Na Białorusi wydano dwa wyroki śmierci

22 stycznia 2018

Pierwsze w tym roku wyroki śmierci na Białorusi wydano w sobotę 20 stycznia w Mińsku. Skazani to dwaj mężczyźni oskarżeni o dokonanie podwójnego morderstwa. Trzecia oskarżona w tej sprawie kobieta spędzi za kratkami 12 lat. 

Wykonawcy podwójnego morderstwa dokonanego przy ulicy Alibegowa w Mińsku – Wiaczesław Sucharko i Aleksander Żilnikow zostali skazani na , zaś 27- letnia Alina Szulganowa, była aktywistka Białoruskiego Związku Młodzieży Republikańskiej i przedszkolanka, spędzi 12 lat za kratkami. podają, że oskarżeni wysłuchali werdyktu spokojnie.


Zakończony w sobotę wyrokiem skazującym proces, był procesem powtórnym. W marcu 2017 roku ludzie ci zostali skazani na dożywocie, z czym stanowczo nie zgodziła się . Wystąpiła do Sądu Najwyższego o uchylenie wyroku i ponowne rozpatrzenie sprawy przez ten sam miejski w Mińsku. Poprosiła też o surowsze kary.

Tak tez się stało.


Przyczyną tragedii, która doprowadziła podsądnych przed była zazdrość młodej przedszkolanki Aliny Szulganowej. Chciała odzyskać byłego narzeczonego i dać nauczkę nowej dziewczynie ukochanego. Zemsta miała polegać na jej pobiciu. Jednak sprawy wymknęły się spod kontroli zleceniodawczyni. Wiaczesław Suharski i Aleksander Żilnikow zabili parę. Dziewczyna miała zaledwie 24 lata, a ukochany 32. młodej pary w Mińsku miało miejsce w grudniu 2015 roku.

Podczas śledztwa okazało się, że na kilka dni przed dokonaniem podwójnego morderstwa pary z Mińska, Sucharko i Żilnikow  dla pieniędzy zabili człowieka w miejscowości Kołodiszcze pod Mińskiem.

Media podają, że jeden z podsądnych podczas procesu zachowywał się agresywnie, za co został usunięty z sali. Sprawa była prowadzona bez jego obecności, ale wcześniej poprosił sędziego o skazanie go na karę śmierci.

Kresy24.pl/nn.by/AB

Podziel się tym z innymi. Udostępnij na:

Komentarze nawołujące do przemocy, zawierające zniesławienia, wulgaryzmy, groźby karalne lub spam będą usuwane. Również wpisy osób podających nieprawdziwy email.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *