczenie lub zaprzestanie świadczenia usług telekomunikacyjnych i wykorzystania publicznych sieci telekomunikacyjnych.


Na rozszerzonej liście sankcji nałożonych przez Ukrainę przeciwko Rosji znalazło się 1228 osób fizycznych i 468 osób prawnych. Termin obowiązywania sankcji przeciwko osobom prawnym jest wydłużony z roku do trzech lat, dla osób fizycznych — o rok, trzy lata, pięć lat oraz na czas nieokreślony.

Podpisany przez prezydenta Ukrainy Petra Poroszenkę dekret o wprowadzeniu nowych sankcji przeciwko Rosji przewiduje też zablokowanie dostępu do serwisów społecznościowych VKontakte i Odnokłassniki. Tekst rozporządzenia został opublikowane na oficjalnej stronie internetowej głowy ukraińskiego państwa – podała agencja prasowa UNIAN.

Kresy24.pl

Podziel się tym z innymi. Udostępnij na:

Komentarze nawołujące do przemocy, zawierające zniesławienia, wulgaryzmy, groźby karalne lub spam będą usuwane. Również wpisy osób podających nieprawdziwy email.

13 odpowiedzi Ukraina rozszerza sankcje wobec rosyjskich mediów. Zablokuje też rosyjskie zasoby internetowe Yandex, VKontakte i Odnoklassniki

 1. SyøTroll Odpowiedz

  16 maja 2017 w 13:53

  Maja do tego pełne prawo, gdyż każdy ma prawo do okazywania własnej nienawiści i wrogości. Tylko nie zawsze się to opłaca.

  • księciunio Odpowiedz

   16 maja 2017 w 15:27

   No tak tylko wy kacapska swołocz potraficie okazywać miłość i pokój.

   • Barnaba

    16 maja 2017 w 16:52

    A ja tam się z tego śmieję, bo to mi przypomina próbę budowy potęgi metalurgicznej za pomocą dymarek jak w Chinach za czasów Mao. Każdy kto widział ukraińską telewizję wie, że tam większość kanałów jest rosyjskojęzyczna a jeśli nawet nie jest rosyjskojęzyczna to ma ponad połowę oferty programowej rosyjskojęzycznej z ewentualnym tłumaczeniem lub nie. Muzycznie to jak jak u nas kanały muzyczne typu VIVA czy inne nas przytłaczają angielszczyzną tak tam jest niemal sama rosyjska muzyka. No i jak w takim środowisku abonentów gdzie każdy łaknie rosyjskiej kultury wyrażonej filmem, publicystyką czy jakimkolwiek innym show zrobić z tym porządek? No tylko dekretami, nakazami i zakazami. U nas powszechnie gardzi się wszystkim co rosyjskie i kanały rosyjskie nie mają choćby minimum popularności a u nich są kluczowe. Załóżmy że wszystko co rosyjskojęzyczne zniknie to co zostanie? To tak jak z tymi dymarkami- nie było nowoczesnego przemysłu więc były dymarki. A na Ukrainie nie będzie filmów tylko gnioty. Żeby zrobić taką rewolucję kulturową trzeba być do tego przygotowanym i mieć czym zastąpić to co się zablokuje. No chyba że teraz będą im puszczać (z powtórkami żeby się lepiej przyjrzeli) Strażnika Tekasau lub coś w tym stylu.

   • Adr

    17 maja 2017 w 11:56

    @Barnaba

    Irlandia zdołała kiedyś obronić własna tożsamość
    mimo przyjęcie jez Angielskiego.

    Wielu ochotników walczących w Donbasie jest rosyjskojęzyczna.

    IMHO wykorzystanie jez Rosyjskiego do własnych celów mogło by być najlepszym co Ukraińcy mogli by zrobić- i większym zagrożeniem dla Moskwy niż nowy Lend Lesse dla Kijowa

    ale jaskiniowy galicyjski nacjonalizm
    taktycznie przyjmowany przez Oligarchów i głowne partie na to nie pozowli

  • Jarema Odpowiedz

   16 maja 2017 w 16:40

   Rosjanie zaś mają prawo do swojej propagandy, np. w sputniku. Zobaczymy czy się opłaci.

  • ktosik Odpowiedz

   17 maja 2017 w 07:33

   Oczywiscie masz racje. Przykladem byl ZSRR, ktory pokazywal wrogosc zachodniemu imperializmowi. Faktycznie jak mowiesz okazywanie wrogosci nie wyszlo mu na dobra i juz nie ma ZSRR. Co akurat wyszlo na dobre reszcie swiata.

 2. solozzo Odpowiedz

  16 maja 2017 w 14:14

  To wbrew intencjom twórców tej „polityki medialnej” świadczy tylko o tym, że rosyjskie media mają na ukrainie na tyle wielu odbiorców, że opłaca się je blokować:)

 3. Ula Odpowiedz

  16 maja 2017 w 14:28

  Widac „europejskie wartosci” w rozkwicie u naszego „ulubionego sasiada.

 4. SyøTroll Odpowiedz

  16 maja 2017 w 15:08

  Tydzień temu na VK wypowiedziała się ukraińska „Joanna d’Arc” czy inna „Pani z Jeziora” czyli była ukraińska żołnierka Nadija Sawczenko, zauważając że „anty”terroryzowanie ukraińskich obywateli na wschodzie Ukrainy za pieniądze oligarchów to sprzeniewierzenie się przysiędze żołnierza ukraińskiego, który powinien raczej chronić niż mordować współobywateli. A agresja „proeuropejskich” wobec „prorosyjskich” „watników”, to nie „rosyjska agresja”, zaś naród „proeuropejskim” tego nigdy nie wybaczy.
  Dlatego właśnie „proeuropejski” Prezydent Ukrainy chce trzymać ukraiński naród w nieświadomości zbrodni „patriotiw” z „wojsk ATO”.

 5. jubus Odpowiedz

  16 maja 2017 w 15:20

  To akurat dobra decyzja, bo jak patrzę na to, ilu Ukraińców siedzi na Vkontakte i generalnie jak wyglądają „ukraińskie” media, w większości rosyjskojęzyczne to śmiechu warta, ta cała „wojna” i „euromajdan”.

 6. polak a nie riusski troll Odpowiedz

  16 maja 2017 w 20:15

  powoli Ukraińcy budują własną niezależność od moskwy na różnych poziomach….i dobrze, czas dojrzeć i zmienić system a nie strażników….

  • prawy Odpowiedz

   17 maja 2017 w 06:49

   Nezależeni z bałwanami ludobójców jako swoich idoli
   Taki system, europejski bardzo będzie.

   Jednak w RP, idiotów masa co doświadczeń GA nie zdołali pojąć.

 7. he he Odpowiedz

  17 maja 2017 w 09:23

  Ukraińcy ostro się burzą przeciwko Poroszence i reszcie pomajdanowych zbirów.Odcina się Ukraińców od dotychczasowych źródeł komunikacji by choć na jakiś czas uspokoić sytuację.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *