Ukraina przekaże Polsce dokumenty dotyczące operacji antypolskiej NKWD

22 marca 2018

Umowy dotyczące udostępnienia dokumentów podpiszą z prezesem IPN Jarosławem Szarkiem dyrektor obwodowego archiwum w Odessie dr Lilia Biełousowa i dyrektor obwodowego archiwum w Winnicy dr Jurij Legun oraz szef archiwum obwodu chmielnickiego dr Wołodymyr Bajdycz.

Uroczyste podpisanie umów o współpracy odbędzie się w „Przystanku Historia” Centrum Edukacyjnym IPN im. Janusza Kurtyki w Warszawie.


Więcej na ten temat tutaj.

O operacji antypolskiej z lat 1937-38, w wyniku które zamordowano od 100 do 200 tys. Polaków tylko za to, że byli Polakami mieszkającymi na terenie ówczesnego czytaj więcej tutajtutajtutaj i tutaj.


Oprac. MaH, Dzieje.pl

Podziel się tym z innymi. Udostępnij na:

Komentarze nawołujące do przemocy, zawierające zniesławienia, wulgaryzmy, groźby karalne lub spam będą usuwane. Również wpisy osób podających nieprawdziwy email.

4 odpowiedzi Ukraina przekaże Polsce dokumenty dotyczące operacji antypolskiej NKWD

 1. peter Odpowiedz

  22 marca 2018 w 13:48

  Artykul ukazal sie tez na ONET Ciekawe komentarze ze np d…e tymi dokumentami mozna sobie podetrzec
  Rusofile i trole szaleja

 2. Pafnucy Odpowiedz

  22 marca 2018 w 22:06

  A kiedy przekazanie dokumentów dotyczących ludobójczej działalności d-UPA? Może jeszcze coś zostało po „badaniach” wiatrowycza?

  • peter Odpowiedz

   25 marca 2018 w 18:46

   Panfucy Widze ze nie jestes zachwycony faktem opublicznienia tych dokumentow
   Ktos mi kiedys odpisal ze akcja NKWD z 1937 roku byla bublicznie znana jeszcze przed 2 Wojna Swiatowa tak ze nic nowego sie nie odkryje i do tego dodal ze to nie dotyczy /terenow KRESOW/

 3. observer48 Odpowiedz

  22 marca 2018 w 23:13

  Szkopy i kacapy słabną, Polska, USA i WB rosną w siłę, wojna celna USA z resztą świata nakręci koniunkturę w USA, a Chiny i strefę euro wepchnie w recesję, która doprowadzi do kolejnego załamania się cen surowców energetycznych, więc spółdzielnia oligarchów-kleptokratów pod wodzą Porocha zaczyna pedałować do tyłu w obliczu popieranej przez USA i WB polskiej kontrofensywy przeciwko Berlinowi, Brukseli i Moskwie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *