Łukaszenka zwalczy epidemię HIV

18 kwietnia 2017

Organizacja Narodów Zjednoczonych liczy na to, że będzie pierwszym krajem na świecie, któremu uda się przezwyciężyć epidemię , – stwierdził Michel Sidibé, zastępca Sekretarza Generalnego wykonawczy programu UNAIDS (w ramach ONZ), którego celem jest zwalczanie i AIDS .

Michel Sidibé zauważył, że Białoruś była jednym z pierwszych krajów, która osiągnęła znaczące wyniki w zapobieganiu przenoszenia wirusa HIV z matki na dziecko. „Mamy również nadzieję, że Białoruś będzie pierwszym krajem na świecie, któremu uda się pokonać epidemię  wirusa jako całości” – podkreślił.


Zastępca Sekretarza Generalnego ONZ spotkał się dzisiaj z prezydentem Białorusi Aleksandrem Łukaszenką. Panowie omówili sukcesy białoruskiej opieki zdrowotnej, a także perspektywy współpracy między Białorusią i krajami afrykańskimi. Według Michela Sidibe, białoruskie know-how i w takich dziedzinach jak i , implementowane w państwach afrykańskich, zmienią życie ich mieszkańców na lepsze.

Mishel Sidibe podkreślił również, że Białoruś osiągnęła znaczące wyniki w ochronie zdrowia matek i . Chwalił prezydenta za to, że prowadzi społecznie zorientowaną politykę państwa, charakteryzującą się   równym dostępem dla wszystkich grup ludności do usług edukacyjnych i zdrowotnych.


Kresy24.pl

Podziel się tym z innymi. Udostępnij na:

Komentarze nawołujące do przemocy, zawierające zniesławienia, wulgaryzmy, groźby karalne lub spam będą usuwane. Również wpisy osób podających nieprawdziwy email.

1 odpowiedź Łukaszenka zwalczy epidemię HIV

  1. jaxa Odpowiedz

    18 kwietnia 2017 w 21:00

    pewnie ze maja osiagniecia w nieprzenoszeniu hiv z matki na dziecko , przy tej ilosci aborcji

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *