Na Białoruś wkracza nowa waluta

25 lipca 2017

Przyszłość nadeszła: Na Białorusi można płacić za kryptowalutą. Co prawda tylko Bitcoinami, i tylko w ramach jednej sieci sklepów specjalizujących się w sprzedaży opon oraz związanych z nimi produktów i usług. Innowację wprowadziło Laboratorium Bitcoin-Consensuslab,- pisze onliner.by.

Po raz pierwszy na Białorusi można korzystać z Bitcoinów. Ale! Należy pamiętać, że Narodowy Bank wyklucza krypto-walutę poza białoruski porządek prawny, czyli odmawia bitcoinowi statusu lub jakiegokolwiek innego instrumentu finansowego w sensie ustawy o obrocie instrumentami finansowymi oraz ustawy o elektronicznych instrumentach płatniczych.


Sieć handlowa skomentowała sytuację: „Mamy zamiar przyjąć zapłatę za towar na kwotę równą wartości czeku towarowego lub zamówienia. Według ustawodawstwa białoruskiego, nie możemy oddać towaru jako darowizny, więc damy klientowi zniżkę w wysokości 99%. Klient musi zapłacić pieniędzmi 1% wartości, resztę – Bitcoinami. Przed naszym urzędem podatkowym będziemy wykazywać kwotę odpowiadającą stuprocentowej wartości zakupu lub zamówienia”.

Oznacza to, że podatek odprowadzany jest od pełnej kwoty zakupu, która musi być zgodna z prawem. Przedstawiciele firmy zauważają, że krypto – waluta na Białorusi nie jest zabroniona, a jej status prawny oznacza, że ryzyko ponosi wyłącznie .


Kresy24.pl/AB

Podziel się tym z innymi. Udostępnij na:

Komentarze nawołujące do przemocy, zawierające zniesławienia, wulgaryzmy, groźby karalne lub spam będą usuwane. Również wpisy osób podających nieprawdziwy email.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *