Oficjalną Moskwę trafi szlag. Wolna Rosja otworzyła w Kijowie alternatywną ambasadę

18 kwietnia 2017

O otwarciu Domu Wolnej Rosji w stolicy Ukrainy poinformowała Free Russia Foundation – organizacja rosyjskich imigrantów w USA.

 


Dom Wolnej Rosji, który otwarto w Kijowie 13 kwietnia, to – jak czytamy na stronie projektu – „alternatywna rosyjskiego społeczeństwa obywatelskiego na Ukrainie”, „otwarta platforma dla dialogu i badań o współczesnej Rosji, o stosunkach rosyjsko-ukraińskich stosunkach, konflikcie w Donbasie i aneksji Krymu” oraz „bezpieczna przestrzeń dla emigrantów i uchodźców z Rosji na Ukrainie”. Ma być miejscem spotkań rosyjskiej diaspory na Ukrainie i w Europie Wschodniej a także  miejscem, z którego „retransmitowane będą wartości wolnego świata na Rosję”. Będą tu kontynuowane realizowane przez Fundację Wolna Rosja projekty EmigRussia.org i „Słowa Wolności”. Do Rady Społecznej Domu Wolnej Rosji w Kijowie weszli przedstawiciele ukraińskich organizacji społecznych i rosyjskiej diaspory oraz dziennikarze. Dom Wolnej Rosji w Kijowie działa przy wsparciu European Endowment for Democracy oraz Fundacji Wolności im. Borysa Niemcowa.

Fundacja Wolna Rosja (Free Russia Foundation) to  organizacja założona w 2014 roku przez rosyjskich imigrantów w USA. Stawia sobie za cel konsolidowanie rosyjskiej społeczności za granicą, wspieranie sił demokratycznych w Rosji i współpracę z zachodnimi ekspertami. Projekty Fundacji to m.in. angielska wersja językowa raportów „Putin.Wojna” i „Hybrydowa agresja Kremla” oraz projekt EmigRussia.


Kresy24.pl

Podziel się tym z innymi. Udostępnij na:

Komentarze nawołujące do przemocy, zawierające zniesławienia, wulgaryzmy, groźby karalne lub spam będą usuwane. Również wpisy osób podających nieprawdziwy email.

14 odpowiedzi Oficjalną Moskwę trafi szlag. Wolna Rosja otworzyła w Kijowie alternatywną ambasadę

 1. tagore Odpowiedz

  18 kwietnia 2017 w 17:21

  Reakcja Moskwy może przejść najśmielsze oczekiwania
  organizatorów tego przedsięwzięcia.

  • prawy Odpowiedz

   19 kwietnia 2017 w 07:39

   To… też z tej samej, działeczki.

   „Polska” PAN bez np. Kulińskiej lub Siemaszko ale z Wiatrowyczem i Tymą o „Akcji” Wisła i tym co
   ” co wpisało państwo polskie w ponury ciąg” będzie rozprawiać.

   http://www.new.org.pl/5469-akcja-wisla-w-1947-r-wydarzenia-konteksty-wspolczesna-kwalifikacja

 2. Ula Odpowiedz

  18 kwietnia 2017 w 18:37

  Soros znowu sypnal kase? Ciekawe jak chca nastepna „rewolucje” nazwac?

  Mielismy „arabska wiosna” „pomaranczowa”, a co po nich zostalo? miliony zabitych, miliony uciekinierow i zgliszcza.

  • prawy Odpowiedz

   18 kwietnia 2017 w 19:41

   Kiedy III strona z granatnikiem pod w/w ambasadę przybieży?
   Chyba o to właśnie „biega”.
   Przecież w Dystrykcie Columbia lepiej i bardziej prestiżowo, byłoby otworzyć.

 3. сотрудник Odpowiedz

  18 kwietnia 2017 w 20:08

  Rosja zawsze organizowala sama swoja wlasna „opozycje”- Zubatow, zubatowszczyzna. Prawdziwi opozycjonisci byli i sa zawsze mordowani -na calym globie.

 4. amtrak1971 Odpowiedz

  19 kwietnia 2017 w 00:35

  ,,, rosjanie w ameryce to byli komuchy , zlodzieje , bolszewiki , nakrdli i uciekli do US ,,,,banda kacapska lazi z medalami do tej pory , maja okolo 60 medali na tych brudnych szmatach ,,,

 5. SyøTroll Odpowiedz

  19 kwietnia 2017 w 07:44

  I prawidłowo „Doniecka Republika Ludowa” otworzyła „placówki informacyjne” w Czechach i we Włoszech, a Amerykańscy Rosjanie swój Dom w Kijowie. Pierwsze prowadzą działalność zbieżną z interesem FR, drugie z interesami oficjalnego USA. Pora na jakąś „placówkę dyplomatyczną” Krymskich Tatarów nie powiązanych z probanderowskim Medżlisem, lecz Kurułtajem lub siłami „prorosyjskimi”.

  • Marek. Odpowiedz

   19 kwietnia 2017 w 09:26

   Weź człowieku jedź do tej swojej Rosji (a może już tam jesteś). Gdyby Rosja stała się prozachodnia jak za czasów Jelcyna, to wojna w Donbasie skończyłaby się w 1 dzień. Putin próbuje reanimować trupa jakim jest były Związek Radziecki. Nic z tego, bo Trump okazał się kimś na miarę Busha, Clintona czy Raegana. Neokomunistyczna Rosja jest na równi pochyłej.

   • prawy

    19 kwietnia 2017 w 11:07

    „Gdyby Rosja stała się prozachodnia jak za czasów Jelcyna,”
    Ok.
    No i jak, na tym STAWANIU ona WYSZŁA?

   • SyøTroll

    19 kwietnia 2017 w 14:54

    Marek przestań mi tu stosować podwójne standardy twierdząc, że europejskie lub amerykańskie wsparcie z najgorszego terrorysty czyni świętego, a rosyjskie odwrotnie. Dobra ?

    Ponieważ „proeuropejscy” Ukraińcy zaatakowali „prorosyjskich” to według ciebie i twoich banderowskich standardów należy spacyfikować „prorosyjskich”. Jeśli Trump szuka zaczepki z Chinami i ich rosyjskimi gorylami to jego sprawa. W mojej ocenie USA jest bardziej barbarzyńskim od Rosji (niewiele ale jednak) imperium, któremu nasze mundre władze, za wszelka cenę chcą się przypodobać, w nadziei że coś im skapnie. Odkąd wstąpiliśmy do „naszego paktu obronnego”, dokonaliśmy „z przyjaźni” rozbioru Serbii, najechaliśmy a następnie okupowaliśmy „wrogi” Irak oraz jeszcze bardziej wrogi Afganistan.

    Ja naprawdę, w odróżnieniu od ciebie, nie widzę powodów, byśmy jako Polacy musieli sobie szukać nowych wrogów, w interesie USA.

   • prawy

    19 kwietnia 2017 w 15:00

    Niejaki Marek tak świetnie znający Trumpa, z łatwością lotu gołębicy, odpowie na jakżesz rodzinne pytanie do najbliższej rodzinki Trumpa.

    https://regnum.ru/news/polit/2264607.html

  • prawy Odpowiedz

   19 kwietnia 2017 w 09:30

   Tam też jakże lotnie i fajne określenie RP-posłów, znaleźć w komentach można:
   „haniebne skompronitowanie sie Sejmu dotyczylo…..
   ” czystki etniczne o znamionach ludobojstwa” w uchwale Sejmu.
   Internauci kpili, ze na Wiejskiej przeglosowali te obrazliwa wobec Ofiar Rzezi Wolynskiej uchwale poslowie o znamionach polskosci.”

   Czyli… POP-y.

 6. Japa Odpowiedz

  19 kwietnia 2017 w 09:44

  Cyrk. Kiedy Polscy emigranci z Ukrainy otworzą Dom Polski? Trzeba tworzyć przyczółki dla wprowadzenia „stabilizacyjnego” kontyngentu polsko-usraelskiego na Ukrainę. Polska armia jest silna , zwarta i gotowa. Pod wodzą dzielnego Antka pójdziemy na wschód jak burza. Kijowskie tramwaje już czekają na polskich żołnierzy. Godne łupy weżmiemy i jeńców co niemiara. Przywrócimy porządek feudalny na Kresach. Prowadż wojska Antoni!!!!!Ha, ha,ha…..

 7. prawy Odpowiedz

  19 kwietnia 2017 w 10:55

  Logika sekciarzy III strony, niezwykle spójna (na podobieństwo betonu) jest.
  Wszyscy którzy ich wiary NIE podzielają,
  są…. mieszkańcami Rosji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *